1. 1.
  bilgisayar oyun firması. half-life oynamamızı sağlayan şirket.
  1 ... worldlike
 2. 2.
  half life oyununun yaratıcısı firmanın adı.
  ... berxwedan
 3. 3.
  Bu firmanin cikardigi tüm oyunlar asagidadir. Ayrica valve complete pack ile valve'nin tüm oyunlarini tek cd'de 100 dolar'a alabilirsiniz.

  (bkz: Half-Life)
  (bkz: Counter-Strike)
  (bkz: Counter-Strike Condition Zero)
  (bkz: Counter-Strike Deleted Scenes)
  (bkz: Day of Defeat)
  (bkz: Team Fortress Classic)
  (bkz: Deathmatch Classic)
  (bkz: Opposing Force)
  (bkz: Ricochet)
  (bkz: Half-Life 2 Episode One)
  (bkz: Half-Life 2)
  (bkz: Counter-Strike Source)
  (bkz: Half-Life Source)
  (bkz: Half-Life 2 Deathmatch)
  (bkz: Day of Defeat Source)
  ... citlembik
 4. 4.
  e3 2010'da portal 2'yi tanıtacağı düşünülürken portal 2'nin çıkışını 2011'e ertelediği yetmezmiş gibi e3'deki event'i de iptal eden firma. neyin peşlerindeler bir anlayabilsem.
  ... 4ever pvd
 5. 5.
  yaptıkları oyunların harika senaryolara sahip olması, (başta hl & portal serileri) zaten firmaya hasta kalmam için yeterken, oyunlarının başında çıkan ve herkesin içinden, 'bu ne lan?' diye anlayamayarak tepki verdikleri, gözünde ve kafasında vana olan 2 adamla, ne demek istediklerini araştırıp öğrendiğimde, tamamen vurulduğum oyun firmasıdır. harbiden insanlara ince ve güzel bir mesaj vermişler : ''gözlerini aç, zihnini aç.''
  ... yousuph
 6. 6.
  eski microsoft çalışanları tarafından kurulmuştur.
  ... saab 9 5 aero
 7. 7.
  Yıllar öncesinde oyun sektörünü alıp bambaşka noktalara taşıyan, Steam'i kurmasıyla şimdilerde "abi ne uğraşıyoruz ki siktir edin" modunda takılan firma.

  Bir firma illaki maddi kaygı güdecek, bununla kimsenin bir sorunu olduğunu düşünmüyorum, ama ya abi arada da kitleyi düşünün be abi. Yaptırdınız bi' Dota 2 - CS:GO, bitirdiniz olayın büyük kısmını zaten. Kazanıyonuz zaten parayı tomarla, birisi de çıkıp "ya abi bakın zaten tomarla para kazanıyoruz, bizim böyle kaygılarımız kalmadı, deneysel bir şeyler deneyelim" diyen kimse mi yok? Oyun yapmak akıllarına geldi, ama oyun ne, Dota 2'nin kart oyunu. Ya bi' siktirin gidin ya. Bakın Hearthstone var piyasada, Elder Scrolls Legends var, Gwent var, Dark Souls kart oyunu duyurmuş, final fantasy yine duyurmuş falan şaka gibi yağmur olan tarza çıkıp "biz de kart oyunu yapıyoruz" nedir abi? Tamam bak bende seviyorum kart oyunlarını ama bu artık eşeklik ya. Mekaniksel olarak çok iyi olursa muhtemelen oynayacağım ama ya biz sizden bambaşka konsept bekliyoruz be abi. TCG yapmak özellikle bu aralar öyle çok muazzam bir şey değil.
  ... mert41994