bugün

entry'ler (24)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

devletlerin olmadığı herhangi bi ülkenin vatandaşı olmam gereken ,okula gitmemi söyleyen, gitmediğimde bana iş vermeyen, orta malı değersiz insan konumuna düşmediğim, hayallerimi gerçekleştirebildiğim, herkesin herkesle vatandaş ,sadece dünyalı olduğumuz bi dünyada yaşamak isterdim, siyasiler siyaset olmasın, kimsenin derdi parapul olmasın , iki kuruşluk dünyaya sahip olmak istemesin kimse ve bu yüzden kimse ölmesin isterdim. sahi neydi dünyanın dört bi tarafında ölen insanların sebebi? o eli kanlıların güç hırsı değil mi?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

carmen- stomae her manasız şeye olduğu gibi ''sosyal'' medyaya bağlılığımızı çok güzel hicveden şarkıdır klibini izlemek ayrı güzeldir . dinleyiniz azizim

en sevdiği mevsim kış olan insan

kışın doğmuş olması muhtemeldir, evinde sobayla büyümüştür büyük ihtimal.karın boyu yarım metreyi aşmayagörsün dışarı çıkıp ayakları donana kadar oynamıştır sonra bütün bacaklarını hissetmemeye ya da bütün kıyafetleri ıslanmaya başlayınca ni de annesi balkondan çağırıp yavrum hasta olucan gel okul var diyince mecburen eve dönmüş .ayaklarını suda yıkarkenki sıcaklığı başka hiçbirşeyde hissetmemiştir. sonra mı? sonrasında çoraplarıyla sobaya dayanmış ve o huzurun tadını çıkarmıştır.

bir nefes çekilen sigarayı bitene kadar seyretmek

kendi hayatını öyle uzaktan seyretmek isteyenin, lakin fizik kurallarına takılıp bunu yapamayacağını bilecek kadar sayısalcı olanın ;yaparken içinden bir parça bişeyler koparıp götüren, sanki hayatının her ayrıntısını düşen her parçacık külde görmeye çalışan kişidir. hayatı da bi nefes çekip bırakmış, şimdi olanları izliyordur. vesselam

parayla satın alınamayacak şeyler

parayla satın alınamayacak şey yoktur. bkz: parayla işlerinizi başkasına yaptırır kendinize zaman oluşturur ve o zamanda mutlu olacağınız şeyler yaparsınız(parayla mutluluğu satın almak) :*

ekside çaylak olupta kalitesiz ulu da yazmak

asıl kalitesiz olanın kendisi olduğunu anlayıp giderken uluya çamur atmaya çalışan işşizin açtığı başlıktır.görünüşe göre de başlıktan bayağı laf yiyecektir

hangi burcun erkeği makbuldür

cevabı alındığında;işsiz güçsüz insanların günlük saçma burç yorumlarına inanmaya kendini adamış insanların 'ay ben şu burçla çok uyuyoruuuuumm' diye tepki verecekleri, benim gibilerinde bu soruyu soran kişiyle dalga geçecekleri bi taşla iki kuş durumudur

sevgiliyi çocuksu bir gülümseyişin içinde bulmak

hala unutamadığınızın gayriresmi kanıtıdır, uzatmayın; dönüş varsa dönün, yoksa geçmiş ola.

türkçe kurallarını bilmeden yazar olmak

''şurda'' değil ''şurada'' yazması gerektiğini bilmeyen arkadaşın yorum yazdığı konudur

bizim allah ımız var ateistlerin neyi var

müslümanlık ve islam hakkında objektif olmayan kişiler tarafından yazılmış olduğunu bilmelerine rağmen, sırf inatlarından ve gözlerindeki perdeyi bi kat daha kalınlaştırmak için''bak kitap okuyorum araştırıyorum ben, siz gibi cahil değil zeki bi ateistim'' demek için okudukları kitapları vardır

islam yok edilmesi gereken bir virüstür

islama sefalet geri kalmışlık diyen kardesim madem zekisin aç big bang theoryyi oku derim sana; okumaya üşeniyosan azıcık açıklayayım ; big bang kabul edilmiştir ve bu da evrenin yokluktan, boşluktan meydana geldiğini gösterir. yalnız madde ''kendiliğinden'' yoktan var, vardan yok edilemez. bu da Allah ın varlığının yegane kanıtıdır.

kuran ın şifreleri karşısında ateistin suskunluğu

açık ara dünyadaki en güzel sessizlik halidir sanırım.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

gece gökte yıldızlar da dinleyin dertlerumii yar da iman kalmadı oy nayinoo bilmeyii hallarumiii.
(bkz: karmate).

şansızlığın anlaşıldığı anlar

ankaralı öğrencinin yarım yarım saat 230 bekledikten sonra gelen otobüse binip cama yapışarak giderken yanından geçen bakanlık arabasındaki takım elbiseli amcaya attığı bakıştaki o nağmedir.

ben bu yazıyı sana yazdım

insan dediğin 5 sene boyunca en yakın dost olup, sonra kendini sevdirip, sonra öyle bitti sen benim için hiçbişeysin diyip gidemez. yapamaz bunu. yapamazsın. yapma.

onu düşünmekten uyuyamamak

çoğumuzun şu an klavye tıkırdatıyo olma sebebidir , yeminle işsizlik başa bela.

maden ocaklarına yaşam odası yapılmaması

insan hayatına verilen değeri şu zamanlarda sürekli gözlerimizin önüne süren içler acısı durumumuzdur. ama bi önemli olan da; hatta belki çok çok önemli olan; yaşanmış olanları değiştiremeyeceğimize göre iki gün duruma üzülüp araya aylar ,belki yıllar giripte kendimiz iş sahibi olduğumuzda paraya tapmamamız gerektiğini bize anlatır. hiç bir şey insan hayatından değerli değildir. belki klişe bir cümledir. ama yapmayın, tazminat verirsiniz belki de; öbür tarafta bedelini ödeyemezsiniz

bir gülümsemesiyle hayat veren insan

bir göz kapağı diğerinden daha kapalıdır hep, dünyada eşi benzeri olmadığını düşündüren bir marul kafalıdır.

yalnızlık

burada bu konuyu açtığına göre aslında çokta yalnız olmadığını farketmesinin zamanının geldiği henüz farketmemiş ruhu çaylak genç kardesimizdir, kafanı kaldırıp etrafına bak her şey düzenli ve bu kadar mükemmelse sence de bir Yaratan yok mudur? cevabın ''var'' ise zaten yalnız değilsindir : )

üniversitedeki imza attırmalık arkadaş

insana hep vicdan azabı çektirmekle birlikte çoğu zaman hakkında ''ya aslında çok iyi bi insan ben de biliyorum ama napıyım o asosyal bence'' cümlesini kurduğunuz kişidir. ama yapmayın. yazık la.