bugün

bizim sözlükte olunması çok kolay olan şey. öyle ki nick altında hoşgeldin diyenlere "ay hoşbulduk, çok saolun yha jnm öptm" tarzı entry girenlere bile rastlanmıştır. nasıl oluyor bu yazar alımı anlayamıyorum... faik yazarlar da cabası...
geldiginde sozluge cok sey katmasi beklenen, sozluge hec bi skim* katmayan kisidir.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

ya da sadece (bkz: efendim)
" kaleminle yazarak savaş!
sen yalnız bir savaşçı değilsin.
okurun da senin yanın sıra
savaşa girecektir! "

bertolt brecht
kendisine yapabileceğiniz en büyük iyilik , kendisini rahat bırakmaktır.
bazısı önyargılarını dikte eder, bazısı romantizmini paylaşır, bazısı sadece içini döker, bazısı para için yazar, bazısı yazmakla adam olmaya çalışır, bazısı yazarken sapıtır. ama hepsi kafasını kullanır.
elleri silah değil kalem tutması gereken zat.
gece 04:00 da bel fıtığı olma uğruna sırf şurada entry görünsün diye saç sakal arasında yazan insandır.
sözlükte yazar olduğum 7 Ekim 2008 tarihinde "8.015" tane,
bu gün 27 ocak 2009 tarihinde ise "9.015" tane olan sözlüğü sözlük yapan değerli insan..
* *
aklında fikrinde olmayan, daha önce ne entry girmiş ne de hakkında başka bir şey bilmediği insanın hakkında sağdan soldan yaptığı duyumlarla burada gelip artistlik taslarlar vah vah çekerler sorarlar adama madem insandınız dininiz imanınız vardı insanlar katledilirken insanlığınız neredeydi diye.?
her yazar aynı zamanda çizerde.
düşünsel malikanesinde 3 katı bulunan bireydir.
giriş katı insan, birinci katı olay veya eylem, son katı ise hayal gücünden oluşur.
Yazı yazma işlemini geniş zamanlı olarak yapan kişi.
cümle kurup, bunu yazıya döken buradaki çakmaların kendisiyle özdeşleştirdiği tanım.
Bir yazarın elinde devlet büyüklerinden daha çok güç olabilir yazarlar toplumlar kurar ve öncülük ederler yine aynı yazarlar toplumları parçalayıp kardeşleri bir birine düşman edebilirler bu güce sahiptirler.
önce görmeyi sonra yazmayı bilendir.
iki kitap okuyup iki entel konuşma dinleyen kendini yazar sanıyor ülkemizde. Doğru düzgün yazarlardan kim kaldı ki... Yorumum hoşunuza gitmemiş olabilir. işinize gelirse...
Aslında doğru olan okur yazar olmaktır.
Sadece yazar olursa:
-başlığı anlamadan entry girer.
-daha önce girilmiş entry'lerin aynısından bir kere daha girer.
-sözlük kurallarını da okumadığı için sürekli hatalı entry girer.
-...falan filan yani.

(ben sana yazar olamazsın demedim, okur-yazar olamazsın dedim)
2. Tıkdır.

1.Tık: Çaylak
2.Tık: Yazar
yazar vardır sadece merak ettirir ve yazar vardır düşündürür.
çok kısa ve net.
şimdi bir dan brown ve adam fawer sadece merak ettirir ama bir dosto, kafka düşündürür.
olay budur.
yeri gelir yanlış başlık açabilir, daha önce olan başlığı açabilir. insandır, doğaldır hata yapar. ama arkadaşım birisi hatayı görmüş doğru başlık için bkz vermiş hala inatla niye o yanlış başlığa enrty giriyorsunuz lan?
tuşlu yazgaç kullanan şahsiyet.
sözlüğe yazı yazanlara verilen isimdir.çoğu kimse birbirini tanımaz.lakin bir arkadaşınız size önceden kullandığı nicki söylemişse ve sizin nicki bilmiyorsa çok güzel anlar yaşanabilir.
Bazı insanların, duygularını anlatabilmesi için kalemiyle konuştuğu bir meslektir.
harmanladıklarını, başından geçenlerin potasında eritip zihninden ürettikleriyle karıştırandır. *