bugün

entry'ler (46)

kızına kürdistan ismini koyan baba

sanki soyadının türk olması ile aynı durum. memnunlarsa sorun yok. kız isterse değiştirir.

buzluktaki dondurma kabından çökelek çıkması

Anne evlerinin sık rastlanan hadisesi... Bunun salça versiyonu da vardır.

mersin üniversitesi

1992 yılında kurulan üniversiteler arasında çok iyi bir yere sahip, üç adet ana kampüsten ( Çiftlikköy, Yenişehir, Tece) oluşan, şehrinde yaşaması kolay ve zevkli olan, mezun olduğum üniversitedir.

pamuk prenses

Erkan Can'ın başrolünü oynadığı türk yapımı kısa film. En dikkat çekici repliklerinden biri: "Bu kokaini satabilmek için zavallı kolombiyalı kadınlar, sabahtan akşama kadar tarlalarda çalışıp, bu bokun bitkisini toplarlar. o zavallı kolombiyalı kadınların zavallı kolombiyalı kocaları da, bunları paket paket kıçlarına sokup, ülke dışına çıkartırlar. işte 'Kafam göt gibi oldu' deyimi burdan gelir"

maaşın az ben senle çıkmam diyen kız

Maaşın çok ben senle çıkmam diyen erkek modeli ile çok benzer.

öss ye makyaj yapıp gelen kız

Tuhaf değildir. Kız kendini böyle iyi, zinde, moralli, güçlü vs. hissediyorsa taktir edilecek bir davranıştır.

işverene ne maaş verseniz kabulumdür diyen adam

Aile dırdırından kurtulmak isteyen üniversite mezunu genç modeli.

süt

"Ooooo Ercan ne getirdi amcan? Bir bardak süt. Vooovvvv. Yatmadan önce, uyumadan önce, içmeli insan, değil mi Ercan?" tarzı sözlü bir şarkı ile çocuklara sevdirebilen faydalı içecek.

yarin finalim var

Yarı finalin mi var? Diye soru sorulabilecek ifade.

a little more time

"birazcık daha zaman" diyen dinledikçe güzelleşen Bosson şarkısı.

her yer fistik

Mersin'de cafe&pub. Her akşam canlı müzik. Valla sahibi falan değilim. Gittim, gördüm, beğendim, geldim.

insanı delice mutlu eden şeyler

Trafikte 30 dakika bekledikten sonra, huzurlu evinin huzurlu tuvalet kapısından içeri girmek.

depresyona girip girip cikmak

Ergen görüngüsü.

son dakika oyuna giren futbolcu

Tahminimce ya çok iyi bir oyuncu; son dakikada oyunu kurtarması bekleniyor, ya da çok kötü bir oyuncu; bari oyunda görünsün taraftarın da gönlü olsun oyuncunun da diye düşünülüyor.

sana bir iyi bir kötü haberim var

sana bir iyi bir de kötü haberim var aşkım:
- önce iyi haber
- hamileyim.
- muhteşem! peki ya kötü?
- kimden olduğunu bilmiyorum...

ha!?

öss sonuncusunun babasının söyleyebileceği laflar

Sıradan olmamak en güzeli. Sonuncu olmak da başarı.

bir kar tanesi ol kon dilimin ucuna

Bir kısım insanın "kondil" ne demek diye sormasına neden olan şarkı sözü.

breaking the law

Bazıları tarafından "bırakın looo" diye söylenen şarkı.

w

Latin alfabesinin yirmi üçüncü harfi. "Dabıl yu" (double u) sesletimin de anlaşılacağı üzere iki tane u sesinin yan yana gelmesi ile oluşur.

gizli escinsel yazar

ingiliz edebiyatında çoğu yazarın bulunduğu söylenen durum. (bkz: shakespeare in gay oldugu soylentisi)