bugün

devrilmek üzere olan bir ağaca atılan tekme gibidir. devrildikten sonra da bir süre yaşar. yalnızca bir süre.
çevredeki kalabalıkla düz orantılı artar.
can sıkıntısı sebebidir. insan yalnız kalıp kendini dinleyince iyiden iyiye bunalır.
iletişim eksikliğine sebep olur.
“Uzak dur yakınıma
Bu mesafe beni bozar
Kimseler yanaşmasın
Yalnızlık paylaşılmaz.

Aman abi bulaşılmaz
Yalnızlık paylaşılmaz
Herkesle kaynaşılmaz.”

https://youtu.be/hf-vT_YADD0
Bununla ilgili koca bir kompozisyon yazarım ama saat geç oldu kafami toplamam güç olur. Düşsel sicintilar yapmak istemiyorum o yüzden Kısa bir tanım yapacağım. Beni asla tek bırakmayan tek sadık dostumdur.
Hayaller ile gerçeklerin örtüşmeme halidir derler.
Bu yaşıma kadar kimseyi görmedim kardeşim çok yalnızım diyeni, herkes kıyı da köşede yaşıyor bu durumu bence problemde yalnızım diyememek sanırım.
Muazzam bir dipsiz kuyu..
1,5 yıldır haftanin 3-4 akşamı mesai saatimden sorna 5 dk annemle iletişip sonra sakin sessiz akşam moduna geçiş yapıyorum.
buzdolabında yaz ayından kalma üzüm tanesi gibi hissetmenize neden olur. herkes gider siz öylece tek başınıza kalırsınız mal gibi. ne gelen ne de giden görür.
insan yalnız doğar, yalnız ölür. ama arada edindiği dostlar var yaşamı anlamlı kılan.
Şu aralar yaşamakta olduğum durumdur. Öyle bir hale geliyorsunuz ki artık herşeyden bıkıp kendi yalnızlığınıza gömülüyorsunuz. Kendi kabuğunuza çekilip hiçkimse ile iletişime geçmek istemiyor ve öylece bir başınıza yaşayıp gitmek istiyorsunuz. Işte tam olarak bu durumdayım. Ne hayatımda biri olsun istiyorum ne de kimseyle konuşmak istiyorum. Hiçkimse ile hiçbir şekilde temas halinde bulunmak bile istemiyorum.
Yalnızlık aslında sadece hepimizin bildiği tek başına kalma anlamına gelmez. insan yanında çok kişi olsa bile ya da konuştuğu insanlar olsa bile kendini yalnız hisseder. Çünkü yanında olmak istediği insanlar vardır ama bazı bir takım sebeplerden olamuyor ya da olamıyordur. Bu sevdiğiniz bir insan da olabilir, yakın bir arkadaşınızda olabilir. Kısaca yanında olmak istediğiniz nsanların yanında olmadığınız sürece de kendinizi hep yalnız hissedersiniz.
Bilmezdim, kadermiş. Biliyorum, kedermiş.
O kadar uzun süredir yalnızım ki nasıl iletişim kurulduğunu bile unuttum.
toplanın gençler size yalnızlığımı anlatayım. tek başıma yaşıyorum. görüştüğüm konuştuğum kimse yok. telefonuma 3 - 4 ayda bir tl yüklüyorum. hastalanınca eczaneye aferin almaya, fırına ekmek almaya gidemem. bilgisayarda arka planda daima bir tv kanalı açık olur. evin içinde bir ses olması iyi geliyor. yılbaşında tek başıma hastaneye ameliyat olmaya gittim. ameliyattan sonra tek başıma hastanede yattım, taburcu oldum. evde tek başıma iyileştim. yaşlanınca elden ayaktan düşünce muhtemelen huzurevine gideceğim. sonra da siktir olup gideceğim bu amk'un dünyasından.
Uzun süredir yaşamadığım kavram. Yalnızkenki hayatımın da ayrı bi güzelliği vardı, şu anki durumumun da ayrı bir güzelliği var. Dünya tüm duygularla birlikte güzel. Insana gecmiste sıkıntı veren şey bugün mutlu hissettirebiliyor.
bulunmak istemediği yerde olan herkes yalnızdır arkadaşlar. fazlası değil.
kadının yumurtalıklarına giren tek bir sperm tanesi olmak.
Kendini dinlemektir. Oktav değiştirmek lazım.
Her yerinden kötülük kahpelik pislik akan insanların geneliyle muhatap olmamanın huzurunu yaşamaktır.

Ama alışmak zaman ister. Kendi kendisine yetebilen biri kimseye eyvallah etmeden yaşamanın zevkiyle devam eder hayatına.
ara verilmeksizin bir yaşam biçimine dönüşürse dertsiz başınıza dert alırsınız. sonra hangi psikiyatrist iyi diye kapı kapı dolaşırsınız.
Hayattaki belki de en güzel şey olabilir.
yalnızlıktan çok da çekinmemek gerekir. yalnızlık sanıldığı gibi kötü değildir. hatta insan ne yapıp yapıp, zaman zaman, yalnız kalmanın yollarını da aramalıdır. çünkü yalnızlık insanın kendini tanımasına olanak sağlar ve kimi zaman da iyi bir öğretmendir.
kimliğim . aşk yaşıyorum yalnızlıkla .