1. 1.
  Web sitesinin görüntülenen grafik arayüzünün,menu ve erişim yapısının kullanımı kolay,bilgiye en kısa yolla ulaşabilecek,işlevsel ve hızlı bir yapıda oluşturulmasıdır.
  2 ... italiano
 2. 2.
  photoshop başta olmak üzere resim düzenleme programları ile çeşitli web programlama dillerinden (html,javascript,asp,php,.net,vs) bir veya birkaçını bilmeyi gerekir.
  ... rakıbalık
 3. 3.
  web sitesinin, grafik tasarımıyla ilgilenen alandır. kod yapısını oluşturmak, web programlama ile olur. ancak çoğu web uzmanının on parmağında on marifet kişisi olmalarından dolayı bu iki işi bir arada yaparlar ve web tasarım diyince hem grafik tasarım hem programlama işi akla gelir. web işi ekip işidir. profesyonel web siteleri için, programlama uzmanı ve grafikerlerin birlikte çalışması gerekir. bir de içeriğin oluşturulmasında görev alacak, konu alanı uzmanlarına ihtiyaç vardır.
  ... oylumunelumune
 4. 4.
  ülkemizde ben sadece tasarım yaparım demekle bir halt yapamayacağınız meslek. lakin sizden her şey beklenir aynı zamanda iyi kod yazmanız, iyi (bkz: javascript), (bkz: asp) vede (bkz: php) bilginiz olması gerek. ayrıca size gelen işlerde firmanın kartına kadar baskısınıda hazırlamak durumunda kalabilirsiniz *.
  ... jeopardy
 5. 5.
  web programcılığı ile iç içe geçtiği için, bir kısmının php, mysql, asp, actionscript vb. programlama dilleri öğrenmek zorunda kaldığı "yarı tasarımcı yarı programcı" uzmanların oluşturduğu meslek grubudur.
  1 ... pecos kid
 6. 6.
  fiyatları, firmadan firmaya değişiklik gösterir. 1000 ytl'ye yapılan aynı işi (örneğin;programlama ve tasarım) farklı bir firma çok daha etkileyici ve farklı bir şekilde(içerik ayı kalacak şekilde olabilir) 50.000 ytl'ye de yapabilir.
  bu, firmada çalışanların ve firmanın markalaşmasıyla paraleldir.
  ... kariyerli
 7. 7.
  istanbulda piyasasının çok geliştiği ama diğer illerde yok denecek kadar az olan iş sektörü.. müşterinin tercihlerini saymazsak web sayfası hazırlamak iki kademelidir. birincisi hazırlanacak olan sayfanın grafiğini hazırlamaktır. yani arayüzünü . bu iş photoshop fireworks vb. programlar ile yapılabilir. hatta paintten bile yapanlar var. neyse . ikinci kademe ise işin yazılım kısmı yani programlama. ilk başta html , css bilmekle iş çözülüyor gibi gözüksede php (yada asp) bilmeden dinamik web sayfası hazırlanamaz. php nesne tabanlı bir web programlama dilidir. çok kullanışlıdır. örneğin facebook bu php programlama dili ile yazılmıştır. ayrıca bu site full javascripttir. kaynak kodunda html i nadir görürsünüz.

  ayıptır söylemesi ben php dilini iyi derecede biliyorum. kendisi asp e göre çok daha kolay ve öğrenmesi zevkli bir dildir.. programlamaya yeni başlayanlar php mi öğrensem asp mi ğrensem diye kafa yorar.. ben şahsen php derim. ama türkiyede bilişim teknolojileri sektörü microsoft tafartarı. üniversitelerde yada kurslarda microsoftun sistem ve yazılım derslerini veriyor. millet microsoft sertifikası almak için bi yerlerini yırtıyor. sektörün geleceğini tahin edemiyorum yani.
  3 ... karakaplikitap