29ş şişli-istinye dereiçi
22re reşitpaşa-kabataş. (fsm-beşiktaş olmuş lan bu bayadır binmiyorum)
11v - ne zaman denk gelirseniz gelin bomboş olur.
52d vardı. Deniz sb lojmanları - beşiktaş. 25 sene önce falan tabi.
336k mescidi selam-yeniköy. Evet.
gençligimde 559c vardı. belki hala vardir.
rumelihisarustu-taksim otobusu.
bogazici'nden binen hatunlari yıldiz'da bizim okulun onunde karsilardik.
te hey hey.
98g başı çeker.
kıvrımlarını belli eden hatlardır...
98 g dir.
Benimki 11ÜS olabilir çünkü sarıgazi'ye giderken çabuk gidiyor. 97b de güzeldi ama artık yok. 73'ü çok seviyorum zira nişantaşı'na kadar gidebiliyorum. 82'yi çok seviyorum zira genellikle hem boş hem de uzatmadan ve çabuk gidiyor.
Evet 522st de çok güzel. Mecidiyeköy'den sarıgazi 50 dk falan sürüyor.
98g, 144m, 19d, 17b (artık yok), 11c, 26a ve 143 olabilir.
Benim için 12a. Zamanım varsa Üsküdar sahile veya Kadıköy'e gideceksem hep bunu beklerim.
500T. Şaka şaka...
40. tüm boğazı boydan boya gezdirir. hava kötüyse hüzünlere gark eder, hava güzelse ‘herşeye rağmen’ umutla doldurur insanın içini.
98g güngören'den bakırköy'e kolayca ulaşım sağlıyor fakat esenler'in merkezine girmiyor. 143 küçükçekmece'ye kolayca ulaşım sağlıyor. 144m bahçeşehir'e diğer hatlardan daha hızlı ulaşım sağlıyor fakat fazla bilinmeyen bir hat. 19d ümraniye'den çok kayışdağı - dudullu bölgesine hitap ediyor. 19z zümrütevler'den kadıköy'e aktarmasız ulaşım sağlıyor. 11c altunizade - üsküdar arası için ideal. 16a üsküdar'a kolayca ulaştırıyor, pendik'e gitmek için de uygun. 17 pendik - kadıköy arasında minibüs yolu üzerinden ulaşım sağlıyor fakat hep yaşlılar biniyor. 17b gebze'den kartal'a gidiyor ve tren istasyonlarına uzak olan duraklara da hizmet veriyordu fakat corona yüzünden kaldırıldı. 133t kartal, pendik ve tuzla'yı birbirine bağlıyor ve maltepe'ye ulaştırıyor. 26a beşiktaş üzerinden fulya'ya ulaşımı sağlıyor fakat çok az geçen bir otobüs. 29c tarabya'ya, 152 metro aktarmalı da olsa sarıyer'e hızlı ulaşımı sağlıyor. 30a beşiktaş ile mecidiyeköy'ü birbirine bağlıyor. metrobüs hattı olan 34as güzel ve trafiğe takılmadan kadıköy'den avcılar'a kadar gidiyor. 33 esenler'e ulaşım sağlıyor fakat çok dolaştığı için o güzergahta metro daha uygun. 70ky kurtuluş'a ulaşımı sağlıyor, 97m güneşli'ye ulaşımı sağlıyor. 15p beykoz soğuksu'ya ulaşım sağlıyor fakat paşabahçe'ye kadar sahilden gidiyor. gz1 göztepe'nin içine giriyor. 303 silivri'ye ulaşımı sağlıyor. 252 kartal'dan şişli'ye giden bir otobüs hattı fakat eskiden çift katlıyken şimdi tek katlı ve çok az geçen bir otobüs oldu.
(bkz: e3)
istanbul'da hiçbir otobüs hattı sevilesi değildir. Kalabalık, trafik insana insanlığını unutturur.
32 tabiki.
Lise zamanlarimdan 500es. Maltepe siteler durağından binip tuzla teknik lise durağında inerdik.
doksansekiz ge.
benim en sevdiğim iett otobüs hattı 98g.
98g çünkü güngören'den bakırköy'e gidiyor.
98g yeri bende ayrı.
98g, 33, 143, 26a, 16a, 11c, 17b, 19d, 133t.
92m, 33, 98g (bağcılar, esenler, güngören)