bugün

(bkz: yolsuzluk)
(bkz: rüşvet)
yolda gördüğüm bazı insanlara iltifat ederdim. pardon bayan, saçlarınız ne güzel. hey bayım ne güzel gözleriniz var...
(utanmasam) espri yapamayıp bi de yapmaya uğraşmaya devam edenlerin oğlum-kızım sen gerizakalı mısın? Olmuyor işte neyi zorluyosun demek isterdim. (utanmasam)
Konuşmaya devam edeceksen çık dışarı diyen hocaya tamam o zaman deyip dışarı çıkmak.
sevdiğimi söylerdim ama ne gezer o yürek bende.
kişiden kişiye göre değişir. bakarsın hüngür hüngür ağlarsın, bakarsın sokaklara çıkıp deli gibi bağırırsın. bu tür şeyler utançtan mütevellit hep insanın içinde kalır.
dinlediğim şarkıya dansla birlikte eşlik etmek evet bu istek hep de topluma açık yerlerde geliyor tühh.
üniversite balosunda, kafanında biraz kıyak olması nedeniyle, arkasından sarıldığım kızı dudağından öpmek.
Kampüsten yurda dönerken yerde 10 lira bulmuştum ama malesef önümde otobüs durağı vardı ve kalabalıktı . Eğer o an utanmasaydım alırdım. Beynimi s.kiyim.
yolda yururken yanimdan gecen ilk afete saplagi patlatmak. sonrada donup hicbirsey olmamis gibi yurumek.
(bkz: başbakanlık)
utanmasam sözlükteki kızlara asılacağım.
zor tutuyorum kendimi.
offff of.
bir günü daha tatil olsun diye ufak bir dersliğe 2 sınıf birden doldurup blok ders yapan yardımcı doçent ders anlattığı sırada en öne oturup cücük hareketi yapmak.

pezevenk 60 kişiyi dolduruyor ufacık yere kendisi de tahtada. tahta ile öndeki sıralar arasında 1 metre ya var ya yok. o derece dolu. oturacaksın en öne. yapacaksın cücüğü. sonra okul uzasın.
sessiz ve ciddi bir ders ortamında hunharca çığlık atmak. bunu aklımdan 5 10 defa geçirmişimdir herhalde.
8 saat derse girdikten sonra dermanım kalmamış bir şekilde otobüse binince günden dönen eve de az kısır götüreyim boş geçmeyeyim kafasında olan bütün gün oturmuş teyzeye yönelerek; kalk la bütün gün yedin içtin oturdun, otobüste de oturmayıver diyerek kaldırmak.

ama yaşlılara hürmet var serde yapamıyoruz. teyze yesin kısırı otursun. ben ayakta da giderim.
metrodaki güzel kızlara merhaba diyebilmek güzel bir başlangıç olacaktır.
pantolondan belli olan penise sahip kişileri gördüğümde ellerdim o bölgesine.
--spoiler--
utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürürdüm ama siz ondan da anlamazsınız ki
--spoiler--
o gün o gece dudağına küçük bir öpücük kondurur öyle giderdim evime.
nasılsa bir daha görüşemeyecektik.
- utanmasam, hala beklerdim.
- utanmasam, avrupa'da fener'in rakiplerini desteklerdim.
- utanmasam, yaz mevsiminde çalışmazdım.
- utanmasam, ders filan çalışmaz evde çay - film keyfi yapardım.
- utanmasam, yapacak çok şey vardı ancak iyi ki utanma duygusu, nimeti var ki çoğu rezilliği görmüyoruz, yapmıyoruz.. en azından minimize edilmiş halini görüyoruz ve içimizde kalıyor utanılması gereken tüm davranışlar.
Pencerelerine taş atıp, o çıkana kadar da beklerdim sonra 'hiç mi gelmedim mi aklına hayırsız hıyar' diye çemkirirdim.
utanmak değil de laikçilerden molotof yemeyeceğimi bilsem izmir saat kulesinin altında 24 saat durmadan namaz kılmak isterdim...
Yürüyen merdivende solda duran insanlara küfür ederdim. ama utanıyorum işte.
kaldırımda yürürken yolun sahibi oduğunu sanan gerizekalı,kuş beyinli,insan müsveddesi tiplere tekme atardım.
dedemi bi güzel döverdim.