bugün

yürümeyen şey, eğer uzun bir ilişkiden sonra bu durumu yaşamak zorunda kalıyorsanız en fazla 2 hafta gider...
Önermem...
Evlerden ırak ilişki türüdür.

uzak mesafe olduğu için evler birbirine ırak oluyor haliyle. Yaşadığımdan değil yani.
Rüzgar gibidir..yangın büyükse alevlendirir.kucukse söndürür..
kavgalar cok ciddi boyuta tasinamadigindan daha uzun soluklu iliskiler olurlar. tek olumlu tarafi heyecanin hep yuksek olusudur.
akıl mantık işi değilmiş, ağzımın payını öyle güzel aldım ki bir daha kolay kolay asla.
"seni seviyorum" mesajı ile başlar "keşke.." mesajları ile devam eder ve "iyi ki.. " mesajıyla son bulur. Ya evlenenler var ama diyenleri duyar gibiyim. Evlenenler "keşke" kısmında harekete geçmiştir ve son 100 metrede kazanmışlardır. Diğer türlüsü zor.
Üzülerek belirtiyorum ki; maalesef aldatmayla bitiyor.
Hey gidi ülkelerarası günler...
“Kader aradığı kişiyi insanın karşısına her seferinde kapı komşusu olarak çıkarmaz. Uzakları yakın etmek düşer size. Haritaları seviniz.”
Yurutemedik.
Olumsuz şeyler yazanların çoğu yeterli sabra sahip değil muhtemelen.
Bana göre ilişkiyi yakın ya da uzak olarak adlandırmak da doğru değil. Karşıdaki insan yeterince doğruysa zaten bir şekilde nihayete eriyor ilişki. Her ilişki doğru ve kolay olsa her ilişkinin sonu evliliğe gider doğal olarak.

Dolayısıyla mesafenin tek başına belirleyici etken olduğunu düşünmüyorum. Daha çok ilişkiye bakış açısı ve sabır belirliyor o işin seyrini. ilişkiye başlarken bazı şeyler doğru ve mantıklı gelir ve ilişkiye başlarsın, kopacağın varsa zaten o olumlu olmayan şeyler zamanla iyice gün yüzüne çıkıp ilişkiyi noktalar. Bazen iki bina ötende olur ama bir süre sonra fark edersin ki aslında kafa olarak çok uzaksın.
Bazen 1000 km ötede olur ama sen içinde yanındaymış gibi hissedersin. Yani mesafe tamamen işin bahanesi olur uzak ilişki için o noktada.

Elbette insan sevdiğini yanında ister, yan yana olduğun bir ilişkiye göre çok fazla zorluğu var. Ben 2 senedir yürütebilenlerdenim kendi adıma.
Uzun uzadıya anlatsam zorlukları sayfalar alır. Tercih edebilecek olsam tabii ki yanımda olsun isterdim.

Ama bu uzaklık ilişkiye anlam da katabiliyor bazen. Bana 2 sene içerisinde katabileceği maksimum sabrı kattı mesela en basiti.
2 senelik ilişkim içerisinde her gün görüntülü konuşmaya çalıştık bu çok önemli ve bir nebze de hafifletiyor özlem duygusunu. Ama 9 aydır da yan yana gelme şansımız olmadı imkanlarımız el vermediği için karşılıklı olarak.

Kısacası zor ama değdiğini düşündüğün sürece bir şekilde gidiyor. Kaldı ki hayatta hiçbir şeyin garantisi yokken ilişkiyi yakın ya da uzak şeklinde sınıflandırmak yapılacak son şey olmalı bu yüzden. Çünkü ilişkiyi sürdürebilmek için düşünülmesi gereken daha önemli şeyler var bence.
Ergen avuntusu.
Bir çeşit kendini aldatmacadır. Ya da boş zaman oyuncağı diye nitelendirilebilir. Ezik insanların işidir benim nezdimde. Yakın temas varken çok gereksiz bir olgudur. Tercih edilme gerekçesi özgüven düşüklüğünden ileri gelir. Ama insanı mutlu etmesine eder yine de. Hiç yoktan iyidir.
Ateşten gömlektir.
Teknolojiye tutsak olmaktır.
Yanlış anlaşılmadır, yanlış anlamaktır, kırgınlıktır, hüzünlü özlemdir.
Yani zordur azizim, hatta nerdeyse gereksizdir.
Yanımda olması lazım.
her seferinde tercihimi bu yönde kullandığım iliski. sevmiyorum sık sık bulusmayi sürekli öpüsüp koklasmayı. karsımdaki insan özlemime degiyorsa daha ne.
köpek gibi seviyorsanız ancak yürüyebilecek ilişki türüdür. bakın sadece sevmek aşık olmak yetmiyor birbirinizi hayvanlar gibi sevmeniz gerekiyor.

sevdiğiniz bu insana böbreğinizi verir misiniz? eğer hiç düşünmeden evet veririm diyorsanız yaşayın. eğer tereddüt ediyorsanız net olarak o ilişki maksimum 2-3 ay sürecektir. unutmayın uzak mesafede zaman geçtikçe yan yanayken nasıl olduğunuzu bile unutursunuz, hatta yüzünü bile unutmaya başlarsınız, yaşadıklarınız hayalmiş gibi gelir. bu noktada sizi birlikte tutan tek şey bu muazzam aşkınızdır.

öte yandan kadın tarafının sürekli özlediği için başlattığı kavgalar, sizin teselliler vermeye çalışırken yıpranmanız, mesajlarda yanlış anlaşılan ifadeler, telefondan dolayı beyin kanseri olmanız bunlar en büyük sorunlarınız olacak.

aşkınız çok azsa yürümez kavgalarla ayrılırsınız.
aklıma Nescafeyi getirir. nedenini ben de bilmiyorum ama beynim uzak mesafe ilişki ile Nescafeyi beraber kodlamış. cümlede birinin bahsi geçince diğeri hemen aklıma geliyor.
sevgili dediğin dizinin dibinde olur.
Aramızdaki mesafeler kaybolup da buluşma vakti gelince üç gün ağlamıştım. Beni sevmeyecek görüşmek aramızdaki o büyülü aşkı bitirecek diye. 8 ay telefonda konuştuk.
2-3 ayı birbirimizi tanıma daha doğrusu benim peşinden koşma evrem geri kalan 4-5 ay ise sevgililik evresiydi.

Köpek gibi aşıktım birbirimizle çok mutluyduk. Bulusacagimiz zaman çok korktum.
Hatta hep uzak mesafe ilişkisi olarak kalsın bile istedim bir ara. Korktum çünkü.
Bu ilişki türünde hem deli gibi özlüyorsun hem de deli gibi özlediğin kişiden korkuyorsun.

Bahsedildiği gibi sevdiğiniz kişi bir telefon değil. Canlı kanlı dinleyen destek olan yanınızda olduğunu hissettiren bir insan. Yanınızda olduğundan bile daha çok bazen.

Korkmayın mesafelerden.
Aranızda mesafeler olması onsuz olmaktan daha iyidir.
Anlık fotograflasmak , sürekli haberlesmek , telefona bagımlı yasamak suretiyle her an mesajlasmak gibi durumları hic sevmedigim icin benim karsı oldugum bir iliski seklidir. Kardesim mümkünse uzaktan her haltı yiyin ama iliski yasamayın sonra psikolojisi bozuk paranoyaklasmıs hallerinizi biz cekiyoruz.
1 yılda 2 yaş atıyorsunuz. Deneyin, görün.
Yakında olsa belki de yakın olduğu için kafanızı çevirip bakmayacağınız insanların önce iç dünyasını tanımakla başlayan ilişkidir.

Sürekli dip dibe olup insanların içinde birbirinin içine düşen kişileri, boku çıkarılan ilişkileri gördüğümde tercih edilebilecek ilişki çeşididir. Her şey temas etmek, öpüşmek, koklaşmak değil nihayetinde.
kolpadan başka bir şey olmayan hede. geçiniz bu işleri.
Yıl olmuş 2019 hala inanan var mi yaaaa dedirten başlıktır.

(bkz: impossible)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar