bugün

genelde sabahlari yapilan kahvalti turu yemektir. aperatiftir.
hasta oldugunuzda yatakta içtiginiz corba gibi ornekleri cogaltılabilecek durum.
çarşafa dökülen ekmek kırıntıları nevresime ve yastığa bulaşan yemek artıkları hesaba katmazsak eğlenceli bir eylem. lakin yemek yemek yemek masasında daha kolay oluyor.
başlarda zevk veren ancak yatağa düşen ekmek kırıntıları görüldüğü zaman hoş olmayan yemek. karabasan diye bir gerçek var bu ülkede. tırstım lan.
ilk sevişmeden sonra erkek kişisinin dişi kişiye yaptığı jest'tir...

daha sonrakiler de süregelen birşey değildir, çok nadir olur.

romantiktir, hoştur...

lâkin kadın, biraz titiz biriyse sabah sabah kavga çıkabilir, o aşk çocuğu birden bire bir sığır'a dönüşür. romantizm biter, o gülü g.tünüze sokasınız gelir öfkeden.

allha pinpirikli kadınlardan korusun...
[görsel ]
ilk kez yaptığım ve 25 temmuz 2011 marmara depremi ne denk gelmesi sebebiyle, benim için ilk ve son olcağına bi işarettir.
koca koca lahmacunların uyuduğum yatakta ne işi var ki !!
(bkz: çarpılacaksın evladım)
anne tarafından çemkirilmeye maruz bırakan yemektir.
mesela sebze yatağında tavuk gibi versiyonları da vardır.
hiç yapmadığım, yapmaya da özenmediğim bir şey. farklı bir versiyonunu ise her gün yapıyorum.
(bkz: kanepede yenen yemek)
annelerin en nefret ettikleri durumlardandır.
-yatakta yemek mi yenir gece gece çarpılıp gitcen.
ekmek kırıntılarının orana burana batmasına sebebiyet verir.
aşırı keyifli görünse de çok zahmetli bir eylemdir. yatağınızın kirlenme ihtimali %80'in üzerinde olmakla beraber, bunun olmaması için harcadığınız çaba işin bütün keyfini ortadan kaldıracaktır.
Geceleri de yenir hatta ustunde uyunur.
Karabasan'a yollanan davetiye.
yattığın yerde yemek yenmez. pislik yapmayın.

(bkz: kalk o dişini de fırçala)
çok büyük iğrençlik.
hastalık dışında bunu bir insan neden yapar hakkaten anlaşılmazdır.
türk alışkanlıklarına bir kere daha saygı duydum. malum, yüz yıkamadan hiç bişey yapılmaz.
yatakta yemek yenmez. uyumadan önce cin, peri, şeytan kankaliginin isaretcisi, uyanınca kokuşmuş ağızla bakteri ordusunu yutuyor olmanin nedenidir. uyanınca tükürüğünüzü bile yutmayin diyor hekimler. azcık sağlığa özen..
bir küvette içilen şarap değildir.*
tek başına yaşayınca yapılan eylemdir.
sabah uykudan yeni uyanıldığında sevdicek tarafından tepsiyle önünüze konmuş bir kahvaltıysa tadından yenmeyecek olan yemektir.

kaşarlı tost-taze sıkılmış portakal suyu (hazır da olabilir iyi niyeti fazla darlamayın) ve diğer klasikler**** ile hayatın keyfine varılabilir.
sevişme sonrası yenen kahvaltıdır. ***
Yerken dizi ya da film açıp sonrasında da bi sigara yaktın mı daha lezzetli oluyor.