bugün

üniversitenin "kafa tokuşturan" nüfusu bu kadar yoğun olduktan sonra; ancak bir hayaldir.
adamların arkası sağlam, içi rahat, derslerden yüksek notlarla geçiyorlar, e gelen şarkıcılar da tam onların dinleyeceği seviyede. daha ne olsun emuğa goyam?! bunlara mı diyeceksin protesto edelim diye?

"bu ülkenin aydınları şu bu sebeple içeri tıkılıyorsa; bizim görevimiz şenlik yapmak değildir." demek dünyanın en saçma savı. ona bakarsan dünyada bir çok kötü şey oluyor; o zaman hiç eğlenmeyelim.
eğlence elbet olmalı; ama bir üniversite öğrencisine yakışır düzeyde olmalı. hadise'nin bi yerlerini sallamasını görmek için şenliklere akın eden abazan üniversite öğrencileri oldukça; bu imkansız.

ha bir de.. mustafa yurtkuran ultra mega süper bir rektör müydü sanki de, o içeri alındı diye şenliği boykot edeceğiz? gelen gideni aratır ama yine çok da....!
bencede boykot edilmesi gereken şenliktir. yoksa çok kalabalık oluyor bir bok anlaşılmıyor, biz de gider efendi efendi konserlere ve programlara katılırız dediğimiz, u.ü.nün 2009 şenliğidir.
şenlikleri boykot ederek kime ders verileceğinin belli olmadığı durumdur. yeni gelen rektörün şenlik karşıtı olduğunu, bu sene şenliğin olmaması için ısrar ettiğini ama öğrenci temsilcilerinin ve organizatör firmanın ısrarı sonucu şenliğin yapılması yönünde karar verildiğini göze alırsak şenlikleri boykot ederek kime ders vermiş oluyoruz?

mediko sosyal de pinekliyerek ve dedikodu yaparak sosyalleşen öğrencilerin yanında okul-ev ya da okul-yurt şeklinde güzargaha sahip olan gençler bırakında eğlensin. birileri suçluysa ve ceza verilmesi gerekiyorsa emin olun onlar üniversite öğrencileri değil.
kesinlikle boykot edilmesi gereken şenliktir.
(bkz: #5189417)
4 mayıs uludağ sözlük protestosu kıvamında bir gişimdir *.

yalnız ilk entrydeki şu gülünç ifade dikkatimi çekti;

"ergenekon adı verilen, yurtseverleri, aydınları, atatürkçüleri ve ulusalcıları yok etme davası"

yahu toprağı geçtim denizin dibinden bile silahlar, cephaneler çıkmaya başladı, bu da mı gol değil?

nasıl bu kadar kör olabiliyorsunuz, darbe günlüklerinin özden örnek'e ait olduğu bilirkişi raporu ile artık kesinleşti. danıştay saldırısı ergenkon davasına bağlandı, cumhuriyet bombaları-zirve yayınevi olayları aynı şekilde, bu olayların sanıkları ergenekon savcılarınca sorgulandı, bağlantı araştırılıyor. yahu hepsini geçtim, canlı yayında toprağın altından çıkan binlerce silah ve mermileri neyle açıklıyorsunuz? ilk başlarda hıncal uluç kıvamında "bunlar ülke işgal edilirse diye gömülen silahlardır" dediniz, org. ilker başbuğ "gömülü silahımız yoktur" dedi. veli küçük'le alparslan arslan'ın aynı karede poz vermesi, veli küçük'ün 30 farklı davanın sanıkları ya da itirafçılar tarafından parmakla gösterilmesi hiçbir anlam ifade etmiyor mu? hala ne yüzle ve cüretle ergenekon tertiptir dersiniz.
mustafa yurtkuran'ın mazisini, uludağ üniversitesi'nden getirdiğinden kat be kat fazla götürdükleri olduğu, kurumu tam bir ticarethaneye ve rant kapısına dönüştürdüğü gerçeklerini "atatürkçülük" çatısı altında örtbas etmek isteyen anlayışın ortaya koyduğu, fakat tabii ki işlevsiz kalacağı kesin olan sözde boykot girişimidir.
zerre sikimde olmayan tutuklamaya göstermeyeceğim, katılmayacak olsamda, katılarak protesto edeceğim, boykottur.

şimdi tutup ergenekon savunması filan yapmicam, bu konu ergenekon konusuymuş gibi, hergün zaman bugün mugün gastelerinde gördüğü saçmalıkları gelmiş cevap diye yazmış insanlar görür olduk.

ben konuyu izaha geçeceğim, ergenekona körlükle bağlı arkadaşlara başka yerlerde cevaplar verilmiştir elbette.

Yurtkuran adam olsaymış önce de, öğrencilerine sahip çıksaymış. Afedersiniz bi anamızı .kmediği kaldı arkadaşın, bizde gidicez onun için boykot moykot. biladerim eğlenirim, ben bu ülkenin en çok harç veren öğrencisiyim var mı daha ötesi? sikmişim yası, yastayı. Param var eğleniyorum lan!
her dönem başı otomasyon bozulduğunda da eğlenen öğrencilerin daha fazla eğlenecekleri ,hop hop hoplayacakları ve şehvetle yiyişecekleri bir organizasyonu protesto etme eylemidir.

-baylar bayanlar, bu ulaşım tarifesi bize çok ağır geliyor gelin buna bir tepki gösterelim.

- tısssss....

- arkadaşlar, her yıl alınan bu 25 tl bandrol ücretine karşı imza topluyoruz, siz de imzalar mısınız, desteğinize ihtiyacımız var.

- tıssss....

- arkadaşlar, otomasyon arızasını basına taşıdık, sizlerin de desteği lazım gelin birlikte gazeteye konuşalım.

- tıssss....

- arkadaşlar vatan elden gidiyor, üniversite gençliği olarak bir çare düşünmemiz lazım.

- tıssss....

- şenlik varr koşuuunnnn,,ohhh gezioss,,yiyoss, içioss ,sevişioss ohh yeaahhhh....

- hurrraaaaaaaa......

hıyar ve tuz,,, helal olsun helall....
orta yolcu dipolitiklerin boykotudur.

anlaşılmadıysa;

--spoiler--
uludağ üniversitesi eski rektörü prof.dr mustafa yurtkuran ergenekon adı verilen, yurtseverleri, aydınları, atatürkçüleri ve ulusalcıları yok etme davası kapsamında tutuklandığı için 12 mayıs 2009 tarihinde başlayacak olan bahar şenliklerinde ortaya konulması beklenen ve gereken tepkidir.
--spoiler--

sen şimdi bir daha söyle, neyi boykot edecektik, diyorsun ki; "hebe hube problemlerini ve bu problemlerin `yaratıcısının tutuklanmasını protesto edelim.

(bkz: yok ya)

ben 5 senedir bu okula harc ödüyorum, yurtkuranın yönetiminde 4 sene okudum. şimdi bana 2004 yılından iyibaren, 2nci öğretim 1nci sınıfta 250tl, 2nci sınıfta 300 tl, 3ncü sınıfta 350 tl, 4ncü sınıfta 400, 5nci senede 560 liradan fazla harc ödeyen üniversite varsa, ulaşsın, bende kendime ezik demeyeyim.

bir de bu adamın tutuklanması yüzünden, şenliği protesto edecekmişim. sanki 200 kişi eksik olunca, otobüs paraları düzelecek.

arkadaşa katıldığım bir nokta varsa o da, hakikaten sürü oluşumuzdur. biz dolmuş paraları ve dolmuşlarda ayakta gitme konularında yürüyüş yaparken, kariyerleri zarar görecek sananlar, bu şenlikte göbek atacaklar. bana uyar, zerre sikimde değil bu sürüler, bende atacağım. yok boykotudur.
katılabileceğim boykottur ama başka sebepten.
benim takıldığım nokta çim alanın uzun bire süre içinde büründüğü güzelliğin dört gün içinde harcanması.
Yazık değil mi la o güzelim çimlere! *
parasıyla zevk alanların büyük zevkle katılmayacakları boykottur. parasının peşinde olanlar zaten ömrü billah onun peşinde koşturacakları için daha üniversiteden ne olduklarını belli etmişlerdir.

parasını ben veriyorum lan yere tükürürüm.

parasıyla değil mi kardeşim cezasını öder içerim sigaramı.

parasını ben veriyorum, size yok,,s.tirin gidin lan.

parasını verdim, oohh yeaahhh,,bitte şön.

vundebaahhh!

paranın saltanatına inanan zaten bizden değil, şaşarım akl-ı perişanına. koş parasnın peşinde koş.
mustafa yurtkuran çok mu iyi bir rektördü sanki,sırf siyasi görüşüne uyduğu için birini desteklersen onun her yaptığı doğrudur,iyidir,güzeldir gözüyle bakarsan yanılırsın. yurtkuran neyi düzeltti bu üniversitede,hastanenin ne kadar büyük bir borç batağında olduğunu biliyor musun? ne kadar gereksiz harcamalar yapıldı o hastane için biliyor musun? her polikliniğe plazma alındı ama kullanılmadı,ben üni.ye girdiğim gün de mezun olduğum yıl da hep spor kompleksi havuzların yapılacağı konuşuluyordu,ne oldu hastaneye gereksiz trilyonlarca harcama yapacağına bari havuzu yaptırsaydı,gideceğini anladı oditoryum inşaatı yeniden başladı,e neden çünkü eşi de aday ya onu seçsinler,ve daha bir sürü şey.. yurtkuran zamanında çok mu düşüktü üni. harçları,yada bursada ulaşım,ya da çok mu ilimle fenle bilimle uğraşıyordu üniversitemiz,çok mu büyük başarılar kazandı,ne yani yurtkuran tutuklandı diye şenlik olmayacak mı,siz protestonuzu edin ama şu gariban öğrencilerin de kırk yılın başında eğlence hakkını çok görmeyin.. mete cengizi de göreceğiz,bakalım o verdiği hangi vaadleri tutacak.
Duyumlarımıza göre şenliğin ilk gününde şenliğe katılanlar öyle büyük bir boykot olduğunu gözlememişlerdir. 200 kişi boykot ederse etsin ki boykot edilecek konunun şenlikle pek de bir alakası yoktur, geri kalan 21800 kişi şenlenmeye çalışmışlar. Bazı arkadaşlarımız aydınlarımız tutuklanmış sen de öğrenciler şenlensin diyorsun diyebilir. Konu yargıya düşmüş artık , ümit edelim de hukuk düzgün işlesin.