bugün

Hiç gitmedim, gitmem de herhalde.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Ah! Ne denilebilir ki? Tam bir aşk şehri!
görsel
şarap konusunda iyiler.
batıp yok olmadan önce görülesi yerlerdendir.
Böyle bir akşam yemeği yiyeceksin orada. Güneş ışığı yavaş yavaş kaybolurken teknelerin usul usul geçmelerini seyredeceksin. Ne güzel olurdu. Bana Eskişehir i andıran şehir.
görsel

Bu dandik şehirde bir tane dikili ağaç yok mu?
çok karizma bir isme sahip olan şehir . hatta belkide en iyisi .
“Teenage” olmanın verdiği havada uçmalıklarla dolu zamanlarda acayip güzel bir seri okumuştum ve en sevdiğim kısmının geçtiği yer venedik’ti,nice zaman sonra güzeller güzeli şehirde bulunduğumda bana o kitapta verilen heyecanın kaç katını verdi,sağ ol Venedik.Bir de yer yön duygusu vefat etmiş biri için san marco meydanı’na ulaşabilmek ölümlerden ölüm beğenmeye eşdeğer.
Gezmesi ve sokaklarında kaybolması keyifli bir şehir.
görsel

Kuş bakışı görüntüsü ...
görsel
bilim adamlarına göre, yeraltı sularının pompayla boşaltılmasına getirilen yasak sayesinde Venedik sular altına gömülmekten kurtulmuştu ama son 15 yılın verilerine dayanana yeni bir çalışmaya göre, Venedik'in zemini her yıl 4 mm'ye kadar çökmeye devam ediyor. 100 yıl sonra bu sayı yarım metreyi bulacaktır. küresel ısınmayla suların erimesini de göz önünde bulundurursak...
ayrıca san diego üniveristesi'nde yapılan bir araştırmada alçalmanın eşit olmadığı da ispatlanmış. okuduğum araştırmanın özeti şunu diyor: "Venedik yana yatıyor." Venedik'in önce doğu tarafı sular altında kalacakmış.
Deli gibi turist ceken , kalabalikligi yuzunden gezinizin icine edilmemesi icin ozellikler ocak-subat aylarinda gidilmesini onerdigim masal sehri.
Yazin hem sicak hem kalabalik hemde kanallardan kotu koku geliyor.
gelen turistlerden, 2.5 ile 10 Euro arasında değişen ücretler alınması planlanan şehir.
sebebi şehir halkının aşırı turistin günlük hayatlarını olumsuz etkilediğindiğinden şikayetçi olması.
http://m.t24.com.tr/haber...is-vergisi-geliyor,786048