bugün

adım adım iter hayat sizi yalnızlık denen uçurumdan aşağı..
düşerken etrafta gördüğünüz dostlarınız arkadaşlarınız bir slüet gibi yer yer gözükür ve kaybolurlar.
aslında hayatınızın tamamında yaptığınız hataları bir zincir oluşturup sizi o uçuruma getirmiştir. siz sadece zincirin son halkasını görüp hayıflanırsınız işte bu yüzden yalnızım bu halka olmasa benim mutlu bir hayatım vardı diye.
ama işin aslı çok farklıdır. ve siz hatalarınızı göremediğiniz için her defasında daha da dibe batarsınız.
yalnızlık bazen musluktan damlayan suyun sesini işitmektir. bazen mutfaktan gelen tıkırtıya sevinmektir aceba biri mi var diye. yalnız ölmek koymaz da adama, yalnız ölme korkusu içini yerde bitirir.
o yüzden yalnızlık zor zanaattır. kimi zaman kafanızı dinlersiniz kimi zaman kafayı yersiniz. kitaplar dostunuz olur. gazetelerde hiç okumadığınız köşe yazılarını farkedersiniz.
hergün televizyon izlediğim odamın duvarı.. ne kadar da kirlenmişsin.. toplum içinde farkedilmemeye başladığınızda kendi farkındalığınız artar. daha bir incelersiniz olayları nesneleri..
bazende sırf bir insan yaşıyor diye yalnız hissedersiniz kendinizi. çünkü o vardır ve yanınızda değildir.
benim canımı acıtan... şeklinde devam ettirebilecek kelime. can acıtandır gerçekten.
"Bir de yine sevgili çocuk, biliyorsun kişi tutkularıyla yalnızlığını adlandırıyor, o kadar." *

"yalnızlık bir ovanın düz oluşu gibi bir şey."

cemal süreya
çohoş. kıymetini bilmiyoruz amk.
üzerine birçok şiirler yazılmış, resimler çizilmiş, anlatılması kolay gibi gözüküp çok zor olan karmaşık bir durumdur.
sadece bir bakış açısı ; görsel *
5 milyonluk şehirde içkiyi tek başına içmektir.
diye bir şey yoktur, yalnız kalmak en doğrusudur.
insanların farklı algıladığını gördüğüm durum.

yalnızlık kız arkadaşınızın olmaması değildir.
yalnızlık erkek arkadaşınızın olmaması da değildir.

yalnızlık arife tarif gerektirmez.
aldığınız tek ekmeğin bile bayatlamasıdır.
alışır her insan alışır zamanla...
doğum gününüzde annenizin bile aramamasıdır.
yılbaşında tek kişilik rezervasyon verememektir.

+2 kişi misiniz efendim?
-hayır tekim.
+2 kişisiniz yani.
-tekim ulan tek.
+tek almıyoruz beyfendi.
yoktur. fiziken yalnız olduğumuzu düşünsek bile, beynimiz olaylarla, kişilerle doludur. yalnızlıktan bunaldığımızı düşünürüz ama aslında kafamızın içindeki kalabalıktan bunalmışızdır.
(bkz: yalnızlık Allah a mahsustur)
Sigarayı ağzına dayadın ya içine çekerken, tütünü saran kağıttan bir ses gelir. Hah işte o sesi bilmektir.
Evde ses olsun diye televizyonu açmaktır, dizilerle reklamlarla,haberlerle konuşmaktır. Kendi pisliğini kendinin toplamasıdır.
sürekli düşünmek, düşünmek ve yine düşünmek! düşünmekten başın ağrıması, akabinde de uyumaya çalışmak. uyuyunca belki herşey daha iyi olur düşüncesine girmemiz. malesef kalkınca herşeyi bıraktığımız gibi bulmamız. bu durum sürekli böyle devam eder!*
miss gibi bir şey, çıtır sabah simidi tadında, yağmur sonrası toprak kokusu gibi kuzguncukta sahilde içilen çayın her yudumunda boğazın kokusunu almak gibi, yani iyi bir şey azizim birileri çıkar dengeni bozar kendi egosuna kurban etmeye çalışır seni gerek yok, sen ve senin içinde seni yaşatan dünya ile yalnız değilsin.
sayısal olarak bakıldığında tekliği ifade ettiği düşünülsede aslında hiç de öyle olmayan göreceliliğinde sınır çizilemeyen durum.
cem adrian'ın şarkı sözleriyle yine aştığı güzel şarkısı. siyah bir veda öpücüğü albümünde yer alır.
yeni albümün ilk klibi de bu şarkıya çekilmiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=uehd1MpeaSg

-çok konuşulan mastürbasyon sahnesi degilde cem'in vücut daha çok dikkatimi çekti. napmış öyle ya!-*

yalnızlık
Saklandığın o küçük delikte buluyor seni
Yalnızlık
Seviştiğin o kalpsiz bedende uyuşturuyor seni
Yalnızlık öldürüyor seni
Öldürüyor beni
Yalnızlık çağının kalbi kırık çocukları
Yalnızlık o simsiyah ellerinde
Yalandan ninnileriyle büyütüyor bizi..
görsel
yalnızlık insanın kendine yakışanı giymesidir.
yalnızlık iki çift ile birlikte gidilen bir kafede çiftler yiyişirken telefondan mesaj atıyor gibi yapmaktır.
üç aşamalı sonu hiçlik olan birşeydir.
bazen çok hissettiğim şeydir.

olm çok yalnızım lan ben aslında.