bugün

pazar günü ''bu neymiş yaaa..'' diye başladığım bugün güncel bölümün sonuna geldiğim dizi. hikayesi inanılmaz sürükleyici. dizinin içi tokatlamak istediğim tiplerle dolu. çekirdek yiyerek stres atabilirsiniz.
ilgilenenler için yeni bölüm başladı. An itibariyle Niyazi'nin foyası ortaya çıkmakta.
sezonun en efsane dizisiydi. yeni sezon nasıl gelecek gerçekten merak ediyorum.

bu arada dizide bir adam var; şimdi gerçek adını hatırlamıyorum ama kod adı pars savcı. adamın at gibi kafası var ve oyunculuk mükemmel ötesi.
senaryo gücüyle açık ara ekranlardaki en iyi dizi. yeni sezonda da favorim olmaya devam edecektir. kanal d yine dört ayak üstüne düştü. uzun zamandır böyle bir iş yapamıyorlardı.
yargı bağımsız ve tarafsız olmadığı müddetçe kötü gidişata son vermek sadece hayal olur.
''herkes için adalet ! ''
insanların anlamsızca yargılara kapılmasını hiçbir zaman mantıklı bulmamışımdır.

benim için insanlar birer kitaptı. kitap ise kapağına, görünüşüne veya sayfa sayısına ve düzenine göre iyi ya da kötü şekilde yargılanmamalıydı.
kitabın kapağı kötü görünürken konusu güzel olabilirdi, o yırtık ve zarar görmüş sayfalar sizi anlatabilirdi; sayfa sayısının az olması da sizi yanılgıya düşürmemeliydi; o az olarak nitelendirdiğiniz sayfalar milyonlarca şey açıklayabilir ve uzun bu, iyidir dediğiniz sayfalarsa bomboş olabilirdi.
bunlar tamamen belirsizdi ve anlamsız yargılar tarafından hapsediliyordu.

insan yargıya kapılmamalıydı.
insan olacak ve olanların farkında değildi.
zaten insan, kitap okumayı da sevmezdi ki. insan yavaş yavaş bir hiç oluyordu.
Bir düşünce sonunda ulaşılan kanı.

Bazen realist bazen ise duygusal.
Doğru olabildiği gibi yanlışı da bol olanından.

Bir de ön yargı var ki evlerden ırak.