bugün

Ah ah başlığı bile açılmamış. Eskiden moonlight sonata ve yine birkaç yazarla beraber bu başlıklarda ne yardırırdık be. Sözlüğün çöp olduğunu tekrar hatırladık. Gerçi ismi lazım değil baş harfi z*ll (ism*il alp*n) olan işe yaramaz twitterda ç*ğrı t*ner denen hırsızı yalıyor, sözlüğün ne derece düştüğünü anlamanız için bu detayı da yazayım.

Neyse konumuza dönecek olursak tenis dünyasının en prestijli ve bir o kadar da en zor tenis sezonu olan çim kortların ve hatta tüm kortların, diğer grand slaamlerin efendisi olan wimbledon'ın 2023 turnuvasıdır.

Turnuvada şu an oynayanlar atp novak djokovic, Carlos alcarez, medvedev gibi top class oyuncular var. Nadal yok, andy murray elendi, tsiptipas amerikalı bi kara oğlana elendi. Stanislav wawrinka djoko tarafından turnuva dışına itildi.

Wta'de iga falan var. Benim favori wta oyuncularımın hiçbiri yok. Azerenka elendi, kivitova elendi, simona Halep doping olayından dolayı yok sanırım, radwanska falan yok. Böyle wta mi olur mk?

Neyse izlemek isteyenler s sporttan izleyebilir. Normalde eurosport da verirdi ama bu turnuva yok. Hurkacz denen zibidi az kalsın djokovic'i eliyordu. Öyle servis mi atılır mk? Neyse federer gittiğinden beri djokocuyuz çok şükür, kupayı alacak Allah'ın izniyle. Dinimiz amin. Meme.
Gadın kısmısında bir sürpriz olmazsa iga kupayı alır, 21 yas altı uzun süre kortlarda görecegimizden emin oldugumuz alcarez de erkeklerde alır. Dün aksamki kara oglanın elenmesine ayrıca üzüldum yaa, bence o djkovici yerdi.
Maşallah dedigim 3 gün yaşıyor. Elina svitolina davetle gelip 1 yıldır korttan uzak olup dünya 1 numarası igayı dolgulu çene ve dudaklarıyla dobroşka dobroşka diyerek yendi ya vay beh. Yarı finale yükseldi.
iga elendi. Elbette la loba'nın yüzünden. Sen tenis maçı izleme arap.
Neyse novak çeyrek final mücadelesinde rublev'i yensin de az keyfimiz yerine gelsin.
Pillars kanka şom ağzımı acmak istemiyorum ama rublevi cekirdek gibi citler bence novak.
Pillars'la la loba Wimbledon muhabbeti yapıp sözlükte seviye yükseltince ben.
görsel
Djoko 2-1 öne geçti. Djokonun son attığı for hand de sözlük oğlanlarına girsin.
yaklaşık 45 milyon pound ödülü olan grand slam.

diğer grand slamlerden ayrılmasının temel sebebi çim kortta oynanmasıdır.

10-15 yıl öncesinin muhabbetinin yapıldığını görünce dayanamadım ben de yazayım bari dedim. evet güzel günlerdi, hatta klasik müzik üzerine bile tartışılabilen bir ortamdı lan burası şaka maka.

neyse, geçmişteki güzel günleri hatırlattığın için teşekkür eder, bugünün bok sözlüğünü de hatırlattığın için teessüf ederim.

ayrıca sevgili la loba, sen tahmin yapma bence.
Wta'de mk ar*bı yarı finale çıktı. ar*pların medeniyete dahil olmaları engellensin. Neyse biz yine djoko'dan devam. Bu arada medvedev ve alcaraz'ın çeyrek final maçları var bugün. Eğer ikisi de turu geçerlerse yarı finalde eşleşiyorlar. Bence harika bir maç olacak. Alcaraz daha ağır basar ama karşısındaki de medvedev. Neticede top klas birkaç oyuncudan biri.
Tek erkekler finali an itibariyle baslamıstır efendim. Merkez kortta istegim 15 yaş genç olan alcarazın alması ama pek ümidim yok. Novac djokovic daha iddiali duruyor. Bakalım tecrübe mi genclik mi. Gecen yılın amerika acık sampiyonu dünya birincisi carlos alcaraz ünvanını kaybedecek mi.
Ay birde kraliyet locası da dolu vuhuu.
Geldi çattı atp finali. Bir tarafta ekselansları roger federer sonrası desteklediğimiz nole, diğer tarafta ispanyolların yeni geleceği alcaraz.

Bizim kalbimiz elbette djoko'dan yana. Bu senen bari takvim grand slami yapsın da tüm rekorları kırsın. Adam hakediyor. Son 10 küsür yıldır müthiş işler başarıyor, özellikle de federer ve toprağın kralı nadal'ın aktif olarak tenis oynadığı dönemlerde bunları başardı. Murray, stanislav wavrinka gibi oyuncuları da unutmayalım.

Wta'de final dündü. Hiç de beklediğim oyuncular finale gelemedi. En azından ar*p kazanamadı, onla teselli oldum. Wondurussowa seri başı olmadan şampiyon olan ilk oyuncu oldu bu arada wta. Yeni bir rekor geldi bu bağlamda. Ons jabour yine finalde elendi. Ahaha iq ar*bı, git çöl kumunda oyna.
tenis severlerin aramızda olması ne güzel.
Heyecandan tırnak yediren maçlardır. Pillars kanka kortları genclere bıraksın artık egosunu da alsın gitsin yaa djoko.
Atp'de yırtmaçlı şort giymek yasaklansın. Özellikle de 20'lik tosunlara hepten yasaklansın. Maçın önüne geçti arkadaşlar elemanın sevimliliği.

La loba'nın da maç muhakimiyeti bi yırtmaça gitti. Tüü yazıklar olsun. Bu kadar kolay mıydı yılların efsanesi djoko'yu harcamak? Neyse biz yine djoko'dan devam, millet yırtmaçlı şort giyenleri tutmaya devam etsin.
Yalnız benim yırtmacı fark etmemis olmam. *bence biz bu macı izlemeyelim sonucta belli bir yaş var heyecan yaramayacak. Dostluk ve alcaraz kazansın inş.
Veee yeni bir kral doğdu. Carlos alcaraz aldı pillars panpa üzgün.
Hm... nedir bu son zamanlardaki tenis hayranlığı.
Hmm son zamanlardaki tenis hayranlığı öyle mi? Biz yılların yazarıyız, yıllardır burada da meme muhabbeti yapmadık. Bak bunlar neymiş öyleyse;

(bkz: roland garros 2015)
(bkz: 3 haziran 2015 novak djokovic rafael nadal maçı)
(bkz: 24 ekim 2014 simona halep ana ivanovic maçı)
(bkz: 9 mayıs 2015 p kvitova s kuznetsova maçı)
itici sırp köylüsünün kaybettiği finaldir.