bugün

Kesinlikle, yanlıştır.
Tanrı'nın var olduğunu hisseden bütün insanlar cennete girebilecektir.
"Yahudi bir insanın müslüman insandan daha yararlı olduğu zaman, adaletsiz olmuyor mu ? Eyy Beyinsiz cüppeli."
Kimin nereye gideceğini allahtan başka kimse bilemez. Bakalım müslümanlar cennete girebilecekler mi?

Şu durumda ben tanrı olsam almam bu müslümanları
rabbimin bileceği bir konudur.
Ben bilmem beyim bilir durumudur.
hala, dünyanın, bir insanın ** yüzü suyu hürmetine yaratıldığına inanabilecek kadar zihni bulanık çakma müslüman uydurması sözdür.

kuran tercümelerinde ki parantez içi denen illet olduğu için beyan edilebilen fikirdir.

örneğin bir ayette allah 'inananlar' demişken, bu parantez içinde 'müslümanlar' olarak verilebiliyor. nereden biliyorsunuz inanandan kastın müslüman olduğunu, inandığı halde adı hristiyan, yahudi vs. olan yok mudur? bizzat kuran olduğunu söyler.

densizin biri kuran'ı okuyup kıçından tercüme uyduruyor diye, böyle saçma sapan iddialarda bulunmak andavallıktan başka bir şey değildir.

yahu önce bir kuran'ın bütünlüğüne bakın, tercümeniz bu bütünlükteki ruha uyuyor mu, uymuyor mu diye.

özetle, bunu söyleyebilmek için ya allah ya da allah'ın ortağı olmak gerekir ki kendisi insanlarla cübbeli ahmet vasıtasıyla değil, kuran yoluyla konuşur. allah'ın bir ortağı olmadığını bildiğimiz için kolaylıkla 'saçmalık' olarak nitelendirebiliriz.

ayrıca hristiyanlık ve yahudilik denen dinlerin kaynağıyla islamın kaynağı birdir. hristiyanlık veya yahudilik kötüleneceğine, hristiyan ülkelerdeki adalet, yahudilerdeki aklı kullanma örneklerine bakılıp dersler çıkarılmalı.
yalandır dolandır.Yahudilik hristiyanlık zaten bir semavi(vahiy)dinidir. eee şimdi ilk gönderdiğin dinlese mesup olan insanları neden cahenneme gödermek istiyorsun!!!Bariz bir uydurma olduğu her halinden bellidir. her şeyi kendi eksenlerinde şekillendirmek isteyen insanların bir yalanıdır.Tanrı mantığınada aykırıdır zaten.
saray yavrusu malikhanede oturan ve altında porsche cayenne olan dindar(!) bir adamın söylediği sözdür.
doğrudur.. cennete müslüman olarak gireceklerdir.

--spoiler--
şüphesiz son gelen kitaba iman edenler ile yahudi inancının takipçilerinden, hıristiyanlardan ve sabiîlerden olduğu halde allah'a ve ahiret gününe inanarak müslüman olmuş ve bu inancının gereği doğru ve yararlı işler yapmış olanların tümü, rablerinden kazandıkları mükafatları olan cenneti elde edeceklerdir. onlar cennette ne korkacak ne de üzüleceklerdir.
--spoiler--
islam gelmeden önce o dine tabi olan ve iman edenlerin durumu allah ile kul arasındadır, kimin ne olduğunu azını çoğunu sadece allah bilir.

+ yahudi ve hristiyanlar cennete giremez.

- gittin mi lan *.

+ şeyyy kem küm...

- geveleme, ortalığı karıştırma senin amına çakarım.
önerme doğrudur. hatta kur'an kerim'de yahudi ve hristiyanlarla dostluk kurmamamız gerektiği dahi yazmaktadır.

zira yahudi ve hristiyanlar peygamberimizi (sav) inkar ederler. bu da Allah'ın peygamberini inkar etmiş sayılır bunun için kafir olurlar. kafir olanlar ise cennete gidemez.
biraz düşünme yetisine sahip her müslümanın, hayatında bir dönem illa ki düşünmüş olduğu sorun. "ben bir ağaca inandım, sen bir taşa. bana diyorsun ki gel ağacı bırak benim taşıma inan, ona ibadet et. iyi de neden ? senin taşın bana, benim ağacımdan daha fazla ne verebilir ki ?" gibi düşüncelerle yorar insan kafasını. zamanında bazı islami sitelerde şöyle birşey görmüştüm.

--spoiler--
peygamberimizin (a.s.m.) gönderilmesinden sonra, davetini duymayanlarla ilgili olarak imam gazalî'nin insanları üç sınıfta incelemiştir:

1. peygamberin (a.s.m.) davetini duymamış, kendisinden haberdar da olmamıştır. bu sınıfa giren insanlar kesin olarak ehl-i necat olup cennetliktir.

2. peygamberin (a.s.m.) davetini, gösterdiği mucizeleri ve güzel ahlâkını duymuş olmakla beraber îman etmemiştir. bu sınıf kesin olarak azaba uğratılacaktır.

3. peygamberin (a.s.m.) ismini duydukları halde, aleyhinde yapılan menfî propagandalardan başka bir şey duymadıklarından, kimse onlara doğruyu söyleyip onları teşvik etmediğinden alâka duymamaktadırlar. bunların da ehl-i necat olacaklarını, yani cennete gireceklerini umarım
--spoiler--
şimdi bana bunu kimse inandıramaz. dünya da şu anda 6,5 milyar insan var. bunların yalnızca 1,5 milyarı müslüman kaldıki müslümanlar da kendi aralarında çok çeşitli mezheplere ayrılıyorlar. sen şimdi diyorsun diğer insanlara kapalı o kapı. bunu öğrendikten sonra inancım zayıflamıştı zaten.
herkesin tefsir canavarı olduğunu gösteren iddia. allah'ın ayetini küçücük beyniyle sevgi kelebeği olmak uğruna saptıran gafilleri gördükçe gülüyorum. adam ayeti okuyup ''bak ama burda girer'' diyor. ulan geri zekalı böyle ayet mi meallendirilir?ayet hangi şartta inmiş?hangi olay üzerine indirilmiş?ayetin bahsettiği şahıslar peygamber öncesi mi sonrası mı?bunları görmezden gel sonra da bak bakara 62'de şöyle diyor de.ulan diyor da neye göre hangi şartta diyor?allah katında hak din islamiyet,hak peygamber efendimiz hazretleridir.bundan öncekilerin hükmü ve şeriatı kalkmıştır.lakin kendilerine din tebliğ edilmeyenler ve peygamberimizin nübüvvetinden önceki şeriata tabii olanlar bunun dışındadır. hiç beynin çalışmıyorsa açar amentüyü okursun o şartın 6 sına da inanıp iman etmedikçe cennet seçeneğin yoktur.ulan zaten elin yahudisiyle hristiyanı senin cennetini çok takıyor da sen oları buraya sokmaya çalışıyorsun.

ali imran 19-''allah katında hak din islamdır.kendisine ilim indirilen yahudi ve hristiyanlar hüküm sürmelerini kaybedecekler korkusuyla islam hakkında ihtilafa düştüler.allah onların cezasını verecektir.''
giremez abicim giremez. doğan çocuk günahkârdir deyip allahın sözünün içine insan sözü karıştırmaya kalkarsan allah kabullenmeyip başka din indirir. hristiyanlık ve yahudilik allahın dini değildir ki.
Onlara göre de müslümanlar giremiyor, dinler birbirinden nefret ediyor, barışa düşmanlar.
insanların karar mekanizması olmadıkları konuda götünden attıkları cümledir.

müslümanların ne derece "iyi" oldukları görüldükten sonra, bırakın onlarla cennete gitmeyi, bakkala bile gitmek istemem zaten.

not: her din tanrı dinidir sadece kaz kafalı müslümanlar kendilerini ayrı görürler.
(bkz: lpg li araçlar giremez)
Saçmalıktan öteye gidemeyecek bir ifadedir.tayyip erdoğan,fethullah gülen cennete gidecek iyi ahlaklı bir hristiyan veya yahudi gidemeyecek mi şimdi ? allah her şeyi görür bilir kimin ne olduğunu bilir.eee peki medeniyetin gitmediği yağmur ormanlarına afrikanın daha yeni keşfedilmiş kabileleri müslüman olmadı onlar ne olacak veyahut müslümanlığı sonradan seçen türk boylarının ulu başbuğları da mı cennete gidemeyecek.
ölünce kimin nereye gideceğine sadece allah karar verir.. onun adına hüküm verenlerin de nereye gideceğine de yine bizzat o karar verir.. düşün önce bi "acaba ben cenneti görebilecek miyim" diye..
Her müslüman cennete girmez ve hiçbir hristiyan ve yahudide cennete giremez. Tabi hz muhammed sav. Sonrasını kastediyoruz. islam öteki dinlerden farklimi kesinlikle farklı. Sevvyada sevme başka türlü cennet yok. Inanıp inanmamak sana kalmış.
(bkz: halis mümin cennetteki köşkünden bildirdi)
şehadet ederim ki Allah'dan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Hz. Muhammed O'nun kulu ve elçisidir.

hristiyanlık ve yahudilik de allah'ın dini ancak insanoğlu yahudiliği bozduğunda hristiyanlığı, onu bozduğunda da islamiyeti getirmiştir. islamiyetin gelişinden sonra diğer dinlerin hükmü kalmaz. o günden sonra insanlar islam ve kuran'a göre yargılanır. Ama kimin ne zaman yaptığını biz bilemeyeceğimizden kim cennete gider kim gidemez şahsi olarak dersek günaha girmiş oluruz. müslüman da olsa hırsızlık yapan da, allah'a şirk koşan da günahkardır cezasını çekecektir elbet.
insanların kendini bu konuda hüküm verebilecek olduğunu sanması sonucu ortaya çıkmış söylem.

bir arkadaşım şöyle demişti 'ben cennete giremezsem kimseyi de sokmam'. daha kendini sokamıyorsun be mübarek.

ilk önce bi kendimiz girebilelim de, sonra kimlerin giremediğini orada görürüz zaten.
böyle kesin bir hüküm söyleyenler sıl günaha girip oraya giremeyeceklerdir hükmü allah verir oraya giricek olanları o bilir. şu giremez bu girer dersek kendimiz giremeyiz asıl.
Allah in siyasetçi kafasinda olduğunu düşünen insan beyani. Sen tut herkesin parmak izlerini birbirinden ayri yaratacak kadar kudret sahibi ol sonra onlari ayirmaya calis. Neye inanip neye inanmadiklarina karis hatta bir de bunlari birbirine kendi inanclarini empoze etsinler diye savastir. Mantikli mi? Bence değil.