bugün

ikinci dünya savaşı sırasında ingilterenin başında bulunan ve savaştan galip çıkmasına rağmen savaştan sonra liderliğe devam edememiştir.Ayrıca başka siyasetçilerin hakaretlerine verdiği ilginç cevaplar vardır.örnek olarak kendisine sarhoş diyen bir siyasetçiye"Ben sabah uyandığımda ayık olacağım fakat sen hala aptal olacaksın." demiştir.Elinden purosu ve içkisi de hiç eksik olmazdı.
wc
çanakkale'de ayar almış
hitler'e ayar vermiş ingiliz.
görsel
görsel
görsel
hitler'e ciddi manada nefret duymuştur. ve de ağzından köpükler saçarak konuşmasıyla meşhurdur.

birgün bir yerde stalin'i öven bir konuşma yapar oranın temsilcilerinden biri de "sen stalin'i övüyorsun" diye çıkışması üzerine hemen atlar; "hitler cehenneme saldırsa buradan şeytanı da övecek bir iki şey bulurum."
türk düşmanıdır.
ama bu durum kendisinin gerçek bir siyasi deha olduğu gerçeğini kabul etmemizi engellemez.
nüktedan ingiliz siyasetçi. george bernard shaw'la atışmaları pek meşhurdur.
george bernard shaw yeni tiyatro oyunu için bu zata iki kişilik bilet gönderir ve şu notu ekler. "yeni oyunuma iki kişilik bilet gönderiyorum, bir arkadaşınızla beraber gelirsiniz, tabi eğer arkadaşınız varsa". churchill gibi nüktedan, hazır cevap bir siyasetçinin cevabı ise daha güzeldir. "o gün işim olması dolayısıyla oyununuza gelemiyeceğim, ikinci oynayışına gelmek isterim, tabi eğer ikinci defa oynarsa."
"bir damla petrol, bir damla kandan daha değerlidir" lafının sahibi siyaset adamı.
acayip büyük bir 2.dünya savaşı yazmış, acayip adamlardan birisidir kendisi. bendeki tek cilt kitap karınca duası gibi basılmış olmasına rağmen gene de 1800 küsur sayfa, başkasında gördükm, normal harflerle basmışlar, öyle basında kitap resmen 4 cilt sürüyo...

kitaptan edindiğim izlenime göre söylüyorum, çok zeki bir adammış kendisi.
istanbul'da 5 çayi içmek için yuzbinlerce insanin ölümüne sebep olan ingiliz kisisi.
2. dünya savaşı esnasında başbakanlık makamını kabul ederken genelkurmay başkanlığını da şahsen istemiş.''niye?'' diye sorulduğunda şu cevabı vermiş;
'' böyle zamanlarda askerlik askerlere bırakılamayacak kadar önem arz eder''
kendisinden nefret etsem de sevdiğim güzel bir sözü vardır. Şöyle ki: "Uçurtmalar rüzgar gücüyle değil, o güce karşı koydukları için yükselir."
tarihe geçmiş zat.

sen tarihte o kadar rol oyna adın tuzlu limonlu sodaya verilsin. işte azizim ne oldum değil ne olacağım demeli insan.