bugün

bel bağlamamayı.
Güvenme.
gerçekten ve tamamen doğru bi lafmış sözlük. ne olursa olsun babana bile güvenmeyeceksin. ha illa bişeylere güvenmek istiyosan elinde sadece sen var, iyi şanslar.
sadece sen varsın ve bugün var. gerisi hep yalandır. kimseyi silklemeden bugünün tadını çıkaracaksın. plan yapmayacaksın. parayı da mantıklı bir şekilde harcayacaksın. kefenin cebi yok...
"insan tokluktan,hayvan açlıktan azarmış."(alıntı)
Demekki vizeye çok çalışmak lazımmış...
Ona çok ihtiyacım olduğu anda ve bunu bildiği halde giden insanları beklememeyi, peşlerinden gitmemeyi öğrendim.
Hayattan asla karşılıksız bir şey öğrenemezsiniz.
çizgi filmlerden bile çok şey öğrenebilirsin. kitap okumuyorsanız, bari çizgi film seyredin.
- ben yokken normalde ne yaparsın?
+ senin dönmeni beklerim. (bkz: sünger bob)
kimseye güvenmemeyi öğreniyor insan. herkesi kendinmiş gibi görüp sonra yediğin kazıkların haddi hesabı olmamakla verdiğin değere pişman oluyorsun.
Asla xperia z3' ünüzü denize sokmayın. Ne kasko ne de sony yüzünüze bakmıyor. 3000 liranız saniyeler içinde sadece bir çöp oluyor.
(bkz: Ben yandım eller yanmasın)
Tarih her zaman tekrarlarmış.
Birini sıkıca tutup bırakmazsan, bu onun seni sevmesini sağlamaz.
ne kadar iyi olursan götüne giren o kadar büyük oluyor.

valla.

edit: küfürlü konuşmaya meraklı değilim ama olayı başka türlü ifade edemiyorum.
Duygunu degil mantığını kullan.
En önemli şey sağlıktır. Sonrasında ailedir. Aileden başka samimi olan kişi çok azdır. Bu senin cok iyi insanların kötü olduğunu göstermez. Sadece birden fazla doğru vardır ve insanlar ister istemez gruplanır kendi doğrularıyla. Muhtaç olacaksın o insanlara. Gruplarda olacaksın fikirlerin olacak gün gelecek senin gibi düşünmeyenleri yadırgıcaksın düzeltmeye çalışacaksın. Ama yapma çünkü dedim ya bir sürü doğru vardır. Sen en kaliteliyi sana benzeyen insanlarla yasa gerisini umursama. Sevme istersen ama hep gülümse cünkü tamamen farklı degilsin o diger insanlarla, yanına almadıklarınla. O da insan ve bu gülümsemen icin yeterli bi sebep.
dünya yuvarlaktır; içinde biz olmasak.
insanların yaptıklarına asla şaşırmam. He üzülür müyüm önemser miyim orası değişir ama asla şaşırmam. Herkesten her şeyi beklerim.
her acının, her mutsuzluğun, her dibe vuruşun aslında insana birşeyler kattığı. ihtiyacım olan tek şeyinse inanç ve sabır olduğu.
Acıma yetime
döner koyar götüne.
para her şeyin kapısını açıyor.
idarecine adla güvenme. O seni işine geldiği yere kadar idare eder.
kaşarla şeftali reçeli süper gider.
bir şeyi çok istersen olmaz.
Dunya kadar malin olcagina findikli cikolatan olsun.