bugün

herkesin kolayca altından kalkabileceği bir duygu değildir. kimi zaman rahatlama, kimi zaman bunalımdır ama asla seçim değildir. insan başına gelen olaylar sonucu yalnız kalmaya zorlanmış olur. bu yalnızlık bazen uzunca dönemler ele geçirir benliğinizi, belki bedeninize değil ama zihninize ve ruhunuza bütünüyle egemen olur.
ama bazen öyle bir şey olur ki.. biri gelir ve yalnızlığınız tamamıyla anlamını yitirir.
yalnızlık allaha mahsus diyorlar fakat ayıp değil mi lan bizi yaratanı yalnız bırakıyoruz? işimiz bittikten sonra bir daha aramayan dostlar gibi değil miyiz bu durumda? bence allahı yalnız bırakmayalım. allaha bile mahsus olmasın. kimse yalnız kalmasın.. kimse tuvalete girdikten sonra kapısı açık sıçacak kadar yalnız olmasın. kimse aynayı görünce kendisine göz kırpacak kadar yalnız olmasın. kimse yalnız olmasın.
Bir zaman sonra seviyorsun.
insan yoksunluğundan kaynaklanan yalnızlıklardan rahatsızlık duyulduğunda çözüm bulabiliyorsun. Yeni biriyle tanışırsın ne biliyim farklı şeylerle uğraşırsın. Her şey tamamken, etraf bu kadar kalabalıkken kendini yalnız hissetmen kötü. Onun bir çözümünü bulamıyorsun. Yalnızlığı sevmek gibi değil de alışmak gibi...
uzun bir entry kuvvetle muhtemel bilehare gireceğim, ancak şunu şuraya iliştirmeden edemedim;
Gilbert O'Sullivan - Alone Again
alırsın 2 biranı 1 paket sigaranı uzatırsın ayaklarını balkona takılırsın aga. oh miss.
Sigaram bitmiş.
burada bu konuyu açtığına göre aslında çokta yalnız olmadığını farketmesinin zamanının geldiği henüz farketmemiş ruhu çaylak genç kardesimizdir, kafanı kaldırıp etrafına bak her şey düzenli ve bu kadar mükemmelse sence de bir Yaratan yok mudur? cevabın ''var'' ise zaten yalnız değilsindir : )
Beni bulmak zor degil...
Yalnizlik de, herkes gosterir.
Fizyolojik Psikolojik ve biyolojik olarak insanın anasını ağlatan duygu.
yalnızlık; tek başına çıkıp taksim meydanı'ndan galata'ya kadar yavaş yavaş yürümektir.

oradan amaçsızca karaköy'e inmek, iskelenin orada bir banka veya yere oturup boğazı izlerken kazım koyuncunun, ben seni sevdiğimi, denizde karartı var, gelevera deresi şarkılarını ve daha onlarca nostaljik ve hüzünlü şarkı dinlemektir. galata köprüsüne geçip, orta kısımda seyyar çay satıcılarından çay alıp tekrar boğazı izlemektir ama bu sefer başka şarkılarla. oradan eminönü'ne geçmekir, yeni caminin etrafını boşu boşuna dönüp tekrar köprüden geri gelmektir. tüm bunları gece 3'te yapmaktır yalnızlık, uyuyamadığın için. belki uyuyamadığından değil de sırf etrafta kimseler olmasın, boş sokaklar ve ben olayım insanları görmeyeyim diye. istiklalin arka sokaklarında gece açık bir kahve bulup 2 kişilik çayı tek başına içmektir. kuledibi'nde oturmaktır saatlerce, yanınızda onu koruma korkusuyla tedirgin olacağınız birisi olmadan. belki de sırf bu yüzden özgürlüktür de bazen yalnızlık. biraz da korkusuzluk. ne olursa olsun çok zor zanaattir. binlerce iyi yanını sayıp dökmek, kendinizi güçlü hissetmek ama yanınızda bir kişi olsa hepsinden vazgeçebileceğinizi iyi bilmek ve bundan da üzüntü duymaktır yalnızlık.
kalabalıklar içinde tek başına olmak değil, kalabalık içerisinde bir tek o'nun olmamasıdır.
Kime göre neye göre yalnızlık ?
Kafa dinleme biçimidir. Amma velakin herşeyin fazlası zararlıdır.
öyle garip hissediyorum ki kendimi.
ne yapacağımı bilemediğim günlerden biri yine.
kendimi çok fena yalnız hissettiğim.
her şeyi bırakıp yine kaçmak istediğim.
ben zaten buraya her şeyi bırakıp kaçıp geldim ama burası daha da mutsuz ediyor beni.
ne zaman bu şehre gelsem yalnızlıktan ölecekmişim gibi geliyor.
kimse arayıp,sormuyor beni.
kimse gerçekten yanımda değil.
hayatımı hangi yönde ilerletmek istediğimi biliyorum ama yapamıyorum.
hangi işin ucundan tutsam elimde kalıyor.
ne okul bitirebiliyorum ne ders çalışabiliyorum.
bu yaşa geldim hala okumaya çalışıyorum hala tutunmaya çalışıyorum.
lanet olsun diyip her gün bu şehri sineye çekmeye çalışıyorum.
bir sevdiğim olsun istiyorum,yanımda olan bu günlerde,elimi tutucak.
sonra dönüp ne kadar zavallıyım diyorum.
kendime acıyorum.
kendimi eskimiş,unutulmuş ve yalnız hissediyorum.
kodummu oturtuyor. hele sendelemeyegör.
gereğinden fazla abartılan, tek duruma indirgenendir.

sevgilim yok abi çok yalnızım. bu mu? yanında karşı yahut hemcinsinin sana duygusal/cinsel anlamda eşlik etmemesi midir yalnızlık? memlekette herkes yalnız. sevgili bulunca o yalnızlık birden yok oluyor falan. çok garipli.
şu an olandır namaz kılınca rabb açıyor kalbi umarım rahatlarım sözlük. allah belasını versin bu arada.
pek bir zararı görülmeyendir.
şu an UEFA özetlerini 4. defa ntvsporda tekrarını izliyorum.
parmaklarinizi kullanmayi ogretir.
kulağını etrafındaki cızırtılara kapatabilirsen güzeldir ama onları duyuyorsan nefret ettirir.
çok ağırdır.
Derbileri tek basina izlemek yalnizlik belirtilerindendir.
olmaması gerekendir. 7milyar nüfuslu bir gezegende hala bunu nasıl başarabiliyoruz.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
güzel kadınların lüks secimleridir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar