bugün

devletin sırtındaki kamburdan kurtulduğunud düşünen kafalarında beyin yerine ampül taşıyan beyinsiz ampüllere söyleceğim şu ki.

1- öncelikle 65 yaşında emekliliği getiren bu ampül kafalılar.
2- bu adamlar şu an 1300 tl alıyorlar. bu akepenin açıkladığı yoksulluk sınırının yarısı kadar bir para.
3- adamlar paralarına zam istemiyorlar. ellerindeki özlük haklarını korumak istiyorlar. zira akepe bu adamlara 1300 tl ile çalışmaya devam edin demiyor. yoksulluk sınırının 4 te 1 ine asgeri ücretle çalışmalarını istiyor.
4- aynı akp milletvekillerine 4 sene vekillik yapıp ardından ömürlerinin sonuna kadar 4000 tl ye yakın emekli maaşı bağlayan akepedir.
5- alla aşkına şu gemicik hikayesini de bana bir özetle yaw..
6- karayollarına, tekele, telekoma, limanlara, tüpraşa, demir çelik fabrikalarına kar etmiyor diyen beyinsiz. git de adam gibi oku da bişiler öğren. kafandaki ampülleri söndür evde bir iki tane ışık yakta oku. yanlız vakit samanyolu gibi boktan yazıları okuma. adam gibi araştır öğren. boğaziçi köprüsü merkez bankası darphanesinden bile hızlı para basıyor ampül kafalı... *
devletin bir kamburdan kurtularak özelleştirdiğini savunan insanlara soruyorum: peki neden daha sonra burası 900 küsür milyon dolara satıldı? devlet zeka özürlü mü acaba ? bu karı öngörememişler midir? 700 milyon dolar fark eden bir yönetim olabilir mi? bu kadar kör olunmamalıdır. 1 ayı geçik süredir çoluğunu çocuğunu bırakıp açlık grevi yapan insanlar açgözlü olabilir mi? ekmek parasıdır tek dertleri. biraz akp savunuculuğunu bırakıp gerçekleri söylemelerini rica ediyorum. nolur arkadaşlar, hiçbirşey insanlardan önemli değildir. akp yi savunacağım diye kendinizi komik duruma düşürmeyin. tamam sağolun gülüyoruz ediyoruz sayenizde ama biraz da ülke gerçeklerini görmemiz lazım değil mi sizce de?
Yıllar önce herkes tarafından eleştirilen, işe gitmeden maaş alıyor , vergilerimiz bunları doyurmaya gidiyor, devlet işletmeci değildir bunlar acilen kapansın diyenler vardı. Bugun ise ne olduysa bu kesim bi an da döndü ve bu işçilere yazık, devlet ülkeyi peşkeş çekiyor demeye başladılar. Lakin baktığımızda özelleştirilen tüm işletmelerdeki kalite ve karlılık artmıştır. Karlılık artınca hiçbirinin %100 de 100 ü satılmayan işletmeler her sene zarar açıklayıp hazineden yardım talep eder durumdaydı. Bugün ise hepsi para kazanıp hazineye para aktarmakla meşguller.
tayyip erdoğan olduğundan şüphelendiğim yazarın açtığı gerizakalı başlıktır. ya uzayda yaşıyordur ya da sözlüğün karanlık dehlizlerinde penisli başlıkların civarında.
şimdi bu kadar cahilin nasıl yazar olduğunu anlamıyorum. tekel özelleşmemli diyenlerden tutunda daha niceleri.

bir düşünün bu ülkede marka olmuş ne var. hiç birşey. devam edelim sen sigara satamazsan ülkenin dışına bir bok yapamazsın. senin milli içkin rakın sadece türkiyede mevcut yani oda çıkamamış bu ülkenin sınırlarını. bu ülkede emekli, asgari ücret kaç para.

işsizlik sigortasına para nasıl aktarılacak. o aldığınız ilaçlar nasıl karşılanıyor. 50 milyar doların üzerinde bütçe açığı olan bir devlet üzerinde para kazansada ki kazanmıyor çünkü sadece toplanan paraya göre konuşuluyor. işçisi,yakıtı,makinelerin bakımı v.b. bir çok unsur giridğinde devreye kazanılan para minimuma iniyor bunun üzerine birde kötü yönetildiğini düşünün. geriye zarar eden firmadan başka bir şey kalmıyor. şimdi asgari ücreti,emekliye maaşı yada diğer sosyal hakları sana vermek için bu tip şeylerden kurtulmaktır ekonominin ilk tercihi. tekel işçisi bunun en büyük örneğidir. buna tügsaş, ptt gibi diğer devlet kurumlarınıda ekleyebiliriz. ayrıca devlet bunları özelleştirirken. yap işlet devret modelini kullanıyor belli bir miktar parayı peşin alıyor gerisini karda pay. ama sizin gibi cahiller oturma eylemini, grevleri söylüyorsunuz. devletin yaptığı bir çok şey yalnış, eczaneciler yakın zaman de eylem yaptı neden karından düşmesin diye. bu ülkede 1300 tl maaş büyük paradır. inkar eden bu ülkede yaşamıyor demektir.

bunun içinde ikramiyesi çocuk yardımı yok. güzümüzde yok ama insaf edin. keşke imkan olsada 2500 tl alsalar yada daha fazla geride kalan insanlara kaynak sağlamak için bu tip kamburlardan kurtulmak suç değildir. 65 yaşında emekli olacaksın salak.... bu hiç batmıyor gözüne galiba yada ilaç alırken ödediin cüzzi miktar. ben bukadar saçmalığı bir arada görmedim.....
olup bitenleri, sıcak evlerinde, oturdukları yerden, tv kanallarından izleyen kesimdir.
tekel işçilerinin vermiş olduğu mücadeleyi anlayan, amaçlarının ne olduğunu kavrayabilen, her zaman emekçiden, işçiden ve ezilenlerin yanında olmayı bilen kesimdir.

ha birde böyle siktiri boktan başlık açıp, altına aynı seviyede entyrler giren kesim vardır. bunlar ne tekel işçisinin ankaranın ayazında vermiş olduğu mücadeleyi ne de o insanları anlayabilir.

yan gelip yatan tekel işçileri değil oturduğu yerden saçma sapan enrtyler giren kesimdir.

kar boran fırtına direnişteyiz ankara
aynı tekel i devletten 292 milyon dolara satın alan kişinin, kısa süre sonra aynı tekel i 920 milyon dolara sattığını da bilen kişidir. tekel işçisne 300-500 tl yi çok görenler 600 küsür milyon doları başkasına bir ihalede peşkeş çekebiliyorlar. (bkz: götünüzden başlık açmayın)
ulan küçük beynini .......min gerizekalısı sen devletin işçiye kaç para verdiğine değil, işçiden kaç para vergi aldığına bir bak. çalışan kesim türkiye vergi yükünün % 37 sini çekiyor. avrupa ülkelerinde bu durum % 25. üstelik avrupa işçisinin ekonomik durumu daha iyi. tekel işçisinin aldığı küçük paraya mı gözünü diktin, her yıl parmağını bile oynatmadan trilyonları götürenler var. tekel işçisini fakirleştiren sermeyeyi gör biraz. hay senin ben aklını vicdanını ......, bi de vatandaş diye dolaşır ortada! cibiliyetsiz!
emekçilerin hakkı diye bağırırken o emekçinin senin, benim, özel sektörde çalışan işçinin parasıyla yan gelip yatmasına göz yuman sözde emekçi yandaşı kesimdir. *
(bkz: asgari ücret)
(bkz: 1300 tl yi beğenmemek)
(bkz: bsg)
tamam iyi hoş adamlar yattı etti neden yatırdınız o zaman 20 yıl ? 20 yıl çalıştıktan sonra mı yattın diyorsunuz ? ben bu konuya uzaktan objektif olarak bakıyorum tekel işçisi tanıdığım bile olmamasına rağmen, koruyorum adamları abi emekli olana kadar bu memleket bakacak bakmalıdır. sonra almasın yeni işçi.
emekçiye yan gelip yatan diyerek emekçi düşmanı, kapitalizm esiri olan kimselerden olmayan kesimdir.tekel emekçileirini yan gelip yatmakla suçlayanlardan memleket adına tek bir hayır göremezsin, koyun sürüsüdürler aynı zamanda.memleketini sevmek emekçini sevmek ve onu korumak ile eş değerken bir de içi boş vatan millet sakarya edebiyatı yapar bunlar.
sözüm ona emekçi dostuymuş.

(bkz: hassss r lan ordan)
sigaraya yapılan o hayvan ötesi zamdan hiç bi bir şey düşemezdi bu insanların payına.?
çalınan çırpılan hiç bir şey batmadı, gemiciklerin burnu batmadı da işçinin aldığı maaş nerenize battı?

devlet asgari yaşam koşullarını sağlamak zorundadır. sofrasındaki iki gram et lüks olmuş, kıyıdan köşeden biriktirip aldığı doksan model aracına ailesiyle binip gezmesi lüks olmuş, çocuğunun eğitimi iki ev parasına eş değer olmuş, bazıları bir giydiğini bir daha giymezken bayramda bile yeni kıyafet alması lüks olmuş yan gelip yatan işçim... alıştınız değil mi? kafanızı kaldırıp bakamaz haldesiniz değil mi?

önünüze o kadar sıklıkla koyuyorlar soğan ekmeği ki sürekli karnınız tok, sürekli yemek yiyorsunuz, sanıyorsunuz ki devlet sizi doyuruyor. kafanızı kaldırıp bir bakabilseniz, görebilseniz yan masadakileri... yan masaya kebap geliyor, tatlı geliyor... ama yok kaldıramazsınız kafayı, soğan ekmeğinize alışmışsınız artık. kebap yeseniz bile artık anlayamazsınız. yitirmişsiniz tüm duyularınızı. sizin kebabınız soğan ekmek!!
durduğu yerde para basan tekeli üç kuruşa satan, devletin malını yabancıya satarken kendi cebine milyon dolarlarlık sakalı koyan ampül kafalılarının anlayamayacağı kesimdir. bu sattıkları yabancılar iki gün sonra aldıkları fiyatın 3 katına tekeli başkasına bu şekilde satmıştır. sen buradan hesapla tayyipin devlet kurumlarını nasıl peşkeş çektiğini.. bu cebine attığı sakallarla bildiğin bir yeşil sermaye kuruldu be gözümüzün önünde. adam 7 sene ülkenin 4 bir yanına onlarca hastane açtı, oğlunun gemiciklerinin sayısı türk donanmasını geçti. diğerlerinin villaları, likit yumurta fabrikaları, one minute çorbaları, göz göre soyup soğana çevirdiler.

evet ülkenin işi ayakkabı fabrikası işletmek değildir. ama iletişim ağını, ulaşım ağını, sağlık sistemini, eğitim sistemini, güvenlik sistemini de yabancılara satışa çıkarmamalıdır.

ayrıca tekel zarar ediyor diyorlar.. devlete yük oluyor diyor kodumun ampülleri. * öle bir hesaplama yöntemi ile hesaplama yapmışlarki resmen para basan tekel zarar ediyor gözüküyor.. * tekellin sadece bandrol bastığı sigaradan devletin geliri 15 milyar dolar. ve bu ampüller 3 milyar dolar için imf nin yan gelip yattığı kaba etini öpüyor aylardır.

sen ülkenin yollarını satacaksın, limanlarını satacaksın, demiryollarını satacaksın, petrol rafinelerini satacaksın, köprülerini satacaksın, demir çelik fabrikalarını satacaksın, madenlerini satacaksın, telekomu satacaksın, arsalarını satacaksın. üstelik bunları değerlerinin 10 da birine peşkeş çekeceksin, kendi cebine de 10 da ikilik kısmını atacaksın. öleki sattığın tekel fabrikasının deposundaki malların piyasa değeri sattığın bedelden daha fazla olacak. tekelin elinde mal kalması gibi bir durum zaten söz konusu değil. ürettiği her şeyi satan bir kuruluş..
üstüne üstlük göz göre göre üç kuruşa peşkeş çekerken kendi cebini dolduracaksın..,

sormazlar mı adama iktidarının başında burs ile gönderiyordun çocugunu amerikaya okumaya.. 7 sene hükümetten sonra başbakanlık maaşın ne kadarki ogluna roro tanker gemilerinden filo kurdun, karının üzerine hastaneler zinciri açtın, kuyumculuk sektörünü eline aldın.. hangi para ile yaptın bunları demezler mi?

derler işte.. dedikleri zaman da bir kaç tane ampül kafalı çıkar "bu işçiler yan gelip yatıyorlar" diye yazılar yazar.. *

e be ampüllll kafalı arkadaşım..
1 - bu ülkede yoksulluk sınırı 2500 TL bu adam o paranın yarısı ile geçinmeye çalışıyor zaten. yani devletin kendi kurumunun değerlendirmesi ile yoksul kabul ettiği şartların da yarısı ile geçiniyor.
2 - elinde kazanmış olduğu sosyal haklar var. yıllar önce bu işe girerken bu şartlar ile giriyor ve sen kendi kafana göre bu şartları değiştiriyorsun. ben seni alırım, oğlumun roro tanker gemiciklerinden birindeki tayfasının si.inin keyfi nereye isterse oraya gönderirim orada çalıştırırım.
3 - senin maaşını 1300 tl den 550 tl ye çekerim. niye mi? karımın hastanecik zincirlerinden birinde kapıda duran köpeğinin si.kinin keyfi öle istiyor diye düşürürüm. sana hesap mı verecem neden maaşını düşürüyorum diye..
4 - he bunları yaparken. dogalgaza, benzine, elektriğe, suya, ekmege, yollara, koprulere, otobus bıletlerıne, aklına gelebilecek her şeye zam yaparım. kimse de likit yumurta fabrikasındaki horozumun si.inde olmaz..
5 - he sen bu yapılanlara karşı beni protesto mu edecen. o zaman ampül kafalı çok fazla yardakçım var zaten.. yan gelip yatma yeri değil diye yerden yere vurdurum seni basına.. olmadı ergenekoncu derim. olmadı polise dövdürür yerde sürüklerim..

he pkklıları mı? onlara bi dahaki sefere havayi fişekli karşılama yapacaz? onlar boş durmuyor ki senin gibi yan gelip yatanları öldürüyorlar..
yine herkesin bildiği tekel işçileri gibi yan gelip yatan ve yattı yerden para kazanan kesimdir. amaçları rahatlarının bozulmamasıdır. ve her seferinde daha fazlasını istemektir.
emekçinin hakkını savunuyoruz adı altında kendi çıkarlarını düşünmektedirler. acaba bigün bizde böyle olur muyuz endişesine sahip bu kesim şimdiden önlemler almak için savunmaktadırlar tekel işçilerini.
yan gelip yatan,bilgisayar başında g.tünü büyüten kesimden daha haklı, eli öpülesi kesimdir!

- para basan bankalar zarar ediyor! gerekçesi ile özelleştirilmektedir.
- kamu kurumları birkaç yıllık karına bedel fiyatlar ile satılmaktadır. kamu kurumlarının satıldıktan sonra
kar etmesinin nedeni özel sektöre geçmiş olması değil zaten kar eden kurumlar olmalarından kaynaklanmaktadır.
- kamu kurumları, söylenildiği gibi sadece yan gelip yatan, işini bilen memur! lardan oluşmuyor.
ayrıca kamu hizmetleri 'sosyal devlet'in yapması ve bunu ücretsiz sağlaması gereken hizmetlerdendir.
- oysa ülkede ne oluyor; okullar, hastaneler satılıyor, özel sektöre devrediliyor..
okullar, hastaneler de mi zarar ediyor?! eğitim, sağlık hak değil miydi?
- sağlık gereksinimi ücretsiz sağlanması gerekirken; katkı payı adı altında alınan paralar neyin nesi?
- doğalgaz, elektrik, su, ulaşım zamlarını duymuşsunuzdur herhalde!!
- işçiye ne kadar zam yapıldı? asgari ücret 600 TL oldu mu?
- açlık sınırı ne kadardı? 795 TL! yoksulluk sınırı? 2,500 TL.
- 1300 tl yi beğenmeyen tekel işçilerinin hepsi yoksulluk sınırının altında!
- asgari ücret alanlar nasıl geçiniyor?! hallerine şükrediyor canım! işsiz kalmak da var
allaha şükür! hamdolsun geçinip gidiyorlar!

'tekel' ülkenin önemli kuruluşlarından birisi. depolar boş mu duruyordu?!
işçiler son güne kadar tonlarca yükleme yaptığını söylüyor!
- işçi yan gelip yatıyor mu? kadın işçiler kamyonları kendilerinin kullandığını söylüyor!
işçi diyor; çocuklarım geleceksiz, aç açıkta kalacağız!
- zam değil çalışacak iş istiyoruz!

sizler bilgisayarlar başında ite boka laf yetiştirirken, g.tlerinizi büyütürken, dünyaya daracık ekranlarınızdan bakarken,
beyninizdeki örümcekler gözlerinizi, duyularınızı, mantıklı düşünmeyi yok etmişken; 'tekel işçileri' gelecekleri, işleri, ekmekleri
için direniyorlar! mücadele ediyorlar!

soğukta, kara, yağmura aldırmadan direnen 'tekel işçileri'ni savunan kesimden olarak
uyuşmuş beyinlere, şükürcülere, pc karşısında g.tünü büyütenlere;

' yan gelip yatan sizsiniz!, işçi postalları da g.tünüze girsin' diyorum!
geçici işçi sıfatın üzerlerine yüklendiği, henüz proleterya bilincine ulaşamadığı halde, bir çok insanın kayıtsız kaldığı, görmek istemediği konulara parmak basan, "türk kürt kardeştir" diye karda kışta sokaklarda bağıran, köleleştirilmeye ve 4c ye itiraz eden onurlu insanlara 530 lira maaşı bile çok gören kesimin zıttı.
yan gelen yatarak servet sahibi olan hükümeti görmeyip, 1000 lira maaşı işçiye çok görenin karşısındaki kesimdir.
işçi olan bir insanın nerde çalışırsa çalışsın yan gelip yatmayacağını bilmeyen insan zihniyetinin sarf ettiği cümledir. yazıktır, günahtır.
götünü yaya yaya sözlüğe bu başlığı açanı savunan kesimden daha akıllı kesimdir.
Neyi savunduklarını bilenlerdir.

iki yıldır neden işlevsiz * bırakıyor devlet kendi kurumunu?
Bunca senedir işletilebiliyordu, kar edebiliyordu da neden şimdi işlevsiz kalıyor?
Neden özelleştiriliyor?
Devletin, senin benim babamın cebinden çıkan paralarla kurduğu bu kurum neden özelleştiriliyor?

işçinin devlete maliyeti neden kırk trilyon lira?
Neye göre yapılıyor bu hesap?
Üstelik devlet sayıları on bin civarında diyerek küçümsenen vatandaşlarını istihdam edemiyor mu?
Bu kadar mı aciz?

Bu insanlara sunulan iki seçenek vardır.

Birincisi: ÖLÜM
ikincisi: SÜRÜNMEK

Bu insanlara seni sözleşmeli bir kuruma yerleştirelim, ama o kurumda en fazla 10 ay çalışabileceksin, düzenli işin olmayacak deniliyor.

Bu insanlara seni 10 ay sonra işten çıkaracak olan işveren, kıdem ve ihbar tazminatı ödemeyecek deniliyor.

Bu insanlara hasta olduğun zaman en fazla 2 gün ücretli izin kullanabilirsin deniliyor.

Bu insanlara işveren seni alaska'ya da olsa gönderebilir, 15 gün içinde işbaşı yapmak zorundasın deniliyor.

Asgari ücret alacaksın deniliyor.

Bu insanlara istikrarlı iş güvencesi veriliyor mu?

Hayır.

Bu insanlara uzun vadede işgücü sahibi olma imkanı veriliyor mu?

Hayır.

Bu insanlara daha fazla maaş öneriliyor mu?

Hayır.

Bu insanlara kazanılmış olan haklarını bırak deniliyor.

Kölem ol deniliyor.
Şimdi benim dangalak arkadaşım, sen yıllarca emek verdiğin, belli bir gelir, hak ve özgürlükler kazandığın durumu bırakıp tüm bunlardan vazgeçmeyi seçiyorsan o küçümsediğin yarım akıllılar kadar bile aklın yok demektir.

yazı steril mikrop'a aittir.
sosyal devletin ne olduğunu hatırlayan, unutmayacak olan kesimdir.
1300 türk lirasının az maaş olduğunu savunan kesimdir. zira 650 türk lirası asgari ücret size yetiyor anlaşılan. e biz ne yapalım kardeşim onu bir anlatın. biz sizin gibi odun kömür yardımı almıyoruz. sizin gibi 2 kg pirince tama etmiyoruz. alın terimizle yaşamaya çalışıyoruz. vasıfsız işçilermiş ona da gülelim hep beraber. devlet sadece sigaradan yılda 15 milyar türk lirası kazanıyor. kime yutturuyorsunuz?