bugün

Pazartesi biontech yaptıracağım.
Olur da iğne fobimden dolayı bayılmazsam yarın çipi taktırıyorum.
Aşı maşı olmuyorum aq corona mı yaman ben mi yaman göreceğiz bakalım.
dün itibariyle oldum. artık nüfusun %70'i aşılansın da maskesiz gezelim.
Olalım da maskesiz gezelim diyenlere bedava peynir sadece fare kapanında olur, bundan 3-5 sene sonra aynı aşıya muhtaç olursanız şaşmam , ama bu sefer bedava değil.
Bugün mesaj geldi.
Yazarlarin yas araligini ogrenmek icin de birebir bir soru.
vurdurmadım.
Aşı olalım da maskesiz gezelim mantığını anlamadım. Aşı olan bu hastalığı daha hafif atlatacak değil mi? Yani aşı oldum ne ben bulaştırırım ne de başkasından bana bulaşır diye bir şey yok. ( randevumuzu aldık bekliyoruz )
görsel
Daha aşı küpelerimi taktırmadım.
15 gün önce oldum.
Vurduramıyorum ben.
ikinci dozu olacağın 4 ağustosta gel dediler.

21 inde oldum aşıyı matematiğim kötü 40 gün arayla aşı yapıyorlar sanırım.
Sağlık bakanlığından mesaj geldi. Aşınız tanımlanmıştır randevu alıp aşınızı olabilirsiniz diye. Küçük bir bölgede yaşadığım için bir süre daha aşı olmayacağım sanırım. Sonrasına bakarız.
Biyontek husule getirdim. Bir tam günüm rezil oldu. Bundan 3 ay kadar önce hastalığı geçirmiştim. Aşı olduktan sonra sanki hastalığı bir kez daha geçirmiş gibi oldum. Yüksek ateş, yorgunluk, baş ağrısı, susuzluk gibi semptomlar görüldü. Berbat bir şeydi. Hastalığı daha evvel geçirmiş olanlarda bu normalmiş. Sevdicek dedi. Çünkü bünye hastalığa karşı hassas olduğu için aşıyı da hastalık sayıp aşırı reaksiyon verebiliyormuş. Aynı durumda olanlar “aşı olduktan sonra yine covid oldum” diye hastanelerimizin acil servisini boşuna meşgul etmesinler. Sağlıkçılarımızı yormayın, yatın uyuyun. Bende 24 saat içinde her şey normale döndü.
ilk doz biontech aşımı oldum ikinci dozu bekliyorum.
Kuduz muduz tetanoz hepsi tam.
ikinci doz biontech için beklemedeyim. Haftaya onu da olduktan sonra aşı kartımı boynuma asıp ortamlarda salına salına gezerim artık.
Dün 4 ekip 1240 aşı yapmışız. Bugün 1200 civarı randevu vardı. Randevusuz gelenler de çok. Şahsımın 2 kisilik ekip 300 aşı yaptı. Rekor bizdeydi. En son aksam 23de kapanışı yaparken kime ne yaptım hic farkında degildim yorgunluktan. Geç saate randevu almayın son 2 kişi kalırsanız 6 kisi tamamlanmadığından eve geri yolluyoruz. Bir ara lahmacunumuz gelince yemek mi yiyecekler diye bağıran ablaya burdan selam ediyorum ayrıca. Neyseki yanındaki tabiki yiyecekler onlar da insan diyerek susturdu. Lahmacunu zaten soguk severiz problem olmadı. Ve aynı saate 16 kişi randevu alabiliyor birbirinizi yalağn söylüyorsun diye yumruklamayın. Sistem 16 oda gösteriyor biz en fazla 4 oda açabiliyoruz. 2 doz sinovac olanlara 50 yaş üstüyse biontech tek doz açıldı. Covit geçirenlere tek doz biontech yeterli dendi, randevu olusturulsada aşı uygulayamıyoruz. Her gün yeni güncelleme geliyor bakanlıktan. Hayırlısı...
Adamlar bir gunde 1240 kisiyi asiliyor, orospu teyzenin biri yemek mi yiceksiniz diyor. Ulan ne bencil insanlar var amk. Keske teyzeye zehri bassaydiniz asi diye.
dün akşam oldum. kolum da ağrı hala devam ediyor maalesef.

bir başka yan etkisi de, got vaccinated demeden duramıyorum... galiba kafayı yedim.
2 doz sinovac + 3.doz olarak biontech.
3-5 kere biontech vuruldum işte..
3.doz biontech olmam lazım fakat içimden de gelmiyor. Yaşamak için bu kadar çabaya gerek yok..