bugün

ya fifa dünya sıralamasında ilk üçün içindedir ya da aptallar tarafından yönetiliyordur. fifa sıralamasında ilk üçün içindeki takımlar bile valencia'da 24 yaşında as oynayabilen bir oyuncuyu çağırırlar.

ben anlamıyorum arkadaş. hem gençlere ağırlık verilecek deniyor hem de 2 sene top oynamamış aurelio çağırılıp, futbolunun zirvesindeki bir topal çağırılmıyor. formsuz nihat, bu sene tek maç oynamamış semih çağırılıyor, volkan şen çağırılmıyor.

çağırılan gençler ise oynayamıyor. nuri şahin genç yaşında oynayamaz, tecrübesiz deniyor ancak emre belözoğlu'ndan daha iyi oynadığını herkes unutuyor. ortada bir gerçek var ki; necip 10 yıldan fazla milli takıma hizmet edecek ancak aurelio belki önümüzdeki yıl oynayamayacak. peki neden aurelio oynatılıp necip oynatılmıyor? aurelio, necip'ten yüzlerce kat daha mı iyi oynuyor? hayır hatta necip daha iyi oynuyor.

bir de selçuk konusu var. ulan adam mı yok şu türkiye cumhuriyeti'nde de selçuk çağırılıyor? selçuk'un özel yeteneklerine mi ihtiyaç var?

anlayamıyorum doğrusu. cuma günkü almanya maçında aurelio'nun hatasından gol yiyip elenirsek oğuz çetin hesabını verebilir misin? "benim ne suçum var." deme. bu kadroyu kuran sensin. aurelio'nun yerine mehmet topal'ı çağırmayan sensin. hiddink daha dün geldi kimi tanıyor ki takım kursun. hiddink; "sen oyuncuları çağır gerisini bana bırak" diyor. sen de böyle aptal bir kadro kuruyorsun.

birde sakat oyuncular konusu var. sabri ve gökhan gönül sakat veya sakatlıktan yeni çıktılar. yani ikisininde bir maç oynayabilecek kondisyonu yok. peki neden sağ bek mevkiine bu iki oyuncudan başka oyuncu alınmıyor? çok mu iş yapmış olursunuz? fatih terim'in 7 katı para alıyorsunuz onun yedi de biri kadar iş yapın bari.

not: en tarafsız ve milli duygularımla yazdım.
eksik bir milli takımdır. zira mehmet topal ile volkan şen, türk futbolunun son dönemde yetiştirdiği en iyi orta saha futbolcularındandır. her ikisi de milli takıma seçildiğinde, mehmet topal defansif, volkan şen de ofansif anlamda milli takıma katkı sağlayacaktır.

mutluluk editi: haklı çıkmak kadar gurur verici bir şey yok.
bunların yerine selçuk şahin ve özer hurmacı vardır.sırf 3 büyüklerden oyuncu çağırmış olmak adınadır bunlar.keza hakan balta,gökhan zan ve diğerleri gibi.
(bkz: ispanya milli futbol takımı)
eksileyen ibne yalan mı? xavi diye bildiğimiz adam mehmet de haberimiz mi yok?
yazık olan milli takımdır , son dönemin en formda iki oyuncusunun milli takıma çağırılmaması haftalardır ayağına top değmemiş futbolcuların tercih edilmesi üzücüdür .
her iki futbolcunun da forma giydiği kulüplerin lehine olan karardır.
yazık olan milli takımdır. şimdi mehmet topal'ın maçını izliyorum da harbiden yazık bu takıma. tekrarlıyorum oğuz çetin; cuma günü yenilirsek hesap verebilecek misin?
emek hırsızları kuruyor takımı normaldir.
o oğuz çetin var ya oğuz çetin hep o yapıyo bunları. gidelim fenerbahçe'nin bile zar zor kadroya aldığı adamları dolduralım kadroya tamam mı oğuz'cum? alma sen hala göz göre göre böyle oyuncuları. ne diyeyim ki ben sana.
elinde uzaktan kumanda olan hiddink ve kumandanın düğmelerine basan oğuz çetin ve tayfası tarafından yönetiliyordu.
selçuk şahin denen bünyenin,milli takıma alınması,topal ve volkan şen'in alınmamasından daha büyük bir skandaldır.fenerbahçeliyim.
vizyonu değişik olan milli takımdır. şöyle açıklayım mehmet topal bence selçuk tan çok daha iyi bir futbolcu değildir. bazı özellikleri selçuğun daha iyidir. ama mehmet topal avrupaya gidebilmek için geçen seneki maaşından vazgeçebilecek nitelikte bir vizyona sahiptir.
selçuk şahin gibi bir futbol virtüözü varken valencia'da direk oynayan adama ne gerek var di mi ama. terikler hiddink efendi.
dünyadaki bütün milli takımlardır nitekim şu an dünyanın hiçbir milli takımında bu ikisi yok.
(bkz: almanya ya yenilirsek suçlu oğuz çetindir)
milli takımı yönetenler bu işi bilmiyor ve dünyadan da haberleri yok. mehmet topal varken aurelio nasıl alınır kadroya. nihat ne oynayacak sağ açık mı? volkan varken nihat nasıl alınır anlamak çok zor. semih kendi takımında oynatılmıyor.milli takımda oynayacak. şunuda söylemek lazım bu isimler kötü isimler değil ama futbol hayatlarının en formsuz dönemlerini yaşıyorlar. bu kadro almanları yenemez üzülerek eklemek istiyorum.
aurelio, tuncay ve semih şentürk'ün oynamaması gereken takımdır. adamlar kendi takımlarında sezon başından beri oynamadılar. hele tuncay sezon başından beri stoke city'de bir defa bile 18 kişilik maç kadrosuna giremedi. ingiliz gazeteleri günde 2 paket sigara içtiğini bile yazdılar.

aurelio'nun artık çağrılmaması lazım. gençlerin önünün açılması lazım. ilk entry de dediğim gibi mehmet topal ve necip'in orda oynaması lazım. 34 yaşına gelmiş ve 2 senedir top oynamamış aurelio'mu yoksa 24 yaşında ispanya liginin en köklü kulüplerinden birinde oynayan ve 4 senedir milli takımda oynayan mehmet topal'mı?

semih konusunda ise çok yanılıyoruz. semih, gökhan ünal'ın bile yedeği olmuş bir isim. top tekniği sıfır. tek yeteneği topa çok yakın oynaması. buda gol pozisyonuna kolay sokuyor ancak günümüz futbolunda bu yetmiyor. artık forvetlerde de teknik aranıyor. mesela baros, mesela niang, mesela bobo, mesela sercan. ama semih'te bu özellik yok.

not: en tarafsız ve milli duygularımla yazdım.
almanya ya yenilecek milli takımdır.
halkın iradesini yansıtmayan milli takımdır.
ntv sporda sanırım mehmet demirkol, şöyle bir yorum yaptı.
"milli takım değil millitakımspor oldu artık. oyuncular hep aynı, kulüplerinde forma giyemiyorlar, sakatlar lakin sürekli milli takıma çağırılıyorlar"
gerçekten haklı bir yorum bu.
hadi diyelim ki bu çağrılan futbolcular birbirleri ile çok uyumlu, sürekli turnuvalara beraber katılıyorlar. ama yok. son dünya kupasında yoktuk.
peki nedir bunun sebebi?
prim mi?
3 büyük kulüplerin baskıları mı?
oğuz çetin mi?
bir türk futbolcusu milli takımında oynamak için ne yapmalı?
bu işin kriteri ne?
bu gece bir aksilik olursa ve almanya karşısında hezimete uğrarsak hiddink yahut oğuz bu soruların cevaplarını bir zahmet versinler.
birisi çıkıp açıklasın futbolcularda boşuna uğraşmasın.milli takıma girmek için neler gerekli.iyi oynayıp anadolu kulübünde oynamak işe yaramıo.ama istanbul kulüplerinde hiç oynamamak yetio nedense.oğuz efendi artık git bu takımın başından.hiddink geldi herşey daha güzel olur dedik.herşey daha kötü oldu.bu akşamki almanya maçındada özer oynucakmış.allah aşkına özer kaç maç oynadı fenerbahçede.kaç maç ilk 11 başladı hiç.
budur. başka bişey değildir.

bas bas bağırdım. kendimi yırttım. uyku uyumadım.

yapılanıyoruz dediler. yapılandılar. hiddink yapılandı, oğuz çetin yapılandı, ersun yanal yapılandı. bu kadar. sezon başından beri ilk 18 e giremeyen tuncay oynuyor. aynı şekilde semih oynuyor. aynı şekilde özer oynuyor, aynı şekilde nihat oynuyor.

form veya devamlılık önemli değil. kimin nerde oynadığı hiç değil. sadece isminin nihat, tuncay veya semih olması önemli. e peki ismi mehmet (t) olan, volkan (ş) olan, nuri (ş) olan ne bok yesin?

hani yapılanma nerde? aurelio 2012 de oynayacak mı? nihat? ha pardon tabi oynar çünkü ismi nihat. ölene kadar oynayacak.

milli takım kimsenin babasının malı değil. anasının malı hiç değil. oğuz çetin, mehmet topal'a küsmüş ondan çağırmıyormuş. eğer bu gerçekse acaba şeref durumun ne senin merak ediyorum oğuz bey. bu takım senin ebenin malımı ki sürekli sikiyorsun.

yazık ve günah.
almanya'ya yenilmeye mahkumdur.