bugün

valla kardeş yerinde olsam türkiye de kendi işimi kurardım. avrupada ırkçılık felaket arttı. 5 10 seneye yollarda yürünmez seviyeye gelicek avrupa. ben uyarayım sonra beni çizdiler diye yazmayın buralara.
bu ülkeden siktir olup gitmek için yapılacak tek şey siktir olup gitmen bence.

vizesiz avrupa ülkesi gezmek için trakyaya bi uğra mesela.
sen önce düzgün başlık aç bence.
(bkz: ülkerini)
gezmenin haricinde daha ileri bilgiler vereyim. ilk aklıma gelenler;
herhangi bir ab ülkesinden oturma izni alıp bu izinle gezebilirsin. gidip bir yerde iş bulabilirsin.
ab vatandaşı biri ile evlenip önce oturma izni akabinde çalışma izni ve en sonunda vatandaşlık alabilirsin.
ab üyesi bir ülkede yerleşik bir firmadan, restorandan, vb. çalışma talebi ve referans mektubu ile ilgili ülkeye gidip çalışma/oturma izinlerini alabilirsin. akabinde en az 5 yıl ilgili ülkede kesintisiz yaşayarak vatandaşlık hakkı kazanabilirsin.
google earth den istediğiniz gibi gezebilirsiniz.
Bazı ülkeler oturum vizesi alınca geçici pasaport veriyor 5. Seneyi doldurunca aliyorsun vatandaşlığı. ikinci yol olarak ta melez ve anne babasının ülkelerinin vatandaşlık karına sahip biriyle evlenebilirsin. Tabi evliligi n gerçekliğini ispatlama durumu var. Tabii ikinci yolu seçerseniz düşüncenizi AB vatandaşına söyleyin kimseye zarar vermeye gerek yoktur ki zarar da görebilirsiniz.
bulgaristan vatandaşı olup yapılabilecek durumdur.
10 bine 3 ay geçinemezsin dışarda.
alternatif olarak yeni zellanda düşünülebilir. vize almak kolay, yerleşmek daha kolay.
Eğer yeşil pasaporta sahipseniz ingiltere dışında Avrupa ülkelerini vizesiz bir şekilde gezebilirsiniz.
Çok yüzeysel ama başlangıç için yeterli olabilecek bilgiler verebileceğim konudur. ilki Yunan Adaları ve Atina gezisi için pasaport lazım ama özel bir vize ile gezi yapılıyor. Olur ya o arada 1 iş imkanı olursa ne ala ama Yunanistan yani bilmiyorum.

Bir de özellikle krizle anılan yine yunanistan, ispanya, Portekiz gibi ülkelerden gayrimenkul aldığınızda vatandaşlık olmasa da yakın imkanları sağlayacak koşulların sağlandığını duymuştum.

Bir de Avrupalı turist ile evlenmek var ama o daha zorlu ve detayına en az hakim olduğum madde. Görüldüğü üzere 3 alternatifte de ortak konu, küçük de olsa bir sermayeye ihtiyaç olacağı gerçeği. düşük maliyetli çözüm arayacağına biraz eli yüzü düzgün bir şirkette işe gir, aynı çaba ile hızla yükselirsin.