bugün

e buddy isimli site Java program vardı.
(bkz: çaldırmak)
2 kontör bir sms ti 100 kontöre nar paketi yaptırırdık 10000 sms verirdi , o yüzden kadınlar trip atmazdı . Tmm pki hıhı yazılmazdı .
Blackberry Messenger vardi, kitalari birlestirirdi, guney amerikayi yakin kilardi.
meşazlaşmadır. meşaz evet. akşam saat 7-8 den sonra kontör bitince baba, abi, abla, kardeş, anne artık kontör çarpılabilecek kim varsa onun telefonundan aktarma yapılırdı. 1 mesaj = 2 kontör. sonra diyoruz ki türkcell falan nasıl zengin oldu. bir akşamda 100-200 kontör yiyen yamyamlar vardı. kazı kazan gibi fiti fiti kartı kazıyıp şifre ile kontör yüklenirdi telefonlara.
(bkz: 10000 sms)
saat başı çağrı atardık aklımdasın hesabı.
Arkadaşımın evine, Paradan sıfır atılmadan önce 120 milyon sabit telefon faturası gelmişti. Bundan 20 sene öncesi. O zaman asgari ücret 90 100 milyon falandı.

Çocuk 1 hafta eve gitmedi.
mesanemiz ilen iletişirdik.
haftada 10bin sms.
çok güzeldi, zırt pırt yazışıp laubali olmazdık, özlerdik görene kadar.

şansımız varsa ev telefonundan gizlice arardık. şans diyorum zira gizli saklı olurdu bu aramalar. tabi bi de mektup demiyim de notlar yazardık birbirimize.
(bkz: icq)
bir kore filminde görmüştüm. insanlar tahtaya yazdıklarını, sokaklarındaki haberleşme taşlarının altına koyuyorlar. sonra, zaman zaman oraya bakıp, kendilerine yazılan tahtayı buluyorlar, bekledikleri habere böylelikle kavuşuyorlar. taaa milattan önce otuzlu kırklı yıllarda.
100 kontore 10.000 sms yapiliyordu. Sony Ericsson k750i vardi allam tikir tikir mesaj yazarsin. Zaman ne cabuk geciyormus.
10000 SMS falan vardı.

Çokta eski değildir.
10.000 sms dönemleri..
Posta güvercini kullanıyordum. Hala kullanıyorum ama biraz pahalı bir yöntem.
elbette facebook'tan. whatsapp gelmiş, halt etmiş.
Kızkardeşi gmail emine vasıtası ile name alışverişi şeklindeydi mirim. Birinci meşrutiyet yeni ilan edilmişti. Sene miladi 1876 falan. Zaman ne çabuk geçmiş.
Ateş yakıyordum. Dumanla kalp falan yapıyordum. Çobanlar yanlış anlıyordu. Yıl 1942 civarıydı.
1 sms 2 kontor. 10.000 smsler bile daha yoktu.

Bunca zamandir mi sevgilim yok lan yoksa!
Benim için o yıllarla bu yıllar arasında fark yok neden sevgili yok.Ama gördüğüm mesaj kıltıgı cekenler çoktu amq 10.000 smsı nası harcıonuz ayda 2 kere almalar falan..:((:(:(
Kısa mesaj atardık daha da kötüsü kızın faturasını da biz öderdik aq.
2200,

Aylık
6. kat penceresine taş atmak.