bugün

doğru yapan taraftarlardır. bir fenerbahçeli olarak, herhangi bir galatasaraylının vereceği desteği sikeyim der, konuyu kapatırım. spor lan bu, sanki milli mücadele. ben rakibimin başarılı olmasını neden isteyeyim ki?
çok pis göt olacak galatasaraylılardır. böbreğimi sattım fenerbahçe tur atlara oynadım.
Milli duyguları mala çek'enlerdir.
yavşaktırlar.
not:allah bir galatasaray 2 diyen taraftar
Fenerbahçe'liyim ama hak verdiğim galatasaray'lılardır. yahu neyin kafası bu türk takımıymış bilmemne, şimdi gs çeyrek finale çıktı diye ne oldu dünyada türklere bakış mı değişti? ya da biz haaaalaa yıl olmuş 2013 ülkemizin adını duyurmaya mı çalışıyoruz? o kadar aciz o kadar küçük o kadar yetersiz miyiz adımız bile bilinmiyordur diye korkuyoruz?

galatasaray benim rakibim, galatasaray şampiyonlar ligi'nde final oynasa ülke adına ne değişecek? misal sen kendin başarrısız biriysen, seninle aynı etnik temelden gelen biri başarılı oldu diye bundan niye pay çıkarırsın ki? sibel kekilli nedeniyle kendini sikilmiş mi hissediyorsun mesela?

Galatasaray şampiyonlar ligi'nde başarılı olursa, o klübün gelirleri artar, yurtdışından iyi futbolcuları trasnfer etmesi hem klüp imajı hem parası nedeniyle kolaylaşır, bu da kendi takımımla arasındaki farkı açar, içerideki rekabette 3 adım öne geçirir onları.

aynı şekilde para ve imajın ötesinde, bu rekabet içinde adam kalkıp ama bizim CL kupamız var der her türlü rekabete dayalı takılmada, ben böyle bir sav ileri sürebilmesini neden isteyeyim ki?

Ben fenerbahçe açısından yazdım, aynı şekilde Galatasaraylı arkadaşlar da tabiki Fenerbahçe'nin başarısını aynı nedenlerle istemezler. çok da doğrudur normaldir.

2000 'de uefa kupasını gs aldığında sesim 3 gün kısılmıştı sevinçten, yaşım da daha gençti, heralde basının falan gazına geldim bilemiyorum. aşırı sevinmiştim. sonra düşündüm, gerçekten çok manasız.

türk takımı tutulmalı diyen arkadaşlar benim 12-13 yıl önceki kafamdalar demek ki, henüz düşünmemişler. bir gün düşündüklerinde onlar da hakaret edip, vatan hainliğine varan suçlamalarını bırakıp bu noktaya ulaşabilirler belki..
etme bulma dünyasıdır.

bir takımın uefa kupası bu kadar düşmanlık yaratınca ister istemez gs camiasının verdiği refleksdir.

burdan duyarlı fb lileri tenzih ederim. o gece çok sevinen fb lilerde biliyorum.
"siz bizi desteklememistiniz ama yaa" cumlesini ilk soyleyen insani sikeyim. o gunden beri bu bahaneyle ortalikta gezenlerin de ben..
(bkz: ligde beşiktaş avrupada türkiye)
endüstrileşmiş, yılda milyarlarca dolar para dönen bir sektörün * bir koluna* körü körüne hele hele milliyetçilikgibi bir safsatayla yaklaşmayan insanlardır. aciz, ukala, orospuçocuğu, yavşak vs. değillerdir. formayı imal ederken hiç bir yerli malzeme kullanmayıp üzerine türk bayrağı yapıştırıp milliyetçi duyguları sömürmek bir taktikdir. bu ülkede çok satar.

herkes bu açıdan bakmaz ama böyle de bir şey var.
alayi gaydir.

shalke 04 luyum.
aptallık olur turu geçen fener ligde galatasaray için daha az tehlikeli olur, çeyrek final konsantrasyonunu bozar, elenen fener lige asılır, ve galatasarayında şampiyonlar ligi maçları öncesi özellikle cuma maçlarında klaşikleşen zırvalamalarıyla şampiyonluk tehlikeye girer.
shalke 04 ü destekleyen fenerlilerle eşdeğer bir olgudur.
plzeni desteklemediğimiz ama fenerin yenilmesine de üzülmeyeceğimiz durumdur.
milli maç olmadığının bilincinde olan gs lidir. onun için plzen i desteklemesi normaldir.

ayrıca;

emek hırsızı, şikecilerin de şu formasında türk bayrağı var ama yavşaklığı da mallıktır.
kendi ülkesinin takımı dururken çek cumhuriyeti takımını destekleyen aciz galatasaraylılardır.
galatasaraylılar siz be yaparsanız yapın ukaladır. Salı günü resmen burada fenerbahçelilere sallamak, kamuoyu oluşturmak için götlerini yırttılar. şimdi sıra fenerbahçede. Hani kaç galatasaraylı demiş formada türk bayrağı var destekleriz diyen. Bir iki tane. Salı gününe gidiyorum, okudum başlıkları fenerlilerin yarısı arkasındayız, olsun türk takımı deyip desteklemiş. işte galatasaray ve galatasaraylı iki yüzlülüğü. Fransız sonuçta pek şaşırmamak lazım. çeyrek finalde götünüzü sikerler inşallah.

Not: eskişehirsporluyum. Hani direklerle kurtulduğunuz eskişehir.
galatasaray-schalke maçında schalkeyi destekleyen fenevliler ile aynıdır.
(bkz: orospu çocuğuyum demenin yolları)
sonuna kadar haklılardır eee ne demiş atalarımız
(bkz: öyle g te böyle y rrak)
sadece salı günü şalkeyi destekleyen fenerlileri kızdırmak istiyorlardır. yoksa kendi içlerinde fenerbahçeyi destekliyorlardır.
galatasaraylıların bi %85'idir. Bu %85'in içinde ben de varım.

Ne fenerbahçe ve beşiktaş avrupa'da bizi desteklesin, ne de biz onları destekleyelim. Ülke puanının amına koyim benim rakibim i-ler-le-me-sin. Bu kadar basit.
shalke-galatasaray maçında tabi ki g.saray düşmanı olarak shalke'yi destekleyecektim. hatta ilk golü attıklarında sevindim bile. Sonra tribündeki shalke taraftarlarını gördüm. kendime geldim. o tipler sevinecek, benim Türk'üm üzülecek. Yok öyle dedim. pişman da değilim. iyi ki koyduk shalke'ye.

durum fener için olunca. yine bir fener düşmanı olarak rakibi desteklemek isteyeceğim. hatta bu sefer fikrimi değiştirecek tipsiz moruk seyirci de olmayacak tribünde. ama yine fener de koysun. abdullah avcı sikti milli takımı. bari sizinle var olalım avrupa'da.

not: beşiktaşığıyım ameka.
schalke 04 ü destekleyen fenerbahçeli taraftarların düştüğü gaflete düşmüş galatasaraylılardır. ayıptır, yazıktır.
bize ne fenerden plazenden ama fener tur atlıyacaksa bari yenip tur atlasın, iddaada kime oynanmışsa ona tam destek.
(bkz: vatan hainliği)

not: galatasaraylıyım.