bugün

tanım: ömür törpüsüdür.
malum olduğu üzere, üst kattaki komşu ev kadınıdır. kocası çocukları falan vardır. artık topuklu terlik ile bütünleşmiştir. varsa yoksa topuklu terliktir. altta insanlar varmış pazar günü sabahın körüymüş ya da pazartesi gecesi 01.00'miş, alttaki çalışan insanların uyumaya ihtiyacı olabilir gibi düşünceler en ufak şekilde aklın ucundan dahi geçirilmez. insanın o topuklu terlikleri alıp,

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
çin işkencesinin günümüzde vücut bulmuş hali.
gecenin lerleyen bir saatinde insanı cileden cıkaran bir durumdur.o terligi kafasına fırlatmayı düşünürsün.
kurtulma yolu çok basittir. en yakın silah dükkanından bir tüfek alınır*. ayak sesleri takip edilerek sabitlendiği anda tavana doğru 1 el sıkılır. gelen polislere de silahımı temizliyordum ateş aldı yalanı sıkılır. işlem tamam.

(bkz: nasıl katil oldum)
tahta topuk ise gerçek bir işkence sebebi olabilecek durumdur. tabi giyen komşu için.
beyninize çivi çakılmasıyla eşdeğer tutulabilecek nitelikte bir olaydır.
evinizde televizyon izlerken kafanıza çekiç vurulmasıyla aynı etkiyi yaratır. hele bir de evde bebek varsa ve bu yüzden uyanıyorsa sinir katsayınız gerçekten artar.
evinin tabanında değil sizin kafatasınızda yürüyen komşu eylemidir.
tepenizin tasını atttıran ayak sesleridir.
atılan her adımda küfür dozunun biraz daha arttığı durumdur.
üst kat komşusunun evinde halifleks varsa sorun yaratmayacak şeydir.
An itibariyle başımıza gelen olaydır. Yani sadece bu an itibariyle değil sabah akşam. Kendimi çok çaresiz hissediyorum ve gidip söyleyemiyorum. 11 yıllık komşumuz ve gürültü daha yeni başladı(2 ay).Haydar dümen e mi yazsam?
sandalyeyi tersine çevirip tavana vurmayla sonuçlanacak eylem.
sabahın altısında kafanıza çivi çakılır gibi uykudan uyanmanıza, akabinde sinirden zıplayarak tavana kafa atmanıza neden olan cinayet sebebi.