1. 1.
  sri lanka'da sinhala yönetimine karşı tamiller adına 36 yıldır bağımsızlık mücadelesi veren ltte (liberation tigers for tamil eelam) adlı gerilla örgütünün lideri (gerilla örgütü dediysek lafın gelişi bu arada, düzenli birlikleri, hava ve deniz kuvvetleriyle resmen bir ordu seviyesine gelmiştir ltte).

  ayriyetten pek güzel özdeyişleri olan, hatta bir süredir bunları msn'de bol bol sömürüp (isim vererek tabii, emeğe saygı) aklım sıra karizma yaptığım insan. mesela şu anda kullandığım ''doğa benim dostum, hayat filozofum, tarihse rehberimdir.'' gibi. (bkz: hey yavrum be)
  2 ... coumineol
 2. 2.
  18 mayıs 2009 tarihinde öldürülmüş Tamil Kaplanları'nın lideri. cesedinin fotoğrafları internete düşmüş.
  2 ... david brent
 3. 3.
  bizim mahallenin bıyıklı ve göbekli kamil abisine fena halde benzerdi.
  ... azorka
 4. 4.
  sri lanka'da ayrılıkçı tamillerin lideri. Yıllarca örgütün bir numaralı adamı olmuş aynı zamanda eline silah alıp ciddi ciddi çatışmalara girmiş, örgütü oturduğu yerden yönlendirmemiş ve her teröriste yapılması gereken sri lanka ordusu tarafından kendisine yapılmış.

  pekmezi akıtılmış.

  velupillai prabhakaran

  terörist başının beyni dağıtılır. ve sonra örgütte dağılır orada olduğu gibi.
  1 ... kurtcebe noyan
 5. 5.
  sri lanka da tamil etnik grubunun öcalanı idi.
  ... recomax
 6. 6.
  Velupillai Prabhakaran (Tamilce: வேலுப்பிள்ளை பிரபாகரன்)(26 Kasım 1954 - 18 Mayıs 2009) Sri Lanka’nın doğusundaki Tamil halkına mensup, Tamil ilam Kurtuluş Kaplanları örgütünün kurucu lideri.
  1 ... turkmen balasi
 7. 7.
  adaya yerleştirilmiş, televizyon gönderilmiş, sıkılmasın diye arkadaş yollanmış, mektupları yayınlanmış örgüt lideri. pardon ya o başkasıydı sanki.
  1 ... turkuaz54
 8. 8.
  tam 9 yıl önce sri lanka ordusu'nun öldürüp örgütü ile birlikte tarihe karışmış tamil kaplanları lideri.
  ... recomax