bugün

entry'ler (144)

taylan dedeoğlu

Yeni grubu ''Gölge hayat '' ile 14 Mayıs 2010 akşamı Uludağ Üniversitesi'nde sahne almış gitarist. Çok iyi gitar çaldığını tekrar göstermiştir bizlere. Farkedebildiğim kadarıyla 2010 UÜ Bahar Şenliklerindeki ana konserler hariç diğer konserlere çıkan gitaristlerden sadece Taylan Dedeoğlu kendi kafa-kabin lambalı amfisini getirmiştir ki bu onun ne kadar profesyonel olduğunu gösterir. Diğerleri sahnede bulunan mg serisi amfiler kullamışlardır . Ayrıca gitar tonları da sert tonları sevenler için çok iyidi.

insistence

Uludağ Üniversitesi 2010 Bahar Şenlikleri kapsamında 13 Mayıs Çarşamba günü sahne almış gruptur. Vokalin brutal 'den clean'e geçişleri hariç çok iyi performans çıkarmışlardır. Fakat şenliğin yanlış gününde ve yanlış saatte ( 15:45 civarı ) sahne almışlardır ki hakettikleri ilgiyi görmemişlerdir. ilgi olayı sadece bu gruba has birşey değildir. Şenlikte genel olarak gündüz çıkan gruplara pek ilgi yok . Clean vokaller hariç ne kadar iyi olduklarını ispatlamışladır yine de .

gretchen morgan

Lost 6x08' de sawyer ile aynı yatakta görülmüş olan prison break dizisinin bir karakteridir. Bir de sawyer'a silah doğrultmuştur ki kendimizi bir an prison break izliyor sanmışızdır.

final sınavı öncesi diyalogları

- Bu soru çıkar mı?
- Çıkmaz , boşuna bakma, vize de sordu o soruyu .

Sonuç : Dersin ara sınavında sorulmuş olan soru , final sınavında da sorulmuştur ve ara sınavda olduğu gibi soruya cevap verilememiştir.

Edit:imla

final haftası demek bol kahve tüketimi demek

Derslerine günü gününe çalışmayıp bir de üstüne çalışmayı sınavdan önceki son geceye bırakan öğrencilerin kahveyi uyku ihtiyacını erteleme aracı olarak gördüğü durumdan kaynaklan kahve tüketimi artışını ifade eder.

bir yılda 49 entry giren sözde yazar

sene de sadece entry girmeye değer 49 başlık bulabilen yazardır.

matematik bilmeyen salak ingiliz genci

ingilizce bilme ihtimali çok çok yüksektir. Türkiye ingilizce bilmek matematik bilmekten daha önemli olduğu için rakiplerine göre 1 adım öndedir.

yedinci nesle tavsiyeler

Hukukun önünde diğer nesillerle eşitsiniz. Her yazarla aynı konumdasınız. Pek birşey söylemeye gerek yok aslında.

kendisine aşık olunduğunu anlayamayan erkek

Ortaokulda okurken sınıftan 2 kişi bana aşıkmış ( belki daha fazla vardır ama bildiğim bu kadar * ) . Hiç farketmemiştim . Bir gün arkadaşımın biri bana bu iki kişinin beni sevdiğini söyledi. ilk başta şaka yapıyor zannettim.Sonraları bu iki kişinin hareketlerini bir de başka gözle takip ettim. O zaman gördüm ilgilerini, rahatsız oldum bu durumdan. Bundan sonra hep tersledim onları, sürekli olumsuz olarak eleştirdim ,soğusunlar benden diye. işin diğer kötü tarafı bu kişi çok iyi arkadaşlar , kankalar yani. Sonradan okul bitti , herkes farklı liselere , bazımız da farklı şehirlere gidince birbirimizi pek görmedik. Lise de ise buna benzer bir durum oldu ama o zaman tecrübeliydim. Bu sefer o kişiye , öyle olmasa da, başkasını sevdiğimi hissettirdim,sürekli konusunu geçirdim. Amaç hep karşı tarafı kırmamaktı .

Diyeceksiniz çok mu değerliyim hayır, benden birkaç kişi hoşlanmış olabilir ama biz hoşlandığımız kişiden istediğimiz karşılığı aldık mı ki . Yani sonuçlar bazen hüsranlık olabiliyor.

Buradaki olay tamamen bakış açısı. insan o davranışları samimiyet göstergesi zannedebiliyor. Olmadı ortaokuldaki gibi aracı arkadaşlardan yardım almak. Aşık olunan kişinin kulağına kar suyu kaçırmak .

Burada yazdıklarım kendisine aşık olduğunu anlayamayan kişi içindi. Erkek ve bayan için özel bir atıfta bulunulmamıştır.

aşık olmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar

Bu işin sonu evliliğe kadar gidebileceğinden, aşık olmaya başlandığının farkedildiği an hemen şu soru sorular sorulmalıdır. Hayalimdeki eş midir bu kişi, ya da hayalimdeki kişiye, hayallerime yakın bir kişi midir? Eşim olmaya uygun biri midir? Cevaplar olumlu ise gönlümüze izin verebiliriz bu kişiye konmasına. Ama konması mecbur değil. Fakat aşk öyle istenince olacak bir şey değil deseler de insan bir kişiyi sevme ihtimalinin olduğunu kabul edince ona karşı olan duyguları değişiyor. Başta hiçbirşey duymadığı halde yavaş yavaş ondan hoşlanmaya başlıyor. Sonra da aşık oluyor. insan o kişiyi sevebilme ihtimalini düşününce aşık olmaya başladığı görülse de ilk görüşte başlayan aşklar da vardır elbette.

bim

kemer beldesinde en ucuz ürünlerin bulunduğu yer. Bildiğimiz 2.5 lt lik kolanın fiyatı bu beldede çok yüksek rakamlara çıksa da bim de türkiyenin heryerindeki mağazalarındaki gibi sabit.

4 ocak 2010 tütün mamulleri zammı

bizlere ''sigara sağlığa zararlıdır içmeyin, zenginseniz için'' cümlesinin arkasına sığınan bir hükümet gösteren zamdır.

akp hükümeti

Yılbaşı hediyesi olarak 31 Aralık 2009 akaryakıt zammı vermiş hükümettir.

Sabah giderken depoyu doldurmamıştık akşam eve dönerken doldururuz diye. Akşam dönüşte gördük ki Lpg nin litresi 1.97 olmuş.istasyonda pompacıya sorduğumda zam 15:00 de geldi dedi . önceden haber bile vermiyor şerefsizler. Tabii devletin makam aracına benzini kendileri almıyor. Ayrıca aldıkları benzinin ötv si de yok. Ecevit kaç sene renault kullandı birşey olmadı , ama siz kullanın mercedes s'leri. Başbakanın oğlu da amerika da zaten bu zamın oraya etkisi yok , o yüzden o taraftan da bir problem yok .Şaka bir yana olan vatandaşa olmuştur. Çünkü enflasyon tek haneli olarak açılanıyor ama zamlar pek de öyle görünmüyor. Gelecek kötü görünüyor.

En çok üzüldüğüm şey dinlerinin,inançlarının arkasına sığınıp her türlü maddi rantları kullanmalarıdır. Sanki biz inançsızız, dinsiziz. Kayıracaksanız adam gibi kayırın, öyle elhamdüllah falan diyerek yapmayın.

Zaman gazetesi sayesinde 1 gün de olsa ucuz akaryakıt alamamışız. Aşağıdaki linke göre zaman gazetesi , şirketlerin zammın uygulanma tarihinin 31 aralık 2009 olmasını farkına varmasını sağlamış.Yoksa o gün ucuzdan satacaklarmış. Bir de bunu gazetelerinde belirtmişler. Sen kimden yanası zaman gazetesi???????

http://www.zaman.com.tr/h...di-bayiler-farkinda-degil

95 oktan kurşunsuz benzindeki ÖTV tutarı ise litrede 1,6915 liradan 1,8915 liraya yükselmiş bu zamla. Hollandayı geçerek benzinden en fazla vergi alan ülke olduk. iyi de olmasa bazı kriterler açısından dünya 1.si olmak kötü değildir.Ne de olsa reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Edit: imla

bombay vindaloo

dream theater 'in live at the marquee albümünü temin etme nedeni olan doğaçlama (emprovize)olarak çalınmış şarkı. Doğaçlamanın en iyi örneklerinden. 7 dakikalık muhteşem eser. Tabi herkesin tarzı aynı olmayabilir.

mazotlu arabaya benzin koymak

Benzininin oda koşullarında buharlaşma kabiliyeti dizel göre daha yüksektir. Fakat mazotun kendiliğnden tutuştuğu ortam şartlarında ( basınc ve sıcaklık faktörleri ) benzin kendiliğinden tutuşamaz. Dizel motorlarında yakıtı tutuşturacak herhangi bir eleman yoktur. Bu sebeple dizel prensibine göre imal edilmiş motorlar benzin ile çalışamaz.

edit: imla .

ekmeği bıçakla kesmek yerine bölerek yiyen insan

Bıçak bulunmayan öğrenci evinde yaşayan insandır .

ekrem celebi

mihriban türküsünü farklı olarak uzun sap bağlama ile ve tabi ki de farklı akord düzeni kullanarak yorumlamış halk ozanı.

http://www.youtube.com/watch?v=Rslvm64MLRQ

öss de sonuncu olanın ağzından çıkan ilk cümle

Sorular bu sene zordu.

basketboldan soğuma nedenleri

shaquille o'neal 'ın 3'lük atamaması.

bu şehir

Ferdi TAYFUR'un
seslendirmiş olduğu parça .

beni bu şehir boğuyor
bilmem bana ne oluyor
çöker karanlığı içimde
umutlarım tükeniyor

yokum sanki bu şehirde
şehir benim içimde
fırtınalar koparıyor
çaresiz yüreğimde

gürüldeyen gürültüsü
oluyor ömür törpüsü
tüm bunlar yetmezmiş gibi
bir de yar bana küstü

sokaklar çıkmaza döndü
seven gönlüm derde dürüldü
bırakın tek başıma
bırakın allah aşkına

sokaklar çıkmaza döndü
seven gönlüm derde dürüldü
bırakın tek başıma
susun biraz allah aşkına

http://www.youtube.com/watch?v=SJSQrXV1wcc

*Ayrıca Arap şükrü de bu şarkıyı söylemiştir. Fakat ismi bu şehir beni boğuyor diye geçiyor.
Arap şükrü versiyonu için http://www.youtube.com/wa...oEGS8&feature=related