bugün

(#419068)
2007'de fenerbahçe şampiyonlar ligi şampiyonu olacak demek..
artık dalgınlık mı değil mi siz düşünün orasını...

(bkz: aziz yıldırım)
(bkz: sen kahin misin)
ısrarla aşağıya inen yürüyen merdivenle yukarıya doğru çıkmaya çalışmak...bi yandan da hay allah niye binemiyorum ben buna demek.
bölüm dersinin finalini atlatmak.sınav sonrası herkesin sorulmuş topu topu 2 soru hakkında dünyayı kurtarır edalarıyla tartışması.bir kısım insanın hocayı çembere alarak yalvarıp yakarması.hoşgeldin cadısının ortada bir gariplik olduğunu anlaması ve anlamaya çalışır gözlerle olup biteni izlemesi.sonunda dayanamayarak 2. soru nerdeydi yaaa diye patlaması.sınavda bir şemanın altında bulunan soruyu görmemiş olduğunu anlaması.hoşgeldin cadısının peki naaptın sorusunu 1.sorudan tamamen bağımsız bir soru olan 2.soruyu 1.sorunun şemasına göre cevaplandırmış olduğunu söylemesi üzerine tüm arkadaş grubunda sessizliğin hakim olması.50 puanlık soruyu atlamış diğerinde de saçmalamış olduğunu anlamanın verdiği panikle hoşgeldin cadısının öğrenci topluluğunun kahkahaları arasında hocaya durumu açıklamaya çalışması.hoca gittikten sonra hoşgeldin cadısının kendisini 6 nokta körler derneği fahri üyesi ilan etmesi.kafasını taşlara vurması.günlerce durup durup kendine isyan etmesi,bu üstün başarısından dolayı arkadaşlarının kendisinde üstün başarı madalyası takılmasını beklemelerine rağmen nihayetinde hoşgeldin cadısının dersten güç bela geçmesi şeklinde vuku bulmuş hadisedir.efsanedir...
(bkz: asık olmak) *
tost yaptıktan sonra makinenin kablosunu içine koyup kapamak ve orada unutmak..
tabi makine çöpe gitti..
pireler kıç çevresinde turlarken telefon çalar, o sırada telefondaki kişiye ne dendiği bile hatırlanmazken yatağın sağ cenahındaki kişi saati sorar. zınnn!
- oha bea saat 18:15! doktora gidicektim ben 9da, geç kaldım.
- hangi 9'da?
- sabah 9'da
- ya bsg kaptan, 9 saat geç kalmışsın yat uyu

yatıp uyunur. sonraki uyanmada yatağın sağ cenahındaki kişi; yarın sabah 9'da gideceksin de mi der. kıç devrilip yine uyunur. zira depresyon yumurtayla yanyana kapıya dayanmıştır, uyku cicidir, yatağın sağ cenahı pis!
ölümüne sebep olmuş dalgınlıktır.

Lakin ölmüş olduğundan Hasssti..r bile desen günaha gireceğinden içinde bir sürü uhde ile yoluna devam etmen gerekecektir.
(bkz: mallıkta sınır tanımayanlar)
şirketten dışarıya çıkarken cep telefonu yerine telsiz telefonun cebe konulup çıkılmasıdır. yinelenmesi durumu ise yapılmış en en aptalca dalgınlık olmuştur. **
ilkokul 1.sınıf'ta kopya çeken öğrenci okuma yazma bilmediği için adını yazamaz ve kopya çektiği kişinin ad-soyadını yazarak hayatının ilk aptalca dalgınlıklarından birine imza atar.
sabahtan beri üzerinde çalışılan dosyanın nasıl olurda bu sate kadar kayıt edilmediği bir yana bir de dosyayı kapamaktan ötesinin olmadığı dalgınlıklardır.
(bkz: save tuşuna koruma koymak)
vcd den film izlediğini unutup çişini tutmak tutmak tutmak...
cep telefonundan evi aramak yerine masada duran işyerini aramak ve masadaki telefon çalınca öncelikle cep telefonu sonra masadaki telefon telefon açılır ve kulağa götürülmeden cep telefonuna bir saniye denir ve masadaki telefon kulağa götürülür cep telefonu aşağı indirilir ve onada bi saniye denip sonra tekrar cep telefonu kulağa götürülür alo alo alo denir ses gelmez cep telefonu kapatılır sonra masadaki telefon kulağa götürülür bakılırki karşı taraftan ses yok kapatmış telefonu o telefonda kapatılır sonra olay çözülür iptal olunur. mevzuyu yazmak bile zor nasıl başardım bunu kandimi tebrik etmek istiyorum müsadelerinizle
aptal olmayan birisinin kurallar dışında hareket etmesiyle oluşabilecek yarı olağan dışı olay.
sıkışık ve sıcak bir tramvaydan indikten sonra gişelerden çıkıp bir an önce gitmeye uğraşırken, cepten akbili alıp gişeye sokuşturduğunu farketmek. bu durumda yapılacak en kolay iş umursuz bir gülümsemeyle çevredeki alayımsı bakışları kırarak, sanki akbile bakıyormuş gibi bir tavırla yavaşça akbili cebe yerleştirmek ve bir an önce o rezilkar ortamı terketmektir.
telefona yüklemek için girilen kontür kartı numarasının, numara yazılır yazılmaz çöpe atılması sonra da yükleme basarısız cumlesini duyunca çöpün karıştırılaması
sözluge anket içeriginde yazı acip,onlarca elestiri almak
ÖSS'de bütün soruları doğru yapıp kitapçık kodunu yanlış işaretlemek.
Gerçektir.Yanlış kıza çıkma teklifi etmek.Arkadaş gider çıkma teklifi etmek istediği kişiye(daha doğrusu sandığı kişiye) gider teklif eder yalnız bu sırada hatasını anlar.Bu kız bir benzeridir.Ancak bozuntuya vermez.Kız da düşünmek için süre ister.
merdivenlerde kola bardağı bulunur, lan bu nerde çıktı ki hayırdır kim bıraktı diye düşünürkene onun üç gün önce bizzat klavyeye sürçmekte olan ellerle doldurulduğu hatırlanır. içicektim ben onu halbuki, nasıl unuttum anlamıyorum.
bir yolculuk sırasında, otobüs mola verir. otobüsten inilir, arkadaşla birlikte birşeyler atıştırılır, bu arada muhabbete dalınır, anonslar kulakardı edilir ve daha sonra bir otobüsün hareket ettiği görülür. dinlenme tesisi çok sayıda metro otobüsleri ile doludur. giden otobüsün, bizim otobüs olduğu sanılır ve peşinden koşularak yetişilir, içeri girince o olmadığı anlaşılır. şoförden olsun binin, aynı yere gidiyoruz, valizleri varınca alırsınız beyanatı gelir. şaşkın kahkahalar eşliğinde inilir ve gidip asıl otobüse binilir, yol boyunca ne yaptık biz diye düşünüp gülmeye devam edilir * *.
mola yerinde otobüsten inilir, tuvalete gidilir, kapı tıklanır, içeriden "dolu", "öhö öhö" gibi seslerin yükselmesi beklenirken, yönetici edasıyla, "geeel" diye bir ses yükselir. bunun üzerine bir çalışan edasıyla kapı itilir. tam o anda herkes yolcu kimliğine bürünür ama iş işten geçmiştir.
sene 2004, kuvvetle muhtemel 19 mayıs'tı. çünkü o gün turkcell, kampuscell'li herkese kısa mesaj göndermeyi ücretsiz yapmıştı. hani 19 mayıs; atatürk'ü anma ve gençlik ve spor bayramı olayı. evet evet kesin 19 mayıs'tı.

biz de, faturalı hat sahipleri olarak, turkcell'in bize her ay "geçirmesi" nedeniyle içimizde biriken intikam ateşi'ni söndürmek için o tarihi günü fırsat bilmiştik. tabi 300-500 fazladan mesaj göndermekle turkcell'in batmayacağını çok sonraları anladık.

artık görgüsüzlük mü dersiniz, fırsatçılık mı, geyiğin bokunu çıkarmak mı -ki bence gerizekalı sıfatı cuk diye oturuyor- rehberdeki hemen her kampuscell'li ile saçma sapan mesajlaşmaya başladık. öğlenden akşama kadar süren "turkcell var ya sana girsin" tadındaki mesajlaşmalardan sıkılanlar aradan çekilmiş, geriye; esma, kemalettin ve ben kalmıştık.

artık tek cümlelik mesajlarla turkcell'i batıramayacağımızı anlamış, cümleleri kelimelere, kelimeleri de harflere bölerek her 1 kısa mesaja bir harf gelecek şekilde birbirimize mesaj göndermeye başlamıştık.

e s m a y a r ı n e r k e n g e l k ı z
k e m a l e t t i n g ö t ü n e k o y i m

gibi.

yalnız ortada bir terslik vardı ve ben bunu 19 mayıs'ın bitmesine sadece 25 dakika kala öğrenmiştim. izliyoruz;

kemalettin -> redwinemania: olm yeter lan bokunu çıkardık. batmaz bu şirket ahaha
redwinemania -> kemalettin: ahahaa cidden lan yeter. allah bizbizecell'den razı olsun. rahatladık iki..
kemalettin -> redwinemania: ne bizbizecell'i olm, kampuscell kampuscell..
ingiltere'de bir sürücü, Suffolk'taki evine dönerken uğradığı St Edmunds adlı kentte park ettikten sonra yerini hatırlayamadığı aracını 7 ay sonra buldu.

Otomobilini kent merkezinde bir ara sokağa park eden 58 yaşındaki Eric King, ilk gün 4 saat aradığı otomobilini, daha sonra aralıklarla 7 ay boyunca aynı kente giderek aradı.

Kentteki bütün pansiyonlarda kalan ve 3 bin sterlin değerindeki Ford Focus marka otomobili bulabilmek için yaptığı bu seyahatler için yaklaşık 500 sterlin harcayan King, kayıp aracının bulunması için belediye ve polise de başvurdu.

King'in aracını park ettiği sokağın sakinleri, 7 ay boyunca birbirlerinin zannettikleri aracın sokakta yaşayan kimseye ait olmadığını fark ederek, polise ve belediyeye terk edilmiş araç ihbarı yaptı ve böylece araç sonunda sahibine kavuştu.

http://www.kenthaber.com/...ylul/16/Haber_165673.aspx
ağır sırt çantasını sırta takıp ayakkabı bağlamaya çalışmak gayet aptalcadır.
aptalca olduğu tepetaklak yuvarlandıktan sonra anlaşılmıştır.