bugün

Düşünce özgürlüğü adına toplumsal ve dini değerlerlerle alay etmeleri ya da alay ettiklerini sanmaları, eksi vererek egolarını tatmin etmeleri ki çoğu kişinin bu durumu tınlamaması (bkz: ben) Dogma anlayış zihniyetini eleştirecem diye alakasız başlıklar açmaları. Nesillere kafasını takan beyinciklerinin olması. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaları. Bana gizli şakirt yakıştırmasını yapmaları. Kürt başlıklarını açmalarından hoşlanmaları. islam dinine dogma diyen g*ötlerin, atatürke bir eleştiri kabul edememeleri ki benim kadar atatürkü aslında sevememeleri. Biri başlık açsada ayar versem diye beklemeleri.
zamanı boşa harcamak, sürekli lak lak etmek, bilime katkıda bulunmamak.
okumayı kesmek, devamlı yazmak..
evi yaparken kat çıkabileceğimi hesaba katmadım, filiz demirleri kestim şimdi yeniden delik açıp demir gömmek gerekiyor.
her tanıştığı kişiyi adam sanmak.
Hayatın boyunca unutamadığın, büyük pişmanlık duyulan hatadır.
Benim yaptığım en büyük hata, bir kız uğruna ailemi, dostlarımı, hatta kendimi bile hiçe sayarak peşinden gitmekti. Kız için şehirden şehire dolaştım, para çaldım, 2 yakın dostumu yaraladım, ailemi dinlemeden o kızın peşinden gitmeye devam ettim. O kız yüzünden içkiye ve hatta diğer maddelere başladım. Ama hiçbirine değmedi. Yok yere hayattan koptum.
aşık olamak. Herkesi kendim gibi zannederek onlara güvenmem
bir kızın bekaretini almak.
edit: tamam o da istedi bunu ama yine de yapmayacaktım, yapmamalıydım!..
edit 2: bu olay askerlikten flan önce hatta; ben 19 yaaşındayken olmuş bir olaydır ya da yediğim bir boktur desem daha doğru olur.. tamam gençtim, toydum o zamanlar ama şimdi sikseler aynı boku bir daha yemem! *
kendine zarar vermek.
Doğmaktır belki de. Her şey bir yana, bazen hata yapmak gerekir. En büyüğünü. Bile bile. Hayat budur belki de. Hayat, yaptığın en büyük hatalardan oluşan bir şeydir belki de. Her neyse.
Sadece bir kısmı için diyebilirim ki; yazmış olmak için önce ıkınıp sonra yazmak; ortaya çıkan görüntü ve kötü kokuya rağmen sifonu da çekmemek.
insanlara güvenmek.
ÖNEMSEMEK GEREĞiNDEN FAZLA.
siktir edememek.
kendimi düşünmek yerine, kendimi kaptırıp sonra zarar vermek olabildiğince kendime.
sevgimi yayılması için damarıma enjekte etmem.
insanlarla aramın bozulmaması uğruna haklı olsamda özür dileyip alttan almak. sanki değeri biliniyo amk.
birinci tekil şahıs kullanmak sözlük kurallarına aykırı ama en büyük hatam şudur: ilk kazandığım üniversiteyi bırakmak. ikinci kazandığım yer pek uğurlu gelmedi.
silinecek başlık açmaları.
Devamlı silindiği halde bakınız vermeleri.
bazı modların apo sempatizanı oldugunu bilmemek.
hakedene hakettiği değeri göstermedim zamanında, şimdi etrafımda o kadar sahte o kadar yapmacık insan var ki kendimi, her geçen gün daha yalnız hissediyorum, ama güçleniyorum iyi olan tarafı bu, sadece güçleniyorum, fakat ne kadar kendi kendime yeterim diye kendimi avutsam da olmuyor ya olmuyor.
97M güneşli-mecidiyeköy veya 97 güneşli-beyazıt otobüslerine binmektir. daha büyük bir hataya değinecek olursak; insanlara yer vermektir. recep ivedik'in cama yapışmış modunda sürüyle insan varken; akıl karı değildir o otobüslere binmek, ayakta yolculuk etmek. zorunda değilsen binme arkadaşım; bu da sana verebileceğim en değerli nasihatım.
arkadaşla girilen iddia sonucu (bkz: travestiye askerliğini nerde yaptın demek) yemin ederim kızılay'ı en az 3 kere dolandım. Topuklu ayakkabılarını çıkarınca sanki Travesti Alev gitti Usain Bolt geldi. Ettiği küfürler de cabası.
O iki kişiyla cok fazla ilgilenmem. Bana ne oluyo ki sanki. Alan memnun veren memnun sana ne.