bugün

Arise, arise, riders of théoden! 
spears shall be shaken, shields shall be splintered! 
a sword day, a red day, and the sun rises! 
ride now, ride now, ride! ride for ruin and the world's ending! 
deaaathh.
chewie, we're home.

(bkz: star wars)
Sevginin kotası olmaz birini sevmek için diğerinden nefret etmen gerekmez./barda.
aslında burada otobüs bekleyecek birine benzemiyorsun.
" always. " / Severus snape

(bkz: harry potter)
"ben koşarken de seni seviyorum hüsniye."
görsel
görsel
görsel
Tanin no kao / bir başkasının yüzü 1966
Dinleyin Sürüngenler! Sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz! Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz! Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz!

fight club.
- Bebeklik etme T-bag. O kadar sıcak değil.

+ O kadar sıcak değil mi ? Şu adam sabah uyandığında beyazdı.

Dizi repliği ama olsun tutar .
görsel
"Makyajına ve yüzündeki boyalarına güvenme. Yollar da güzeldir ama altından kanalizasyon geçer." - Scarface
- hey çırak hiç birini öldürdün mü ?
+hayır
- o zaman asil bir şey olmadığını göreceksin.
+ özgürlük için olsa bile mi ?
- Tanrı için olsa bile.
Özgürlük Yemini(IronClad).
"Freeedooommmmm".
görsel
''kesinlikle en sevdiğim günah kibirdir''

(bkz: şeytanın avukatı)
(bkz: al pacino)
görsel
ne zaman haberleri okusam beynimde dönmeye başlayan repliktir. o yüzden bu replik benim için unutulmazdır ve herkesin bilip herkesin düşünmesi gereken repliktir.

"iyi akşamlar londra..önce yayıyını kestiğim için özür dilemek isterim..pek çoğunuz gibi bende evimin güvenli ortamında günlük sıkıntılardan uzak televizyon başında keyif almaktan hoşlanan biriyim..bende her insan gibi severim ama onun anısına hürmeten şimdi burdayım.. geçmişte yaşanan o çok önemli olayda mücadele ederken hayatlarını kaybeden o insanların anısına böyle bir kutlama yapmak istedim.. ve böylece beş kasım gününün artık hiç hatırlanmadığını anladım.. bu yüzden oturup sohbet etmemiz iyi olacak diye düşündüm. elbette konuşmamı istemeyen kişiler de vardır.. eminin şu anda telefonlarda emirler yağdırılıyor ve silahlı adamlar yola çıkmaya hazırlanıyor.. neden? çünkü konuşulmaya çalışılan yerde çoklar söz alıncaya kadar sözler her zaman gücünü korumaya devam eder..gerçeklerin ortaya konulduğu sözleri dinleyen herkes için büyük anlam taşıyan sözler..ve gerçek şuki bu ülkede yolunda gitmeyen bir şeyler var…zulum ve adaletsizlik, hoşgörüsüzlük ve baskılar!! özgürlüğünüz kısıtlanıyorsa, düşünme ve konuşma hakkınız yoksa, sensörler ve chipler her hareketinizi her konuşmanızı izliyorsa orada işlerin yolunda gittiği söylenemez..peki bu nasıl oldu?? kimi suçlayalım?? evet elbette diğerlerinden daha fazla sorumlu olan birileri mutlaka var.. ama yinede aynaya baktığınızda suçluluk duyuyorsanız gerçeği öğrenmiş olursunuz.. neden yaptığınızı biliyorum..neden korktuğunuzu da..kim korkmaz ki!!! savaş, terör, hastalıklar sağduyunuzu ve cesaretinizi kaybetmenize neden olacak çok değişik nedenler ortaya çıkmıştı.. korku içinizi sardı ve o panik haliyle adam sathler adındaki o başkana sarıldınız!!! size düzen ve barış vadetti..karşılığında sessizlik ve emirlere itaat etmenizi istedi..dün gece o sessizliğe bir son verdim..dün gece bu ülkeye unuttuğu bir şeyi hatırlatmak için adliye sarayını uçurdum..400 yıl önce bu millet beş kasımı sonsuza dek unutmamak üzere hafızalarına kazımıştı…dünyaya adaletin, korkusuzluğun ve özgürlüğün sadece söz olmadığını anlatacaktı… bakış açısı buydu..eğer bir şey görmüyorsanız bu devletin suçları sizin için bir bilinmezse ve karşı çıkmıyorsanız demekki beş kasımın unutulmasına siz izin verdiniz..eğer sizde benim gördüğümü görüyorsanız, benim gibi hissediyorsanız sizde benim gibi arıyorsanız o zaman yanımda olmanızı istiyorum..bir yıl sonra bu gece parlamentonun girişinde bulunun.. birlikte olup onlara beş kasımın asla unutulmadığını, unutulmayacağını gösterelim."

v for vandetta
--spoiler--

merdivenlerden çıkarken orada olmayan bir adamla karşılaştım. bugün de orada değildi. keşke dedim, keşke gitse.

--spoiler--
Iyi aksamlar londra.
uzaylılar tarafından kaçırıldım ne? evet tarafından.
”Beni hapiste vurdular ölmedim. Hastalandım bi ciğerimi orda bıraktım gene ölmedim, çok dövdüler beni kan kustum ama ölmedim, yaşadım, seni bir kez daha görebilmek için yaşadım. Şimdi bana dediler ki; kimse sesini duyamıyormuş. Susmuşsun. Benimle de konuşmayacak mısın keje. Sesini duyamayacak mıyım..?”

Eşkiya
+komutan logar
-efendim canım
+bir cisim yaklaşıyor, efendim.
-kimsin sen?
Çık dışarı çık çıık.
bilmem kim: Şaban çay getir.
Kemal Sunal: Çay yok bok için!
kahrolsun bağzı şeyler.
remember us for we too have lived, loved and laugbed...