bugün

Bir keresinde şu saç kesme edebiyatı yüzünden kestim sadece. Hakikaten acısını saçımdan çıkardım kesildikce sanki.

Ama bir kaç sene sonra kısa saç kullanmak isteyip bir kestirdim, bir daha her yaz kestirmek istedim. Şimdi güzel uzadı kış geldi falan diye ellemiyorum ama kısa saç rahatlık alışınca bırakamıyor insan.

Not; Erkek kesimleri kastetmiyorum. Keyif meselesi ama o nedir ya.
kuaföre satıyor olabilir.
Edebiyatı yapılacak bir şey değil.Neticesinde bu da bir saç modeli ve gayet de normal.Bağımlılık yapıyor olması ayrı dert ama.Uzun saça geçmeyi bir türlü beceremiyorum.Zaten istesem de olmuyor bir senede anca normal boya geliyor saçım.
kişilik analizi yapmak gerekirse eğer hemcinslerine göre daha özgüvenli olan ve dobra takılan kişiler bunu yapıyorlar ilginç bir şekilde de yakıştığını gözlemliyorum belki de özgüvenleri buradan geliyordur.
bekaretini kaybettikten sonra terk edilmiş kızdır. yakında sikildim dövmesi yaptıracak ve sigaraya başlayacaktır.
3 yıl önce yaptım. Kuaförü bile kesmeye ‘sen kesmezsen ben evde keseceğim. Gönlün razı olacak mı kendi kestiğim saçla gezmeme?’ Diye ikna etmiştim. O koltuktan kalktığımdaki hafiflik, rahatlık, huzur hiç bir yerde yoktu. Bugün olsa yine yaparım. Tek sorun kışın kestirdiğim için bir süre ensem üşüdü. *

Bir de görenler ya hemen ‘depresyonda mısın?’ diye soruyordu ya da ‘saçını mı yaktın?’ Kendi hür irademle kestirdiğime bir türlü inanamamışlardı. Ben de açıklama yapmaya pek uğraşmadım doğrusu.

Tekrar söylüyorum. O rahatlama, hafifleme, ferahlık hissi... muhteşemdi. Sırf yine öyle kestireyim diye yine uzatıyorum.
Gerçekten bu bir bağımlılık. Saçlarını kısa kestirenlerin uzun saça dönmesi için ne olması gerekiyor ben de bilmiyorum. Çünkü öyle bir şey yok.
ben hep götüne baktığım için farketmez.
Kısa saç kadinda çok seksi olabiliyor. Doğru sac stili bulunursa fark yaratır, örneğin carranberries in vokalisti allah rahmet eylesin o kadin adını hatırlamıyorum.

Ben net olarak seviyorum.
Derdim ne bilmiyorum ama adım adım gidiyordu caniiim saçlarım.
depresyona girmiştir, sevgilisinden ayrılmıştır. Saçları yanmıştır
Ya da kısa saçı denemek istemiştir yakışıcağını düşünüyordur.
Herkese yakışmayan riskli eylem . Amelie olmayı beklerken amele olursunuz o yüzden dikkatlice karar verin.
Kuaförün etme,eyleme,kestirme ısrarlarına rağmen inatla kestirmiştim.
Sonra bir daha kestirdim.
Şimdi uzuyorlar, mutluyuz kendileriyle.
Askere gidecektir.

Gitmeden kestireyim de oradakiler saçlarımı kazırken canım yanmasın demiştir.
Edebiyatınıza.
Uzun saçtan sıkılmış işe okula giderken taramak yıkamak şekil vermekten darlanmış.
Amaaaan nasılsa kökü ben de bir de böyle deneyeyim diyen kızdır

Altında drama ve edebiyat aramanıza gerek yoktur.
peki hayatı boyunca hep kısa saçla gezen kız için ne demeli. ben uzun sevmiyorum mesela.
Yazık etmiştir o güzelim saçlara.
ilk sigarasıni içecektir, ve...
Oh Papatya,
Yüzümün haline bak.
Seninle kim kalacak
Işıklar kapanınca
Benden çok uzakta.
Daha güzel olur mu sanmam.
Herşey sınıfta farkedilmek için.
Amelelikten kurtulmuş kızdır. Aferindir ona. Uzun saç çok demode ki zaten.
böyle şeyleri kadınlar genellikle sevgililerinden ayrıldıkları zaman yaparlar.
Bu aralar çok istediğim eylemdir.Cesaretlenmeyi bekliyorum
Seneler öncesi aşık olduğum insan babam öldüğünde kestirdiğim, bir daha da asla uzatmamaya yemin ettiğim kısa saçlarım. Bir kızın saçından daha kıymetlisi varsa o gidince acılarını keser gibi kestirir saçlarını.
Ooo papatya.