bugün

yıldız tilbe denilen neyin kafasını yaşadığını bilmediğim ve en muhteşem eserlerini 90'lı yıllarda sevenlerin beğenisne sunan kadının delikanlım albümünün pek bilinmeyen ama bilenin de hala severek dinlediği süper şarkısı.

o derin uçurumlarda açan
dikeni zehirli yalnız çiçek
suç olur muydu seni bir kez koklayıp ölmek
fırtına olup kırsam dikenini
yüreğimle dokunsam çiçeğine
bu inat bu fdik bakış nedne gözlerime
kendini bırak bırak artık benim cennetime

ayrı iklimsin ne çare
ben sana vurgun biçare
sarardım soldum hasretinle
ayrı iklimsin apayrı
sert soğuklar mağrur sevdalı
kavrulup yanarım be yine

çok korkuyorum, yeni yetme popçular bu şarkıyı da piç edecekler diye.
94 yılının çok ötesinde bir klibi olan, insana ne hissedeceğini şaşırtan bir yıldız tilbe parçası.
yıldız tilbenin 90 lı yıllardaki güzel şarkılarından biri.

http://www.youtube.com/watch?v=UKG4sL8D6R0
--spoiler--
Fırtına olup kırsam dikenini
--spoiler--
yıldız abla evimiz aleyna tilki babamız.
aleyna tilki güzel yorumlamış ancak sesinde çok oynama yapılmış geldi bana. çok doğal durmuyor.
Onca senelik şarkıyı yeni piyasaya çıkmış şarkı gibi bilen insanları kıskanıyorum ben.
Şimdi bunu ilk defa yıldız tilbe'den dinleyip oha ne parca yapmis, okumuş kadın diye Tribe gircekler.
Aleynanın süd banyosu yapıp bize de banyo yaptırdığı klibe sahip şarkı

görsel
yine
sergileme yapılmış. (evet bu önemli bir detay. min 50 milyon izleme garanti)
sanat yok.
kalite yok.
anlam yok.
saçmalık çok. (saçma şeylere bayılır bizim halkımız. 10 milyon da buradan gelir)
ergen kitleye hitap var, prim var. ( evet bu da çok önemli. min 50 milyon da buradan gelir)
inanılır gibi değil. O sen olsan bari ve bu şarkı alt yapı olarak Justin Bieber let me love you şarkısının nerdeyse birebir aynısı. Fakat o sen olsan bari şarkısında sözler(flow) ed sheeran'dan arak iken bu şarkıda Aleyna özüne dönerek cevapsız çınlama şarkısındaki gibi tekrar patatese bağlamıştır.
Sesine yakışmış haz veriyo dinlerken araba da favori parçam oldu bi kaç gündür.
tersten de fena olmayan şarkı. enteresan.

https://youtu.be/GimbcsD-oUY?t=61
tribe girmek isteyince yıldız'dan, coşmak isteyince aleyna'dan dinlediğim şarkı. iki versiyonu da harika.
Yıldız Tilbe yi bu kadar dinleyen yoktu be. Yıldız abla dan dinleyin birde süper.
insanlar intihar etmesin diye piyasaya sürmediğim şarkılarım var. Hep attım onları. Aşık olduğum dönem yazmıştım. Ağır duygular, kavramlar. Baktım, ben dayanamıyorum. E gençler var. 14-15 yaşında. Deli yaşıyorlar. Onlara iyi gelmez diye attım.
Y.tilbe'nin en güzel şarkılarından biridir.
Aleyna tilki versiyonu muud da bu yıl en çok dinlenen şarkı olmuş.
Yakın zaman aleyna tilki seslendirmiş,doksanlı yıllarda da yıldız tilbe seslendirmiş ki şarkının gerçek sahibi.kendilerine münhasır sesleriyle çok da güzel yorumlamışlar.Şarkıya sözüm yok ama ikisinin de klibi niyeyse korku filmi gibi çekilmiş.
yıldız tilbe'nin olmasına rağmen aleyna tilki'yle tanınan şarkı.
yıldız tilbe'ye ait olmasına rağmen herkesin aleyna tilki ile tanıdığı şarkı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar