aynaları insanı yanıltan mekanlardır bunlar.

hileli bariz. daha derin, vücudu daha parçalı gösteren sirk aynası gibi aynalar vardır her yanda. idmanın biter, giyinirken aynada kesersin kendini "uu beybi" dersin olmuşsundur bir arnold, bir van damme.

eve gelir banyoda akarsın aynaya, aydemir akbaş a devam.

çok fazla sarmadan, kafayı çizecek kıvama gelmeden, ek besin, protein tozu steroid tarzı olaylara bulaşmadan, -zira bir doz protein tozundan alacağın proteini doğal yollardan almaya çalışırsan 10 15 yumurta yemen gerekir ki, insan vücudu bunun için dizayn edilmiş bir yapı değil- müdavimlerinin ne dediğine çok kulak asmadan takılırsan en azından kilo almayacağın, alırsan da kas olarak alabileceğin, biraz da özgüven yapıp kafayı boşaltabileceğin mekanlardır.

dediğim gibi, çok sarma sen gene de.
keşke beyin içinde böyle bir salon olsaydı.
bazı erkeklerin * *kızlara 'bak kaslarıma bak ellesene hayvan gibi güçlüyüm' diyebilmek için gittikleri yerlerdir. *
farklı hayatları ve farklı tipleri ortak amaç çerçevesinde buluşturan, testesteron seviyesinin tavan yaptığı, çeşitli vücutçuların fotoğraflarıyla süslü yerlerdir efendim.
(bkz: gym)
birkaç iri insan, birkaç sürekli çalışıp gelişemeyen insan, birçok şişman, birkaç çok zayıf insan, birkaç gelişmekte olan insandan oluşurlar.
geometrik şekillerin içinde en çok üçgen'in rağbet gördüğü yaşam alanlardır.
onlarca kişinin senkron halinde abdominal orgazm oldukları yerlerdir.

- abi, kaç set kaldı senin?
- uaaggh.

- hocam isim ne senin?
- aaaarrgghuu.

- abi, su alm...
- huugggha.

ben mi zamansız ilişkilerde bulunuyorum yoksa?
mütemadiyen ıpp tıs ıpp tıs tarzı müzik çalar. ekskavatör gibi olmuş adamların posterleri asılıdır.
bu salonların tamamında gördüğüm garip bir düzen vardır. bu salondaki hiç kimse kendisinden daha az ağırlık kaldırabilen birine gülümsemez, sürekli ciddi davranır. ama herkes kendisinden daha fazla ağırlık kaldırabilen kişilere pek sıcak davranır. kural mıdır nedir hiç sormadım. şu an için cıvıl cıvılım salonda, herkese gülümsüyorum.
(bkz: vucut gelistirme salonundaki en sıska kişi olmak)
ağzında sigarayla ile antreman yapanları gördüğümde ''işte türk insanı vücudunu böyle geliştirir'' dememe sebebiyet veren,gelişmekte olan ülkenin gelişmekte olan spor merkezleri.
içinde bilimum vücut geliştirme aletleri ve aynalarda sürekli orasına burasına bakan bodycilerin olduğu salon.

iyi bir vücut geliştirme salonunda iyi bir havalandırma sistemi, temiz duşlar, kilitli dolaplar, sık kullanılan aletlerden en az ikişer tane, (bence) iyi bir müzik sistemi, işini iyi bilen antrenörler olmalıdır.

bu salonların her yeri ayna kaplıdır. ama efendim bu aynalar insanlar "ay kaslarım ne güzel olmuş hihih" yapsın diye değil, hareketleri doğru yapsınlar, yamuk yapıp da bir yerleri daha fazla gelişmesin diye koyulmuşlardır, o kadddar.