bugün

çocukluk denince akla ilk gelen, çocuklugun sol üst köşesinde duran çocukluk sembolü oyuncaktır. hatırlayınca bir tebessüm kurulur dudaklara, çocuklugun sıcaklıgı dolar içine insanın, ve heryer leblebi tozu kokar.
kavga sırasında çekiştirilirken tek kulagı uzamış ayıcıktır.
fred çakmaktaş, barnie ve arabaları. tren, gemi ve saçlarını kestiğim bebeğim.
unutulmama sebebi çok sevilenler ve korkulan oyuncaklar olmak üzere ikiye ayrılır. Korkulanlar büyüdükçe parçalanır. Sevilenler ise ömür boyu saklanır, kimi zaman kendi çocuklarına verilir. *
kurmalı vosvosum , ayrıcana kelmajeste nin yurtdışından gelen arabaları gerçi ben kırmıştım onları ama çok güsellerdi.
(bkz: anne ben anket doldurdum)
emoş bebek'tir. nerdedir acep?
(bkz: dildo)
Emekli bir polis memuru için sanırım "cop" udur.
beyaz power rangers.
bu boku unutmuyorum çünkü bulana kadar canım çıkmıştı.* her oyuncakçı dükkanında bütün renkleri bulunur beyaz olanı bulunmazdı. dizi'de en güçlü, en karizma karakter olduğu için tabii.* neyse sonunda bulup nirvana'ya eriştiğimi hatırlarım. bi bok yaptığı yoktu tabi sadece kafası garip bir şekilde dönüp power rangers maskesini takıyordu. * *
kağıt, kalem. üç yaşından beri okuyup yazan biri için en sadık oyuncaklardır. öyle kalacaklardır. *

(bkz: benim en iyi dostum kağıdım kalemim)*
(bkz: misket)
Herhangi üç taş
power rangers baya popülerdi zamanında, sonradan unutuldu o da vefasızlar tarafından.. ah bu gençlik yok mu..
(bkz: transformers)
(bkz: majorette)
(bkz: pazardan alınmış thundercats kılıcı)
transformers maketleri
(bkz: gi joe)
bez bebeklerin de unutulmazlar arasında olduğu oyuncaklardır.
kuş sapanı.
tek kulagı uzun ayım,şarkı söyleyen bebegim, şarkı söylemeyen mavi bereli bebegim, barbie bebegim, uzun saçlı bebegim, kel bebegim, benden uzun kırmızı bez bebegim, yeşil saçlı lahana bebegim. hepimiz benim beşiğimde uyurduk.*
legolar, donetello, batman, otorobotlar(bir kötü bir iyi), street fighter'ın Honda'sı.
telli karaşimşekler seksen sonlarının unutulmaz oyuncağıydı. l şeklinde bükülmüş teliyle arabayı sağa sola çevirebiliyordunuz. telin saplandığı delik genişleyince daha iyi manevra kabiliyetine sahip olurdu. sokakta sürdüğünüz zaman anneniz evde sürdüzmezdi, böylede bir oyuncaktı.
bir saatti o.. pembe rengi biraz daha fazlaydı mavisinden.. içinde su sandığım şey vardı..ve suda yüzen pulcuklar... pulcuklarıyla oynadığım bir kol saati.. zaman lazım değildi bana, pullu yıldızlı oyuncağım... * * *
transformers oyuncağıdır.. plastik roket bile fırlatıyordu valla.
(bkz: kırdığımız oyuncaklar)
(bkz: sunay akın)
uzunca bir sopa ucunda tekerleği vardı.sürttükçe tır tır ses çıkarırdı. bisiklet alamayanlar için üretilmişti. bunu sürerlerdi. adı varmıydı bilmiyorum ama varsa da şu anda çıkaramadım.
kendi imalim olan mini roketatarım,hibrit mekanik adamlarım.