bugün

http://www.veysikurtdeprem.com/ sitesinde kendi geliştirdiği bir sistemle tespit ettiği depremleri bildiren kişidir. depremlerin yer ve şiddet olarak yaklaşık değerlerini söylüyor. sonra da dediği gibi bir deprem olduğunda yine sitesinde daha önce söylediğine dair tekrarlıyor, çoğunlukla da tutturuyor. aslında her gün takip etmek lazım bu vatandaşı çünkü yaptıkları ciddiye alınmalı. ama maalesef devletten kimse desteklemiyor ve umursamıyor sanırsam. o geliştirdiği sistem her neyse bir destekle daha ileriye götürülebilir.
http://www.veysikurtdeprem.com/detay.asp?hid=369 burda da veysi kurt'un künyesi var. merak edene...
geliştirdiği cihaz ve yöntemle olacak depremleri 30 ile 72 saat önceden duyuran ve geliştirdiği cihaz ve yönteme patent alan şahsiyet. isabetli bildirimleri ile takip edilmesi gereken bir web sayfasına sahiptir.. *
avusturya patent ofisi'nin şarlatan olmadığına kanaat getirdiği kişidir. ayrıca cihazıyla ilgili (cihazın ismine cankurtaran koymuş) patent almıştır. http://www.ntvmsnbc.com/id/25194110/
önümüzdeki 20 saat için, şöyle bir deprem ihbarı olan kişi, görsel
http://www.veysikurtdepre...m/haber_detay.aspx?id=290

verdiği süre sonunda edit:
kandilliyye göre 3,6
emsc'ye göre 3,8 olmuş.
20.07.2011 notu şu şekilde olan kişi:
--spoiler--
sizler zarar görmeyesiniz diye tam 10 senedir günde 18 saat ve hiç tatil yapmadan çalisiyorum.
--spoiler--

emeği göz ardı edilmemesi gerek kişi.
yaklaşık bir 6 saat önce bir bakıyım diye sitesine girdim. az önce dedigi depremin oldugunu ögrendim. dediklerinin dikkate alınmasını şiddetle tavsiye etmeye başladım.
bugün ege açıklarında gerçekleşen izmir depremini yaklaşık 8 saat önceden doğru tahmin eden kişidir.* *
sitesinde şu açıklamayı yapmış:
--spoiler--
9/7/2012 YE KADAR ,DAYANMAK iÇiN DESTiĞiNiZE iHTiYAÇ VAR.
iMKANI OLAN YARDIM ETSiN DEDiK, KiMSENiN iMKANI YOKMUŞ DEMEK,
MADDi DURUMU iYi OLUPTA SAĞLAM BiNADA OLDUĞUNU VE NASIL OLSA BANA BiR ŞEY OLMAZ DEMEYiN.-
BÜTÜN iNSANLAR BiRBiRiNE MUHTAÇTIR.
HERKESiN SAĞLAM BiNASIMI VAR?
BiNANIN SAĞLAMLIĞINA GÜVENME! SENiN BiNANIN SAĞLAM KALMASI iÇiN DiĞER BÜTÜN VATANDAŞLARINDA SALAM OLMASI LAZIMDIR.
HEPiMiZ BiR ZiNCiRiN HALKASIYIZ UNUTMAYINIZ.
CiHAZIN AYLIK ELEKTRiK MASRAFI:200 TL
BATARYASI AY DA 4 ADET:50 TL DiR.
DiĞER MASRAFLARIYLA 1000TL Yi BULUYOR.
iŞLERiMiZ NORMAL OLSA BÖYLE BiR iSTEKTE BULUNMAZDIM.
MECBUR KALDIM.
iSTERiMKi HERKES FAYDALANSIN,SADECE PARASI OLAN DEĞiL.
--spoiler--

ve

--spoiler--
Bir tane dünya,bir tane atmosfer var ve Dünyanın tansiyonunu ölçen bir cihazım var.
Uluslar arası patentimin sonucu:9/7/2012 de belli olacak,olumlu olursa bu işe devam edeceğim.
olumsuz olursa, bu işi kesin bırakacağım.
Tabiki başbakanlık afet yönetiminde DDK(deprem danışma kurulunun) sistemimi görüşmeside etkin rol alacaktır.
Çünkü sisteminiz kurumumuz tarafından 2012 senesinin ilk toplantısında ikinci defa görüşülecektir diye sayın başkan tarafından tarafıma bildirilmişti.
Toplantıdan çıkacak karar sistemim için önem arz edecektir.
ya devam edeceğim. yada bu işi kesin bırakacağım. saygılarımla.
--spoiler--
Bulgaristan depremini bilmiş kişi. (bkz: 22 mayıs bulgaristan depremi)

--spoiler--
1)Endonezya,Japonya ve filipinler üçgeninde:"6.7" büyüklüğünde deprem olmassa:"7.4" büyüklüğünde deprem olur.
2)Diğer mesafe koordinatı Orta Amerika ile Şili arasıdır.
3)Bu deprem önce ve değerinde olmassa
4)Ege denizi,Bulgaristan dahil, Marmara sınırlarına yakın(Balıkesir,Afyon ve Ankara üçgeninde:"4.7" büyüklüğünde deprem olur.
5) Yakın gölge sinyali italyada Önce olmassa
ilk belirtiler: 6 saat sonra 20 saat içinde çıkar 58 saatte tamamlanır.
Bildirim saati:19 38
--spoiler--

ayrıca bir Türk dil yapısı hakkında bilgi sahibi olup düzgün cümleler kurabilen bir de bu deprem işlerinin kitabını yalamış yutmuş fakat ekranlarda eyyamcılık yapmayıp gerçek anlamda kendini bu işe adamış birisinin yardımıyla gerçekten buluşunu ve derdini iyi anlatacağına inandığım şahsiyet.*
boş boş sallayanların kariyerine bakması gerekmektedir.
defalarca depremi bildiğine şahit olduğum emekle askerdir.
28 mayıs 2014 çanakkale tahmini depremi ile ismi bir kez daha gündeme gelmiştir.
sözlükte an itibariyle adı geçen deprem baba. bahsettiği kadarıyla elinde bir cihaz varmış ve devletin bu cihazı korumaya alması gerekmekteymiş.
30 temmuz tarihli deprem uyarisi uykulari kaçırmıştır.
2 Ay önce, yıllardır devletten gerekli desteği göremediği için deprem tahminini bırakan adamdır.
Ancak son zamanlarda "14 Ağustos'da fetö deprem yaratacak" söylentilerinin üzerine deprem tahmin cihazını Ağustos sonuna kadar açacağını duyurmuştur.
Duyduğum kadarıyla dün kalp krizi sonucu vefat etmiş mahallemiz esnafı. Allah taksiratını affetsin.
vefat haberi üzmüştür, eskiden takip ederdim. kendi yaptığı bir cihaz ile depremleri önceden tahmin etmeye çalışan bir insandı. çoğu kez cihazının yeteri kadar ilgi görmedığinden yakınırdı, belki de haklıydı. allah rahmet eylesin.
Deprem bilimiyle ilgilenen ve kendi çapında çalışmaları ile tahminlerde bulunarak bazı irili ufaklı depremleri birkaç gün önceden haber verebilen, kendi sayfasında takibimi sürdürdüğüm elektrik ve elektronik uzman teknisyeniydi.

9 temmuz 2018 tarihinde kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiş. Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.
90 lı yıllar dı...bakırköy meydanında 2 metre anteni olan telsiz telefonu çıkardığında herkes bize bakıp garipsemişti.
veysi abi bu senin karizmanı çizer, yanına almasan mı demiştim de, yağmurcu günün birinde herkes bu ilkede beni konuşacak, ve o karizma bana ömür boyu yetecek... sende bu abini bu telsiz telefonla hatırlarsın dedi.
karizma için ömrü yetmedi. rahmet olsun...