bugün

sıkca yasadigim durumdur.
eğer yabancı şarkı mırıldanıyorsam teyzelerin sandığıdır.
maharet değildir, hatta kötü bir durum insanın özüne benzememesinden kötü ne olabilir.
bulunduğu toplumdan farklı ten rengi, giyim tarzı, saç şekli gibi fiziksel özelliklere sahip olununca başa gelebilecek durum.

yabancı dilde konuşmak da buna neden olabilir.
Cekik gozlu oldugum icin sıkça yasadigim durum. Japon sanilmak ve japonlarin japonca konuşarak bana dert anlatmasi.. biktirdi.
Brezilya ya da arap kızlarına benzetiliyorum. Adım soyadım da tuhaf tabii...
Batılı olunca iyiyken hatta teşekkür ederim tepkileri alırken orta veyahut uzak doğulu olunca burun kıvrılan durum. Sanki dikte edilen şeylerin etkisine girmiş gibiyiz.
Ama sizi hiç tanımayan kişilere turist taklidi yapmak gibi de eğlenceli bir yanı var.
Dişçide o ekranda adım yazınca Suriyeli sanılmıştım..
Plakadan mütevellit olanı can sıkıyor..
Beni gören kürt sanıyor bu sayiliyor mu.
çok kez ikinci sınıf alman sanılmışlığım vardır. Tuhaf bir mesele. komik.
Genellikle Istinye park da basima gelen olay.
Gecen magazada bakiniyorum satis temsilcisi adam pesimde dolanip iranli misiniz diyo bende adami gecistirmek icin hehe dedim gecistirdim neresinden dedi internetten iranin rastgele bi sehrini buldum oraliyim dedim kacarak uzaklastim

Ah bu satis temsilcileri.
Gençliğimden beri başıma gelen şey.

"Hi, how is going ur evening"? Bu ne amk * sakin olun yahu türküm.
Kürt iranlı arap şükür benzetilmediğimiz ortadoğu tipi kalmadı sultanahmette mısır çarşısında turist gezdirirken.
paris'te yere tükürüp burnunu karıştırdığında başa gelebilendir.
Beni görende bulgarlara benzetiyor
Gerçi göçmenlik var.
ispanyol’a benzetiliyorum sıklıkla. Hatta sakal ve fular kombinimle daha batı’ya uzanıyorum. Ve bu durumun nev-i şahsına münhasır faydasını da görmedim değil. Geldim sözlük...
Burası da mülteci kampı oldu mk bir anda herkeste yabancılara benziyormuş. Ego avı.
gözlerim çekik biraz. koreli, japon, çin ve bilimum uzakdoğu ülkelerinden olan insanlara benzetiliyorum.