bugün

derste arkadaş hocaya 'hangi liseyi bitirdiniz?' diye sorar.hoca x lisesi der.
arkalardan bir ses:o zaman mahalle mektebi yok muydu ya?
hoca:?!?!
günlerden birgün ablam msn de bir arkadaşınla yazışmaktadır bu arada bendeniz ablama ardı ardına can sıkıntısından sorular sormaktayım, kendisi hem sorularımı cevaplamaya çalışıyor hemde msn deki arkadaşına yazıyor... nasılsa birden devreler yanmış arkadaşına yazdım yazacağına azdım yazmış. sonuç ben gülmekten kopmuş vaziyette yerde yatıyorum ablam sinirle durumu düzeltmeye çalışıyor (işin kötüsü arkadaşının erkek olmasıydı).
bi kız arkadaşından tel toka ister.
b.g.: oha bu ne kızım bu kadar büyük tel toka mı olur?
e.k.: e ne yapıyım ben uzun seviyorum. kısa olunca çabuk kırılıyor.
b.g. ve diğerleri: hahahahahaha ne diyoo duyuyon mu? hahaha
olay nerden nereye çekildi görüldüğü gibidir.
amacını aşan bir şekilde ağızdan çıkan ve çıktığı anda insanı yerin dibine sokan cümledir. mesela amerikalı siyahi bir arkadaşla cilveleşme niyeti olmadan çakırkeyif topluluk içinde sohbet edilirken ölçü birimlerini doğru düzgün bilmeme sebebiyle "senin boy kaç feet" yerine "seninki kaç inch" demek ve o anda yerin dibini boylamak.*
Patavatsızlığın daniskası' dır.
(bkz: yay burcu)
Öğrenci sınıfta öğretmene 'Gözünüze batıyor' demek istediği bir sırada yanlışlıkla 'gözünüze' sözcüğünün ilk 'z' sini 't' biçiminde söyler.
Köyden bir teyzemizin ahırına gece kurtlar girmiş ve koyunlarını yemiştir. Komşular 'geçmiş olsun'a gelir.
içlerinden biri sorar
- kaç koyunun gitti nuriye?
- 5 ini yediler
- oh oh oh maşallah....
(gerçektir)
(hastanede bir yakınla karşılaşılır, uslu çocuğu düşmüş ve sağ böbreği iflas etmiştir. baba en uslu oğlunun nasıl başına bunun nasıl geldiğini bir türlü anlamamaktadır. bu arada serebral dolasimi olmayan adam kişisi yaran cümleyi kurar )
- evet abi haklısın, sakınan göte çöp batar.
doğrusu için; (bkz: sakınan göze çöp batar)
iki yıl önce okul açılmadan bir hafta önce okuduğumuz şehre geldik arkadaşla ve bir arkadaşımızın öğrenci evi boş orada kalıyoruz. apartman yöneticisi geldi aidat felan istedi dedik böyle böyle biz misafiriz ev arıyoruz diye. adam karşı daire benim kiralık siz tutun isterseniz. ben bi camiye gidip akşamı kılıp geliyim konuşuruz dedi. ben de bakkalda hep söylemeye alışkın olduğum kolay gelsin abi lafını yapıştırdım ve o evi tabiki tutamadık. adam da inançlı bir abiydi ben de ayıp olmasın diye küpeyi çıkarttıydım hemen ama söylediğim lafla ortamın * koydumdu.
+şu boruyu alır mısın?
-bilmem alabilir miyim sence?
+¿
-bakire değilim
-pardon rahibe değilim diycektim yaaa
[http://www.youtube.com/watch?v=GVCOkhhAMjs ]*
- abi 150 tane çektim.
+ yuh be oğlum, ne yaptın sen.
- abi ben çektim alan alır bilmem gerisini.
+ 150 çok değil mi oğlum bir günde.
- abi yüksek sezonda günde 2000e yakın çekiyoruz. bırak dalga geçmeyi.
+ yazık oğlum sikine. *
az önce yaşadığım diyalog. çekilen şey fotoğraf.
(bkz: 17 takımın 1 takımı çekememesi)
annesi vefat eden arkadaşa cenaze evinde 'büyük başın sağolsun!' demek.
ramiden minibüse binilmiştir, gopa gidilecektir.
-abi bir rami alır mısın?
+system failed! (adamın aynadan bakışına anlam verilemez)
-(ses yükseltilir, tüm minibüs duyabilecek kadar) abi bir rami alsana!
+birader zaten ramideyiz
-himhim
yer: laboratuar
zaman: lise zamanları (bir deney esnasında)
kahramanlar: ben ve dersin hocası

-kızım öyle değil kaldır onu.
-nasıl böyle iyi mi hocam
-iyi iyi. şimdi sen kaldır ben koycam onu yavaş sıçramasın.
-ah.sıçradı hocam ne olacak.
-git yıka ellerini. ağzına götürme sakın.

(sıçrayan şey civa kaldırılacak şey ise tüp)

sınıf koparrrrr.
ders geometridir. yılı hatırlamasamda ortaokul olduğunu hatırlıyorum. hoca tahtada özel üçgenleri anlatıyordu. bende bir hafta öncesinde dershanede görmüş olmanın verdiği hava ile hoca tam 30-60-90 üçgeni diyeceği sırada yüksek bir sesle 90-60-90 üçgeni demiştim. ortaokulda rezil olunur mu demeyin bundan yıllar önce de 90-60-90 vücut ölçüsü biliniyordu.
yer: sınıf
zaman: lise son
olayın kahramanları: ben ve derste çok konuşan bir kız arkadaşımız.

+ işte ondan sonra şu oldu, bu oldu, bik bik bik...
- ( tam arkadaşa laf söyleyeceğim anda sınıf bi anda derin bi sessizliğe bürünür.) ya kızım yeter artık, bi insan bu kadar motor olur mu!!

aslında motor gibi konuşur mu demek istemiştim, hızlı manasında. sonuç olarak hoca dahil kopan bir sınıf...
aperatif diyecekken prezervatif deyip babaya rezil olmak en güzel örneklerindendir.
allak bullak bi beyinle yeni doğum yapmış komşunun yanına gidildiğinde allah bağışlasın yerine başın sağolsundemek.çok utandım tabi sonrasında.
yıllar önceydi ama hala yüzüne bakamam o ablanın.
her ne kadar izlemesem de televizyonda bi programdan sonra "fatmagül ün suçu ne?" dizisinin reklamını gördüm. ablam izlemediğini ve görünce haber vermemi söylemişti. ben de telefon açtım: -"abla fatmagül ün suçu ne? var programdan sonra" demek yerine -"abla fatmagül ün suçu varmış" dedim. o da dalga geçerek, "neymiş suçu" dedi. gülmekle rezil olmak arasında gittim geldim.
muhabbet ben ve kuzen arasında geçmektedir ve kardeşimin bangır bangır dinlediğim hard rock şarkılarından ne kadar rahatsız olduğumu dile getireceğimdir.

k: yaw bu kardeşin ne senin bea evde oyun oynuyor hep.
s: sorma bütün gün oyun oynayıp hard core dinliyo gerizekalı.
k: hönk? puahahahah *
bu olaydan bi kaç hafta sonra yine kuzen, ben ve kardeşim canımız sıkılıyor iskambil kartı arıyoruz oyun oyanamak için:

k: gel samosteb sana 69 öğreteyim*
ben: hö puhahaha ödeştik hacı *
annemin yıllar önce yaptığı bir gaftır kendileri.
benim vejeteryan olduğumu söylemek istemişti aslında ki o anda vejeteryan kelimesinin yerine bu nasıl geldi dedirtecek bir kelime kullandı :

-benim kızım da lezbiyen.
dolmuşta bir sabah dalmış giderken "müsait bir yerde inebilir miyim?" diyeceğime, "günaydın" diye bağırmıştım, insanlar da bana dönüp garip garip baktıktan sonra "günaydın" demişlerdi. Bir de bir kere otoparkçıya "hadi öptüm iyi akşamlar" diyivermiştim daha sonrasında hayatımıza bu olay hiç yaşanmamış gibi devam etmiştik.
iki simitçi arka arkaya gidiyorlar öndekinin arkadakinden haberi yok.

öndeki: simidiyeeeee, tazeeeee, gezvreeeeekkk
arkadaki: simitçiiiii!
öndeki: ne var?
güncel Önemli Başlıklar