bugün

sağ olmasın. sol olsun.
üstünde zenginlerin gezdiği, altında
yoksulların yattığı yerse vatan, varsın
sağolmasın o vatan..!
Vatan sağ olsun diye feda edilen çocuklardan bir vatan daha çıkardı. birileri Hala anlamadılar vatanın böyle sağ olamayacağını.
şehit yakınının avazı çıktığı kadar haykırdığı ve insanları hüzne boğan kutsal kelam.
bir iddiaya göre ilaç verildikten sonra söyletilen duyarsız anne baba cümlesidir.
(bkz: çanakkale de tek başına denizaltı batıran asker)
Vatan, ben varsam dolaşabilyorsam, ailemle kırlarda piknik yapabiliyorsam, kızımı okuluna bırakabiliyorsam sağolsun.

Yoksa benim öldüğüm, eşimin dul ve çocuklarımın yetim kaldığı bir vatan bensiz sağolmasın.

Beni hayatta tutmayı başaramamış bir devlet, devlet değildir ve cenazem üzerinden de siyaset ve demogoji yapmasın.
sağolmasın. artık yanmasın bu yürekler, anasız babasız kalmasın bebeler, analar babalar evlat acısıyla sınanmasın artık yeter !
Vatan sağolsun sagolsunda.
Da herseyi anlatıyor.
fedakarlığın sözde vücut bulmuş halidir.
fertler ölür, mal mülk yanar, yiter gider, ama sonunda vatan sağ kaldıkça, bu millet için bir ümit vardır.
O yüzden "vatan sağolsun" deriz.
olmasın kardeşim, bu saatten sonra vatan sağ olmasın.
tamam bu ülke şehit kanıyla kuruldu da şehit kanıyla mı korunacak?

abi şaka gibi, ölenler benimle, bizimle yaşıt ya, böyle birşey olabilir mi. orada senin ya da bir yakınının olduğunu bir düşün. anasını, babasını, eşini, çocuğunu bir düşün.

abi lütfen; akp, chp ya da mhp ye oy atmaya bilirsiniz ama Allah için şu diğer, kansız ve kana aç olan şerefsiz it sürüsüne de atmayın, lütfen.
ölülerin vatanı toprağın altındadır. Yaşayanların bir vatana ihtiyacı vardır.
vatan sağ olsun demek zorundadırlar.
şu sıralar beni düşündüren söz öbeği..
Teselli cümlesi.
Bugünlerde sıkça duymaktayız.
(bkz: keŞke) o çocuklar da sağ olsaydı...
Şimdi en az on beş vatan evladı yirmili yaşlarında yaşama gözlerini yumdu.vücudu şimdi parçalandı,vücudunda metal parçaları var.evinde annr babasının ciğeri yanıyor.hani bir of dese karşı dagları yakacak.ey evlat,ihanet her tarafta.belki de sabah sana gülümseyerek geçen oradaki halk yaptı bunu.ne desem ne söylesem kifayetsiz kalıyor.bir ateş ki hep bizi buluyor.dilerim ki bunlara neden olanlar her iki cihanda kahrolsunlar.
görsel
Vatan, üzerinde ugruna ölenler oldukca var ve sağ olacaktir. Bu ölümleri fitrat sayanlarin da ölümü vatan evlatlarinin elinden olacak ve ardindan da savunmayi "fitrat boyleymis" diyerek yapacagiz.
görsel

saray pardon vatan sağoldugu için bide kutlama mesajı yayınlıyorlar dimi ?
halkı uyutmak için uydurulmuş bir laftır.

(bkz: vatan sağolmasın insanlar sağolsun)
https://www.youtube.com/watch?v=5pWz3Pc3qHE
güya Şehit var diye milli bayramları iptal etmeye yeltenen soysuz köpekler, hakkari'de 8 şehit varken, ülkede her gün bir bomba haberi gelirken, düğünde halay başı oldular. Hani biri itiraf etmişti ya, ''bu ülkenin am*na koyacağız'' diye, ha işte aralarındaki en dürüst herif o... alayı şerefsiz, onursuz ve karaktersiz bunların. Bunlara oy verenler de aynı şekilde.

görsel

Sümeyye Erdoğan'ın düğünü kadar önemi yok ama, ben yine de bir hatırlatayım dedim.

Allah belanızı versin.
Ey bakkal recep amca, ey ev hanımı aysel teyze, Bunlar için ölüyor evlatların, kardeşlerin, akrabaların... ama sen vatan millet için sanıyorsun, ve aptallık ediyorsun!

görsel
Ankara Yenimahalle'deki Özel Zehra Okulları yönetiminin "Allahu ekber" olarak değiştirmek istediği cümle.

okuldaki tarih hocası buna karşı çıkınca kovulmuştur.

http://www.sozcu.com.tr/2...du-isten-kovuldu-1239336/
görsel
Vatan sağ olur da, bizler bunları nasıl unutacağız?