bugün

Sikerler bizi kamillll.
Gemide(Serdar Akar)
keşke bir tane olsa... dur sıralıyım hemen
Fight Club:

Dinleyin Sürüngenler! Sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz! Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz. Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz.

Breaking bad <3

I am not in danger, Skyler. I am the danger. A guy opens his door and gets shot, and you think that of me? No! I am the one who knocks!

Kolpaçino

-Ekrem abi, iki zara 100 bin verdik. 5 dakika daha oyna, zardan düşelim.

-Ne zaman kalkacağımı sana mı soracam aslanım?

-iyi abi, niye sert yapıyorsun? Tamam kalkalım da ayıp oluyor ya.

-Herkes kendi parasıyla oynuyor. Hayırdır, senin bir sıkıntın mı var?

-Hayırdır ne Ekrem abi, iki zara 100 bin verdim. Her seferinde ayrı şeyi yapıyorsun Ekrem abi. Bizi mi koparıyorsun anlamadım ki.

-Kim kimi kopartıyor, kendi payının a... koyayım!

Leyla ile Mecnun

sende de bana ait bi ciğer var, onu napalım?

erdal bakkal : oğlum sen dağcılıktan ne anlarsın ki?
ismail: dağcılık biz de aileden gelir, benim halamı dağa kaldırmışlar

ezel

bugün bir köprünün tam ortasında duruverdim, aşağıda alevler, arkamda melek, önümde şeytan, ikisi de aynı soruyu sordu; kimsin sen? kimin tarafındasın? aşk mı! intikam mı! mahkum mu! cellat mı?! hep ikisinden birini seçmemizi isterler ama hep üçüncü bir şık var; o da ateşe atlamak...

"jilet ahmet sevdiğimiz bir abimizdi. janti adamdı, adabı giyinmeyi çok iyi bilirdi. mesela ben bilmem.
çok gülerdi, ben gülmem.
bu kapıdaki arkadaş abi köye para dediğinde sırtını dönerdi. ben dönmem.
agop, abi beni kapıdan al dediğinde dalga geçerdi. ben geçmem
jilet ahmet sevdiğimiz bir abimizdi ama parayı da bi tuhaf dağıtırdı.
ne varsa elinde gene döner dolaşır onun elinde kalırdı. benim kalmaz.
bizde para masaya konur. herkes ihtiyacı kadarını alır.
jilet abim silahını adamına taşıtırdı. ben silahımı saklamam.
abim bu masaya şöyle fiyakalı, ama biraz da yamuk otururdu. ben arkamı arkadaşlara verince, şöyle yaslanırım bi geriye.
koltuk sende kalsın kardeş, arkamda durma yeter."

hayır doktor öyle değil öyle değil başka bir şey söyle
kim söyletiyor sana bunlar ha?
kenan mı ha?
cengiz mi?
kim? kim oyun oynuyor?
kandırıyorsun değil mi beni?
beni dize getirmek için değil mi?
tamam geldim dize.
eğdim boynumu, oynamayın tamam yenildim.
öyle deme öyle deme öyle deme doktor.
ne istiyorsanız yapayım doktor ne olur öyle deme öyle deme!

birini çok sevdiğinizde o sizi çok üzse de onun yanında ağlamak istersiniz. o size korkunç bir şey yapsa da onun kollarında teselli bulmak istersiniz.

birini çok sevdiğinizde size bin kere de yalan söylese, yine de herkesten çok ona inanmak istersiniz.

veee daha niceleri....
"en" i düşünmekle uğraşamam ama ilk aklıma geleni söyleyeceğim;

"yok ki lan hiçbiriniz, yoksunuz, ne bu binalar, ne bu şehir, ne bu trafik... . nedir ulan bu, yanılsama değil mi lan! gerçekliğin komik bir alegorisi aslında.. aslında hiçbiriniz yoksunuz.. vat iz matriks ulan bu!"
tüfekli adam tabancalı adamla karşı karşıya kalırsa tüfekli adam ölü adamdır.
görsel
unutma red umut iyi bir şeydir, belki de en iyi şeydir. ve iyi şeyler asla ölmez!

esaretin bedeli.

https://www.youtube.com/watch?v=99L63rUnY6w
- Who's motorcycle is this?
- It's a chopper baby.
- who's chopper is this?
- it's zed's baby.
- who's zed?
- zed's dead baby. Zed's dead.

Pulp fiction boksör ve sevgilisi arasında geçen diyalog.
görsel
"kadın kokusu" adlı filmde geçen bir repliktir.

al pacino: merhaba.

beni hep çok etkilemiştir.
jack nicholson ın oynadığı "benden bu kadar " isimli filmde geçen repliktir. filmde nicholson çok başarılı olan aynı zamanda okb hastası bir yazardır. bir eserinde kadınlarla ilgili çok iyi betimlemeler,analizler yapmıştır. bir yerde ona denk gelen aptal sarışın bir kadın hayranı ona "kadınlarla ilgili bu kadar iyi analizleri nasıl yaptığını" ağzını yaya yaya sorar. üstad cevap verir;

+ kadın: efendim, sizin hayranınızım. eserlerinizi beğenerek okuyorum. nasıl bu kadar iyi bir şekilde kadınların analizini yapıyorsunuz ( adamın içine düşecek giib olur ve jack abimiz buna kızar)

- jack abimiz : nasıl mı yapıyorum ? kafamda bir erkek tasarlıyorum. ondan mantığı ve sorumluluk almayı çıkartıyorum. hepsi bu..

eksilemeyin kızlar. replik bu heheheh
Çocuk varmış da, sana da borcu varmış da.
(bkz: her şey çok güzel olacak)
meyvayı soymadan içinden ne çıkar bilemem .
Uzaylılar tarafından kaçırırdım. Evet tarafından.
-balansın yoksa manevran da yoktur. (bkz: balans ve manevra)
+ Seviyorum Merkez
- Kodu söyle kodu
+ Kodu Hayatımın Amına Kodu.
" intikam iyi bir şey değil mathilda. inan.
Unutmak daha iyi."
arkadaşlar gelmeyin, tünelin ucu bombok bi yere çıktı.
hababam sınıfı
Ne yapıcaz be kamil.
"Eğer patates püresi ile sosu karıştırırsan daha sonra ayıramazsın, sonsuza dek. Baba’nın sigarasından çıkan duman bir daha asla içine dönmez. Geri dönemeyiz. Seçmek, bu yüzden zordur. “ mr nobody.
okuyup büyük adam olamadıysak ne olmuş, hayallerimizi satmadık ya.
Nabıcaz be kamil.
görsel
görsel
bilemiyorum altan, bilemiyorum bilemiyorum
"Hadi kız orospu, ki bu ibneler bakireydi diyorlar. Bakire kız nasıl orospu olur ben anlamadım gitti."

(bkz: gemide)
görsel