(bkz: fifa soccer)
en çok jeton harcanan oyundur.

(bkz: tekken 3), (bkz: metal slug), (bkz: mustapha)
bomber man street fighter tank 1990 ulen olsa da yine oynasak.*
araba yarışı ,mario ,street fighter en favori oyunlarımdı.
(bkz: pang)
(bkz: anket ısland)
tsubasanın her adımda yapılan seçimlerinden bıkmadan günlerce haftalarca oynanması ve japon alfabesi öğrenmek gibi garip olaylar.
captain tsubasa,süper mario,street fighter ve tabiki goal 3
Tabancayla ördek vurmaca. Vuramıyordum, köpek çıkıp gülüyordu, ben sinirden ağlıyordum, babamlar yarılıyorlardı. Çocukluğum çok kötü geçti sözlük.

(bkz: bir psikolog olarak sözlük)

köpek yerine ördek yazmışım lan.
super side kicks 2.
tabii ki de super mario.
bi de bomber man var.
özleniyor gerçekten de.
Kurbağayla sinek yakalama oyunu *
Metal slug *
King of Fighters *
adını tam hatırlamıyorum, sokak dövüşü vardı. birbirlerini döverek kanalizasyon çukuruna atmaya çalışan iki adam olurdu. yoldan polis geçince hemen ayrılırlardı. bir de rahatsız olanlar yukarıdan saksı atarlardı. eğer oyun kazanılırsa mahallenin güzel kızı yukardan çiçekler atardı.
hocam bende bir taş devri * * oyunu vardı , * sopa gereken ve kayalıklara tutunmak gereken durumlarda fred oluyordun, sapan isteyen durumlarda ve iplere tutunman gereken durumlarda barney oluyordun. arada aptal ev sahibi veya wilma veya betty ortaya çıkıyordu...
milyon tane bölümü vardı, saveleme dalgası da olmadığı için saatler sürerdi. sabah bir başlardın akşama kadar gebermezsen son bölüme geçerdin. ve kolay da değildi.
yıllarca oynadım, son bölümde ekranı kaplayan koca dinozora vurdum vurdum, taş attım taş attım öldüremedim tepe taklak aşağı düştüm geberdim.
ve eminim ki şimdi o bölüme geçsem yine o dinozoru öldüremem. ve oyun başka kimsede olmadığı için o dinozorun nasıl alt edildiğini de öğrenemedim hiç. içimde kaldı resmen! * * *
street fighter.

http://www.eglendir.com/kraloyun-12.html
sunset riders.dinasaurs and cadillac,snow bros,pacman,tusubasa,bombarman,super mario,say say bitmez...
(bkz: bomberman)
(bkz: contra)
mustapha çok oyuncudan seçmeli bir oyundu. dinazorlar flan vardı. sürekli bir abimiz yanıma gelip oyunu bitiriveriyim mi ?? derdi.
(bkz: adventure island)
(bkz: pacman)
(bkz: alaaddin)
(bkz: circus)
(bkz: road fighter)

temel reis vardı bir de. ıspanağı alınca kaba sakalı dövüyodun etkisi geçince o seni kovalıyordu. heyt be ne günlerdi. bi de kurtlu bi oyun vardı kurtlar kayayı yuvarlamaya çalışıyolardı sen bunları okla düşürmeye falan çalışıyodun. her birinin ayrı bir tadı vardı. beim merak ettiğim ilk atari oyunu ne acaba.
- claim jumper
- pac man
- bmx simulator
The Flintstones benim favorimdi. onun dışında metal slug , street fighter ve elbette mario.
captain tsubasa, baseball, track&field, super mario, bomberman vs. bunları sadece oynamakla kalmayıp spor oyunlarını mahalle arkadaşlarımıza öğretip canlı canlı oynaması da gayet güzeldi.
cadillacs dinasours namı diğer mustapha oyunu. hastasıydık ya. en az7 jetonu bir seferde harcardım.
DREAM MASTER.