bugün

döndürmeyin orda. eyvah eyvah. yapmayın çocuklar.

bu nedir ya. gole üzülemiyorum olm. nasıl bi insansın sen ilker yasin.
avrupa şampiyonası türkiye-çek maçı üçüncü gol.

golün sahibi semih şentürk.
spiker: goooooollll semih oldu şentürk oldu.
ben: !'+&/(())=?// nedemek lan bu.
ertem şener bir barcelona maçında diyor ki:

"messi bu adam neyin nesi?"

emre tilev fenerbahçe-sion avrupa ligi maçında diyor ki:

"guizaa... (5 6 kere guiza diyor) direkten döndü. 7.32 2.44 kale, guiza bi de kale başka kimse yok. bide guiza'nın nefesi var."
ilker yasin yine başrolde;
-batista... pardon hakan ünsal..(yahu be adam tuncay şanlı ve mateja kezman'ı karıştırırsın anlarız, bir anlık dalgınlığına gelmiş diyebiliriz fakat renklerinin farklı olmasındanda mı ayırt edemiyorsun?!)
güntekin onay 13 mart 2002 roma galatasaray maçını anlatmaktadır. maç 1-1 biter, tam oyuncular soyunma odalarına giderken futbolcular arasında kavga çıkar, akabinde güvenlik güçleri ile bizim cengaverler sille tokat birbirine girişirler : "evet sayın seyirciler, bizim futbolcularımız roma'da polis dövüyorlar... yapmayın çocuklar... lima türkiye'nin gaziantep'in çok ekmeğini yedi, yakışmıyor ona...

türkiye-brezilya maçında spiker sakatlanan alpay için;
"alpay arka ayağını burktu".

bülent karpat:
çok tehlikeli bir yerden korner kullanıyorlar.
ilker yasin'den geliyor:
"iniesta, chelsea'ye hasta."
manchester united-beşiktaş maçında rüştü'nün son dakika kurtarışları sonrasında ertem şener: rüştü senin her yerinden öpüyorum.
ertem şener beşiktaş manchester united maçında;
+ekrem dağ adeta beşiktaşın gizli öznesi*
ertem şener adriano için interin pehlivanı demişti . maçı bırakıp devre arasına kadar gülmüştüm .
Ertem Şener; Her yerinden öpüyorum rüştü!
manchester u. beşiktaş maçında da gördüğümüz gibi futbolcular kameraya yakın gözüktüğü anda futbolcuların değişik özelliklerini belirtiyorlar.
-evet sayın seyirciler m.owen kendisi helikopter tutkunudur evindede helikopter pisti var evet
-oyuna giren Anderson kendisi aynı zamanda pirana tutkunudur piranaları çok sevdiğini söylüyor............

aynı durumu yabancılar yapsa
-evet sayın seyirciler ankaragücünde oyuna giren semavi özgür semavi kuşları çok seviyor kendisi kuşcu kümesinde kuş besliyor bundan çok eğlendiğini belirtiyor en sevdiği kuşunun ismide akperçem
-oyuna giren oyuncu sergen yalçın ,sergen tam bir at tutkunu atları çok sevdiğini onları beslediğini at çiftliği olduğunu söylüyor
........
manchester united-beşiktaş maç;

"sayın seyirciler nefesimizi tutmadık, adeta nefesimiz bizi tuttu" *
Beşiktaş - Manchester United maç bitimi.
Alex Ferguson soyunma odasına doğru normal bir şekilde yürümekte.
Ertem Şener : Alex Ferguson başı önce yürüyor sayın seyirciler.
?? Yoo gayette normaldi.
ilker yasin 24 kasım 2009 fc barcelona inter maçında valdes için:
"valdes hem ispanya milli takımında, hem de barcelona milli takımında oynuyor. ayrıca valdes ispanya milli takımının yedinci kalecisi." *
iniesta içinse: "iniesta hem yanlarda oynuyor, hem de kenardan gelip takımı kurtarmışlığı vardır. bunun için iniesta yanar adam oluyor." * * *
ertem şener 25 kasım 2009 manchester united beşiktaş maçında tello'nun attığı golden sonra mustafa denizli'nin tepkisizliği için:
"evet işte mustafa denizli golden sonra sevincini içine gömdü." *
ibrahim kaş yapayım derken göz çıkarıyordu. *
"Babaağ golü görrdün mü babaaağ?"
Tükürükler saçılarak söylenmelidir yoksa işe yaramaz..
ertem şener 25 kasım 2009 manchester united beşiktaş maçında Federico Macheda için:
"elini kolunu sallaya sallaya o kadar rahat geldi ki..."
sabri ugan d spor'dan giresunspor maçını aktarırken şenol diye bir oyuncu sakatlanır. sonrasında gelişen olaysa şöyle:
"sayın seyirciler. şenol'a bakıyorum yerde kıvranıyor. galiba ayağına bir darbe aldı. evet ayak bileğine bir darbe aldı ama, şenol kafasını tutuyor." *
fotograf makinası flaşı gibi aniden patlıyor real madrid forvette. (bkz: ercan taner)
spikerin aşırı sevinmesi ve heyacanlanması sonucunda çıkan söz.
(bkz: her yerinden öpüyorum rüştü)
çok tehlikeli bir yerden korner kullanılacak.
sabri'nin* sevdiği yerler!
sonuç: hepinizin bildiği üzere martıları vurmuştur.
televizyonda maç izlerken gülmekten maçı seyredemediğimiz spiker replikleridir.
3-2 biten çek cumhuriyeti türkiye milli maçı
ingiltere bbc televizyonu
milli takımımız son golü atar ve bir sessizlik olur.

spiker: şu an sahanın ortasına bir ufo inse şaşırmam...
ilker yasin klasiği.
fenerbahçe - eintracht frankfurt uefa maçı
-penaltı, penaltı lması lazım, top ağlarda gool, goooolll, hem penaltı hem goolll.