bugün

Uyku güzeldir. Çok geçerli bir sebebin ve buna bağlı olarak sorumluluğun yoksa ve uyumadıysan eğer bari faydalı ve güzel bir şeyler yaz da bi işe yarasın. Yok böyle değilse, yat uyu aptallık etme.
6 saat sonraki sınav.
(bkz: yatmaya üşenmek)
özlüyorum uyuyamıyorum bu sebepten türü.
Aile ile edilen kavgalar ve sonrasında gelen bunalım ile kendini odaya atmak. (bkz: anne)
uyumamak için sevgilin olsun yeter. seversin uyuyamazsın.
üzülürsün uyuyamazsın.
özlersin uyuyamazsın....
kısacası sevgilin olsun yeter..
çok işin olması...
sabahına çok önemli bir sınavın olmasıdır. kahveli kola içilecek ve sabaha kadar notlar karıştırılacaktır.
tekrar düzene sokmak için. kimi kandırıyorum ben ya?
Daha çok vergi için çalışmak.
namaz kılmadım saat kac oldu.
Yeterince gülmedim, yeterince konuşmadım, yeterince su içmedim, yeterince yorulmadım, yeterince düşünmedim, yeterince iyilik yapmadım vs

Uyuyamamanın en büyük sebebidir bir şeylerin eksik olması
Yalnız kalmak, tüm şehirin uyuması * bi nevi nefes alabilmek koskoca bi günden sonra
Uyuyamamak.
Zihninden göğsüne uzanan tereddütler silsilesi. Boğazında düğümlenmiş birkaç söz ve asayişi sağlayacak adımları atmada cesaretsizlik. Eli sopalı bekleyen sorumlulukların ve mevsimsel bitkinliğinin göz kapaklarına yapıştırdığı bantlar.
Uyumak isteği ve fakat gözlerini kapatınca öksüzlüğe kaçan bir yorgunluk.
Dağ gibi dizilmiş sebepler ordusunun ölü bedenleri.
işte uyumamak için sunduğum uyuyamamak sebebinin alt metni.
belki ayrılığın ilk gecesidir.
işsizlik ve beraberinde getirdiği parasızlık. erken uyusam erken uyanırım erken uyanırsam daha fazla masraf yaparım. ne gerek var ya.
gökyüzünün açık olması ve gözlem yapmak.

gök bilimci olmanın en güzel yanı, gece uyumamak için çok geçerli sebeplerimizin olması.
Yan odadan bile duyulabilen horlayan aile bireyi.

Sınavlarını düşünün öğrenci olmak.

Aşık olmak ama karşılık alamamak.
uyumam için yeterli sebep olmaması.
Kimileri işsizlikten uyumaz, ben de çalıştığım için uyumuyorum. ikisi de zor ama umarım iş bulmak isteyen herkes aradığı işi bulup istediği hayatı yaşayabilir.
yine kabuslar görmek istemiyorum.
Şu an bu durumdayım.

görsel
Aslında birçok sebep varken hangi sebebe tutunacağımı bilemeyerek uyumuyorum. Ya da uyuyamıyorum.
Murphy kanunlarına uymayıp beklemeye devam etmekten.
hayır vazgeçebilsem silsem aklımdan
gülüşünü gözlerini belki çıkar gelir.
koskoca Murphy yanılıyor olamaz.
Uykum yok knka.