bugün

soyunup banyoya girmek.
musluğu bir hışımla açmak.
sıcak suyun gelişini dört gözle beklemek.
beklemek de beklemek, beklemek de beklemek.
sıcak suyun 10 dakka boyunca gelmemesi. küfür üstüne küfür etmek.
bornozu sırtına takıp kombiye ayar üstüne ayar çekmek. yolda giderken küfür hazinesini genişletmek.
kombi banyo arasındaki halıların falan eskimesi...
yaklaşık yarım saat kadar kombiyle banyo arasında gidip geldikten sonra,
musluğun başına geçip bakmak ve
bunca zamandır soğuk suyun açık olduğunu görmek...
*
galatasaray fenerbahce derbisine gidilecektir. hersey tamamdir.yanliz derbiye gitmeden önce sevgilinin yanından geliniyordur. turnikeden gecilir, polis stadin icinde üst arayip iceri girilecektir.polis ile göz göze gelindigi an jeton dü$er,montumun üst cebinde 1 adet procomil sprey vardir.akabinde gelen diyalog ise söyledir ;
polis: cikar bakim o nu . ne o ?
zehir : aa mamur bey $ey o
polis : biliyorum biliyorum canım ne oldugunu cikar dedim .
zehir : * yok gercekten bilmiyorsunuz ne oldugunu.
polis : neymi$ peki ?

--spoiler--
bu arada bayanli erkekli bir grup bizi izlemektedir
--spoiler--

zehir : sprey bu memur bey . milllet bise bakiyor söyliyemedim simdi .
polis : canım dalgami geciyosun .
zehir : sevgilimin yanından geldim desem.
polis : * haaa var lan sen onu bana bakim.
zehir : al abi al !
ve iceri girilir.
televizyon izlerken susadığını fark edip su almak için mutfağa gitmek üzere ayağa kalkmak ama tuvalete gitmek. sonra fermuarı indirip tuvalette iki dakika boyunca işemeyi beklemek. salondan gelen annenin sesiyle irkilmek, sanki tuvalete gidip de ihtiyacını karşılamışsın izlenimini vermek için elini uzun uzun yıkamak, kurulamak, su içmeden tekrar koltuğa kurulmak... televizyon izlemeye devam etmek...
karşıdan geçen kızları en kasıntı halde keserken, kapağı açık kanalizasyon çukuruna düşmek. *
olayın kahramanı: üniversite arkadaşı.

tüm sınıf olarak iş ve sosyal güvenlik hukuku sınavına saatler kala sınıfta toplanıp ders çalışırken olay kahramanı arkadaşımız içeri girer, tabi herkes gibi oda notlarını açar ve bir heyecanla çalışmaya başlar. aradan zaman geçer ve herkes bir konu üzerinde yoğun br tartışmaya başlar. işte burdan soru gelebilir şeklinde. neyse olay kahramanı arkadaşımız merakla gelir; ya bu tartıştığınız konuyu ben bulamadım açaba bende eksik mi ? der. evet gerçekten de o konu notlarında eksintir. ama daha dikkatli bakılınca arkadaşımız akşamdan sınav saatine kadar iş ve sosyal güvenlik hukuku sınavı yerine ticaret hukukuna çalışmıştır.
arabayla dar bir ara sokağa girmişken bir at arabasının arkasına takılmak. atın ağır ağır, bir ayağı da hafifçe topallayarak yürümesinin fenalık getirmesi, "amına koduğumun topalı" diye söylenmek. akabinde arkada oturan, fazla samimi olmayan arkadaşlardan birinin topal olduğunun hatırlanması.
yer:sokak
kişiler:dünya güzeli kız arkadaş,karizması bir anlık dalgınlıkla uçuvermiş bir genç yani 'ben'
olay:-ooo selu$,nabersin ya!
-aa iyilik emre senden?
-iyidir benden de.hayrola sen nerden geliyorsun?(maksat muhabbet)
-marketten ya,ekmek falan aldım.
-neden?(!)
-??????????????????????
ofiste yoğun bir gün

iki bilgisayar arasında söylenerek gidip gelen şefime soruyorum.

-abi napıyosun?
-copy paste yapıyorum (1. bilgisayarda Ctrl+C, sonra diğerinde Ctrl+V)
-abi iyi misin?
ben 13 yasındaydım ozamanlar pikniğe gitmiştik ailecek.Ben babama israr ettim baba bana araba kullanmayı ögret diye.Neyse zarzor kandırdım babamı bindik arabaya.birkac tur attık arabayla ,derken o esnada hayatımda yaptığım en aptalca dalgınlığı yaptım. arabayı durdururken fren yerine gaza bastım. 1. viteste gaza tum gucumle bastığım için araba acayip sesler çıkardı. o esnada ben kaskatı kesildim ayağımı kaldıramadım bir turlu gazdan. araba sarsıla sarsıla tam karsımızda piknik yapan insanların ustune dogru gitti, babam direksiyonu kırdı, bu sefer de araba dereye dogru gitmeye basladı.Arabanın arkasında da da kardeslerim vardı.onlar da çığlık atmaya basladılar. Ben bu arada resmen suurumu kaybettim.araba derenin sınırına kadar gelmişken ,babam ayağıma kuvvetlice vurarak arabayı durdurabildi.Nerdeyse bu aptalca dalgınlık hayatımıza malolcaktı.
yatakta tam uyumak üzereyken, bir anda çay krizine girilir. bir anda yataktan kalkılır ve mutfağa gidilir. hemen sallama çay yapmak için ketıl'a su konur * ve 30 dakika suyun ısınması beklenir. * anne uyanır ve gelir "hayırdır oğlum ne bekliyorsun böyle" der. ben ise "çay yapıcam anne ama ketıl bozukmuş sanırım. yarım saatir ısıtmıyor" dedikten sonra anne düğmeyi açar ve bi güzel güler. işin ilginç yanı ise; su kaynadıktan sonra çayı koymam *ve yukarı çıkıp yatmam.
Anfide docent olmuş bir hocaya soru sorarken hocam yerine yanlışlıkla anne demek. Ki bunun utancı şurda dursun forumlarda alay konusu olursun.
tuvaletten içeri girdiğim an kuşkulanmıştım. etrafta pisuvar yoktu. oysa her erkek tuvaletinde olurdu. aman şart mı sanki, belki de pis koku yapıyor diye koymamışlardır diye geçirdim içimden. gönül rahatlığıyla bölmelerden birine girip işlemi tamamlamış bir şekilde dışarı çıkacaktım ki etraf birden bire cıvıl cıvıl kız sesleriyle doldu. evet kızlar tuvaletindeydim. artık şüphem yoktu. dışarı çıkamıyor, öylece duruyordum. sesleri gitgide azaldı, artık tamamen kimsenin kalmadığına kanaat getirince bir hışımla dışarı çıktım. bir kaç kız gördü beni uzaktan. hışmımdan şüphelendiler haliyle. bi arkadaşa bakmıştım der gibi baktım acınacak bir ifadeyle. güzel espriydi der gibi bakıp güldüler onlar da yüzüme. ulan ben de ne espri yaparmışım der gibi yanlarından geçiyordum ki . molpedin var mı dedi biri geçerken? ne kadar da bayat bi espriydi? bu seviyesizlerin yanında duramazdım. hülya avşar tribine girip; dalgınlık gelip geçicidir ama eşeklik bakidir dedim? pek umursamadılar. biraz uzaktaydım duymadılar heralde.

edit bonus: kızlar tuvaleti ne merem bir şeydir niye merak edenler varsa bilsin. her şey aynı lan. hiçbir numarası yok valla.
Su tahliye borusu dışarda olan çamaşır makinesinin borusunu klozete yerleştirmeyip, evi su bastığında nedenini merak etmek.
bilimum yakıcı alet edavatın olmayışından dolayı yoldan sigara içen biri çevrilir. aksilik bu ya adamın da ne çakmağı ne de kibriti vardır. buyur kardeş deyip sigarasını uzatır. aslolan nedir kendi içecegin sigarayı ağzına alır, digeriyle tutuşturursun. tabi bu normalidir. ama sen al adamın sigarasını ağzına. sonra kendi sigaran yanmıyor diye de iyice kökle.

farkına varınca ben de güldüm o da. gerçi normali de budur. yani bi sigaranın lafını yapıp ağız burun dalacak degildi ya.
bu tür soruların klişesi olarak geliyor;

(bkz: henüz yapılmamış olandır)
günlerce aranan, hatta kaybolduğuna kanaat getirip yenisi alınan şarj aletinin 1 hafta sonra buzdolabından çıkması. şarj aletinin eskisi gibi çalışması. yeni şarj aletine verilen paranın çöpe gitmesi.

işin ilginç tarafı da şu, 1 hafta boyunca hiç mi açmadım kardeşim ben buzdolabını? e açtım. açtıysam nasıl görmedim? orası da ayrı bi salaklık.
sabah erken saatte işe gitmek için uyandığında ev arkadaşının hava nasıl sorusuna rüzgar yağıyor şeklinde cevap vermek ve ev arkadaşının bunu anlamayıp yapma ya şeklinde cevap vermesi.
(bkz: sen mi daha dalgınsın ben mi)
şu anda Sayın Başbakan Tayyip erdoğanın içinde bulunduğu dalgınlık bu entry için aday gösterilebilir. Bugünkü milliyet gazetesindeki habere göre 14 Mayıs 2008 tarihinde ingiltere Kraliçesi II Elizabeth Bursaya geliyor. Yaverliğinide sayın Başbakanımız yapıyor. Kraliçe önce Kozahanda alışveriş yapıcak daha sonrada yeşil camii ve yeşil türbeyi ziyaret edicek. iyi ama yaklaşık 3 aydır yeşil türbe tadilat dolayısıyla kapalı. türbenin her yeri delik deşik. Koskoca elizabethi götürecek başka bi yermi bulamadınız be kardeşim. bu nasıl bi dalgınlık. Biri bizim başbakanı durdursun yahu...
yurtta yemek yedikten sonra tabldot ile yatakhaneye gitmek. *
(bkz: şakalaşırken hamile kalmak)
yillar once cizirtili gosteren televizyonda bir reklamdan etkilenip abiye ;
-abi bana terma$lik alir misin? diye sormak.
arkasindan abinin ali$veri$ merkezinde bulamayip reyondaki kizlara sormasi ve rezil olmasi. Urunun adi oysa terma silk mi$.
arkadaşla dershane çıkışında börekçiye gidiyoruz. yengemi gördüm. kısa bir sohbet ettik falan. son çeptırda arkadaşla aynı anda gerizekalıca bir dalgınlık yaptık:

+iyi dersler çocuklar.

-iyi dersler.

-zuauheuaeauheaueaa mal *
çakmağı ortalıkta bırakmak. ailenin görmesi. sonra bir güzel inkar etmek.
bir diziyi* ilk sezonu yerine farketmeden dördüncü sezonundan indirerek izlemeye kalkmak, 5 bölüm çekmek, hatayı 04x01'in 5. dakikasında farketmek.

şok olmak,

kahır bela gelip sözlüğe yazmak.

malım lan ben.
bir bardak çay aldıktan sonra elindeki poğaçayı yerken önündeki çay bardağının kaşığını kamış zannedip meyve suyu içmermişcesine kaşığı ağzına aldıktan sonra içine çekmeye çalışmak.