bugün

kimin söylediği bilinmeyen sanırım anonim bir söz.

yalnızlığa toplumca neden bu kadar öcü gibi bakıldığının bir nevi alametifarikası. toplumumuz her zaman yalnızlığı yermiştir ve öyle olanlara ezik muamelesi yapmıştır zilyon yıldan bu yana.

yalnızlık ancak ve ancak allahın başa çıkabileceği bir şeydir zira. kerameti kendinden menkul kullara göre bir şey değildir bunun meali kanaatimce.

ki aslında bu da yalnızlığın bir yaşam tarzı olmasının ne kadar değerli ne kadar pahalı bir şey olduğunu göstermekte. o yüzden bu sadece allaha mahsus.

mesela, tek başına sinemaya giden insan gördüğünde bi arkadaşım bunu yadırgamıştı. hatta biraz ileri gidip onu aşağılamıştı bile. herkes bu sebepten dolayı çekinmez mi zaten sinemaya gitmeye yahut bunun gibi aktivitelere . illa yanında en kötü bi kişi olsun istemez mi içten içe.

yalnızlık aslında çok pahalı bir şeydir. günümüz dünyasında gitgide daha da pahalanacaktır şahsımca. bu yüzden kıymetlidir kişinin yalnızlığı lakin bundan keyif almayı biliyorsa. tüm bunların farkındaysa. kendi kendine yetebiliyorsa.
Geniş, siyah gölgesi hayatımı kaplayan,
Tepemde kanat germiş bir kartaldır yalnızlık.
Kalp çarpıntılarıyla günleri hesaplayan
Bir benim, benim olan bir masaldır yalnızlık.

Gördüm yapraklarımın bir bir döküldüğünü,
Baharda yaşamanın bilmedim nedir tadı.
Gemi yüzü görmeyen bir limanın hüznünü
Kimsesiz gönlüm kadar hiçbir gönül duymadı.

Bir ayna parçasından başka beni kim anlar,
Bir mum gibi erirken bu bitmeyen düğünde?
Bir kardeş tesellisi verir bana aynalar;
Aynalar da olmasa işim ne yeryüzünde?

cahit sıtkı tarancı...
Şenlikler geldi..Evde kös kös oturuyorum..
Telefon sadece bir nesne olarak yanımda..Kullanmıyorum..Doğrusu kullanacak adam yok..
iki gün yemek yemesem aç mısın diye soran yok?
Kirli sepetim ağzına kadar dolu..
Oda benimle beraber perperişan..
Gülüşlerim sadece anlık..
Hala ısrar ediyor musun yalnızlığın sadece allaha mahsus olduğuna?
(bkz: yalnızlık allah a mahsustur)
her insan biraz yanlız biraz eksiktir zaten..

"Biliyorsun ben hangi şehirdeysem; Yalnızlığın başkenti orası"
demiş cemal süreyya..
(bkz: fuck it up)
yalnızlık allah'a mahsustur dediler, ki ben allahı kesme işaretiyle ayırdım, ve en büyük yalanı söylediler bize.

yalnızlık allah'a mahsustu; gelgelelim inananı, inanmayanı, ineğe tapanı, plaza insanı, varoş cocuğu, hepimiz yalnızdık.

yalnızlık öyle bir tiryakilikti ki ne ölüm dinliyordu ne alışkanlık.

yine de ben yeğlerdim yalnızlığın allah'a mahsus olmasını. zira her beşeri yalnızlığa katlanamayacak kadar acizdi.

yalnızlık, insanı için için kemiren bir tiryakilikti; üstelik zevk alınan..
allahın sadık kullarının her zaman onunla olduğunu bilmeyen muhtemelen anonim olan bir söz.
barda çok kız kaldırırsın bu lafla. hemde 2 biraya.
Allah Birdir lafını çok yanlış anlamış kişinin sözüdür.
yalandır. yalnız kalmak isteseydi biz olmazdık di mi?
yalnizlik Allaha mahsussa bende yalnizsam... gece gece paradoks.
Niye yalnız bırakıyorsunuz lan allahınızı?
Öncelikle yorumları okudum ve Allah yalnız değildir ya da yalnızsa bizi neden yaratmıştır tarzı şeylerin doğru olduğunu düşünmüyorum. nedenine gelirsek, bilemeyiz. Onun dışında yok efendim ben yalnız da yaparım da evlenelim diye denmiş laflara da tek sözüm 'ya bırak'. Sen insansın. yaradılışında var bi kere sevmek sevilmek konuşmak istemek. Ya allah ın kuşu mesela. Hepimiz çok seviyoruz o da bizi seviyor. Geçmiş günlerde şehir dışına çıkan komşumuz da bıraktı kendi kuşunu bizimki çıldırdı abartmıyorum cıldırdı sevinçten meğer ne kadar mutsuzmuş. O gün anladım bunu. O hayvanken düşünemiyorken konuşamıyorken yanında kendinden birini arıyorsa, insan gibi mükemmeş bi canlının gördüklerini düşündüklerini kendine saklayarak idare edebileceğini söylemeyin bana.
beni şirke mecbur edenler utansın o zaman.
doğrudur ona mahsustur!.
yiğit olan gülüm yarsız olur mu ?

olmaz elbette olmayan kardeşlerimiz için sabırla bekleyin allah yarinizi göndersin hayırlısıyla. hadi gene kaptınız kandil duasını.
yalniz oldugu icin insanlari yaratmis zaten. yalnizlik korkusu ve sikintisina dusmus gariban.
hayır. batman de yalnızdır adaş. her şeyin eşi yoktur ayrıca. hayali karakterlerin mesela.
izdivaç isteğiyle yanıp tutuşanların kurduğu gereksiz cümle.
allahın haline üzülmemiz gerekir mi sorunsalı.
arsızlık kullara.
Yok öyle bir şey. Daima yalnız olan insan da tanrıdır o zaman.