bugün

interstaller filmini izlemek epeyce fikir verecektir.
(bkz: Jean Michel jarre)
Geceleyin ışık olmayan bir bölgede gökyüzünü izlerseniz kendinizi alamazsınız.
Çok büyük içinde büyük sırlar barındıran kara Bi boşluk
Sonsuz boşluk ve gezegenler. Sonsuz ihtimal. Sonsuz kopyamız.
Yaşam olduğudur.
Henüz milyarda birini bile keşfedemediğimiz sonsuz boşluk.
Yaşam olduğu doğrudur,üzerinde yaşadığımız gezegen uzay boşluğunda yer alır.
Bilmediğin şeye sonsuz demek çok saçma. Bazılarınıza öyle gelmeyebilir ama bu bence insan oğlunun o bitmek bilmez kibrinden kaynaklanıyor. Bu kadarını keşfedebildik demiyor da sonunu göremedik o zaman sonsuz olması lazım sonsuz olmasa keşfederdik dimi mükemmeliz biz çünkü. Sonsuz da olabilir bilemeyiz ama henüz bilemiyoruz demek sonsuz demekten daha doğru bir tanımdır bana göre.

Konu ile ilgili de birbirinden çok farklı ve kendi içinde mantıklı düşüncelerim var fakat bir temele dayanmadığından söyleme ihtiyacı hissetmiyorum.
görsel

Uzay iyidir iyi.
boş beleş bir boşluktur.
Bilinmeyen denklemler bütünlüğü.
(bkz: bodrum masalı dizisi uzay)
Uzaylıların buraya bilerek gelmediğini düşünüyorum. O kadar iğrenç ki...
Sonsuz ama sınırlı olması. Uzayın sınırları sayı doğrusundaki 1 ile 2 arasındaki mesafe gibidir. Bir sınırı vardır fakat bu sınır içerisinde sonsuz sayıda sayı olabilir. 1,858394883833333... gibi. işte uzay da böyledir.
var olan her şeyi içine almış olan sonsuz boşluk. ayrıca gökyüzüne her baktığımda sanki içime bakıyormuşum gibi gelir.
Bosluklari dolduramıyoruz.
içinde dünyadakilerden başka yaşam formlarını kesinlikle barındırıyor.
uzay konusundaki harcamalar dünyayı daha mükemmel bir hale getirilmek için yapılmalıdır.
(bkz: ciddi düşünüyorum)
varlığına inanıyorum, hatta bence birgün bizi uzaylılar kaçıracak.
bazen büyüklüğünü kavramaya çalışıp tam kavrar gibi olurken, üçün birini kavradığım soğuk ve karanlık boşluk.

evrenin %4 ü bildiğimiz madde. geri kalanı karanlık enerji ve kara madde. ve bütün bunları kapsayan uzay.

über büyük, mega büyük gibi terimler uzayın büyüklüğünü anlatmaya yetmez. insanı ürperten ve hayret veren bir yer uzay.
Bazen bazı durumlarda kanında dolaşan madde miktarına göre yalnızca düşünmeyip hissedebileceğin de bir yer uzay.
içindeki güzelliklere hayran olmayan var mı? Uzayın cinsiyeti yok.