bugün

kargo grubunu şairin elinde isimli parçasını akla getirir:

yakın olmak için uzak dur benden.
Benim çocukluğum
dahil Çocukların çoğunluğu sevilmekten, ellenmekten hoşlanmadığı için çocukların geneline yapılması tavsiye olunan eylem.
uzak mesafe ilişkisi içerisinde olan kişiler için geçerli olan durumdur.
Sevme biçimlerinin en kederli, lakin en haysiyetli olanlarındandır. kaç aşk bilirim ki söylenmediği için yıllarca yaşar. dile döküldüğünde eriyeceğini bilen, akıllı aşklardır bunlar. karşı tarafın bilmeden yaptığı bir jest, bir davranış, bir el hareketi ya da konuşurken dudakların aldığı alakasız bir biçimle başlar, yıllar içinde hayalgücünün tozlarıyla beslenerek serpilir, devam eder. söylenmemiş aşkın güzelliğiyledir. budur.
sevdiğiniz kişinin dip boyası gelmiş sarı saçlarından kendisi suçlu bir kezbanla yaşadığı yapış yapış ilişkiyi sosyal medyadan stalklayıp durmakla neticenlendirebileceğiniz eylem. önerilmez, yapmayın öyle bir şey. 17 yaşımdan 19 yaşıma kadar denedim, yolun sonu bombok yerlere bile çıkmadı. o derece.
Doğal olarak tensel ve dokunsal şeylerin uzaktan yaşanamayacağının bir kanıtıdır. Bir süre olur tabii ama en nihayetinde olmaz o iş.
aşkların en güzeli olan sevme şeklidir.

seven/sevilen elde edince/edilince asidi kaçmış fanta tatsızlığından fazlası değil.

"seversin kavuşamazsın aşk olur" diyen neşet ustamın ruhu şad olsun.
siz salaksınız amk.
insan asıl uzaktan sever.
gözün görmeden gönlün kabul ediyorsa aşıksındır.
Bilmezdim bu sözün başka anlamlarının da olduğunu.
hayat zaten yaş aldıkça zorlaşıyor. bu da zorluk üstüne zorluk. yakından sevin bence. bir bacı tavsiyesi.

Edit: gönül ferman dinlemiyor değil mi? Dinlemiyor.
Aşk dokunmak ister gülüm.
Sevilmek, okşanmak ister...
Aşk sevdiğini yanında ister...
Kimi zaman dile gelip aşk;
Dudaktan kalbe akmak ister.

Demiş Tarkan.Anlamsızdır bence.
bu da bir ''kimyasal çılgınlık'' aslında.
o adrenalin,
o serotonin,
o dopamin,
o oksitosin... bunda da var...
ayrıca; kolay, sorunsuz ve sorumsuz...
tescilli bir endişeye adanmışlığınız da varsa...
Şey değil mi bu ? (bkz: cemal süreya)
hep uzaktan seviyoruz...

Nasihat dinlemeyi göze alarak. Biliyor musunuz iki dünyâ bir araya gelse bir defa göremeyeceğim insanlarım var.
(bkz: Bir gönül hikayesi)
görsel
son iki Senem, kızıl saçlı kızla bankta oturup bu şarkıyı dinleme hayaliyle geçti. gidip bir türlü açılmadım. hep uzaktan bakmakla yetindim.
Kişinin iç mutluluğunun fiziksel gerçeklerden koruma biçimidir.
aramızdaki mesafelerin bir önemi yok ben seni her ne olursa olsun çok seviyorum.<3♡
Güvenmek büyük sorun bi anda insanlara karsı guveniniz kaybolabilir.
1.5 yılımı verdim bu boka. Karşıdaki insanın karakteri azcık bile bozuksa kız veya erkek hiç fark etmez ,boynuzun kralını yersiniz. insanlar dokunamak ister hissetmek ister gezmek ve dolaşmak ister. Ama mesafe denen illet bunlara engeldir ve o kadar fazla imkan çıkar ki böyle ilişki yürütenlerin karşısına. Karakter meselesi ama uzaktan ilişki yürütüp de boynuz yemeyen yoktur diye düşünüyorum.
Kişinin iyice tanınıp ona dair kurulan hayallerin henüz yıkılmadığı, aslında düşünüldüğü kadar kusursuz ve sevilesi olmadığının farkına varılmadığı aşamadır. Bir adım sonrası kalp kırıklığına gidebiliyor o yüzden uzaktan sevilen kişiyi de doğru seçmek lazım. Sonra boşu boşuna aşk acısı çekmeyin.
Yakından sevemiyoruz. El mecbur.
bazen ne kadar istesen de yakından sevilemiyo işte.
Abi neden sevgilinizi uzaktan seviyorsunuz? Uzaktan aslan falan sevin.

Gercek sevgi degildir.
iyi mi kötü mü bilmiyorum ama sevmekle, aşkla bizi neden bu kadar soyutluyorlar veya soyutlamaya çalışıyorlar anlamadığım konudur. gerçek aşk kavuşulamayandır, en güzel aşk zor olandır gibi kelimelerle acı veya tatlı yaşayacağımız duygulardan bizi soyutlamasınlar istiyorum. kimi uzaktan sever, kimi yakından. kimi ruhunda, içinde taşır, kimi ise dışarıya yansıtır. kimi içine içine sever, kimi ise enginlere sığmaz taşar. o yüzden sevin. sevmekten zarar gelmez, hangi usulüyle olursa olsun.