bugün

bu kadar gerçekçi olanını ilk defa o yıl izlemiştim.
* *
http://www.youtube.com/watch?v=ONHHdjyyVHo
Obi-Wan Kenobi'nin mustafar gezegeninde uzun bir duello sonucu dilimlediği, çocuk katili anakine
- Kardeşim gibiydin !! demesi.
Galaksinin en baba jedi'nın yüzündeki hayalkırıklığı açıkça belli oluyordu.
kapıdaki düşman filminde. vasili zaitsev ile esas kızın bombalar altında sıkış tekiş yerde sevişmesi.
p. s. i love you' da hilary ablanın ölen eşinin sesini telesekreterden defalarca dinlediği sahne. çok duygusal, çok gerçekti.

(bkz: hilary swank)
çiçek abbas.. şener şen, ilyas salman, şakir'in sevgilisi, mahalle bekçisi.

minübüste, şakir sevgilisini taciz etmektedir. çiçek abbas iki kere şakir, işarete uyanıyor mu ?

diyerek ıslık çalar. üçüncü ıslık gerçektir. şakir üçüncü ıslığı tınlamaz, bekçi şakir'i basar.

çiçek abbas şakirden dayak yer.
melekler şehri filminde kendini boşluğa bırakan melek sahnesi. sonra sonra bu filmin aslında her sahnesi.
http://www.dailymotion.co...-leylim-ley-mavi-ma_music

hülya ablamızın ağlaması içimizi deler.
sezercik filmlerinden biri. şişko nuri'nin, parayı basıp eşeği alacağı sahnedir. o replik ve nuri'nin tatlı suratı (!) unutulmayacaktır, efsanedir:
-benim olacak fıstık, bincem üstüne vurcam kırbacı, vurcam kırbacı!
züğürt ağa filminde şener şen. domates satarken şöyle bağırır: domates. domates.. domates...

bunda ne var demeyiniz. çok şey var. bir köy ağası önce market açıp kapatıyor. sonra domates satıyor.

sonra çiğ köfte.
tony gatlif'in transilvanya filmindeki bisiklet sahnesi.
recep ivedik'in osurması.

(bkz: bu entry aslında yok)

şaka lan şaka.

jarhead in sonu hiç unutulmaz.
Dikkat, bu entrydeki spoiler harbi spolierdir. Kimlik filminin en baba 2 sahnesinden bahsedilmektedir. izlemediyseniz bok etmeyin**
--spoiler--
1- Edward: Bana bunu neden anlatıyorsunuz?
Doktor: Çünkü edward, sen onun kişiliklerinden birisin*
2- * Timmy: Fahişelerin asla ikinci bir şansı yoktur.
--spoiler--
american history x'te edward norton'un zencinin ağzını kaldırıma dayaması ve tekmeyi basması.
slow motion koşma sahneleri
(bkz: why mr anderson why)

bide yüzüklerin efendisi iki kulede kale burçlarından atılan bi kaya parçasından ork un son anda sağa çekilip kurtulma sahnesi.
not: o filmin iki kule olduğundan emin değilim.
edit: evet iki kule olduğundan emin değildim. kralın dönüşüymüş. koylu goren masum uzayli ya teşekkür.

bide truvada hectorla aşil in kapışması.

bitiremedim bi türlü lan aslında sadece mr. anderson u yazcaktım. bu baya uzar yannız. *
idi i smotri adlı filmdeki nazilerin köy yakma sahnesi akıllardan çıkmayacak cinstendi.
scent of a woman filminin tango sahnesi ve finalinde colonelın hararetli konuşması.
scarface de Al Pacino abimizin restaurant ahalisine verdiği konferans...
--spoiler--
Yılmaz güneyin "umutsuzlar" filmindeki vuruluş anı
Filmi sevmesem de babam ve oğlumdaki oğlanın baba nereye gidiyorsun dediği bölüm
2008 yapımı umut filminde selim erdoğanın çocuğu için kalbini verdiği sahne
şehrin azizlerinde azizlerin havalandırmadan sarkıp kurşun yağmuru yaptırdıkları bölüm
Çok oldu ama hepsi muhteşem izlemenizi tavsiye ederim
--spoiler--
sonbahar filminde yusuf'un çaldığı tulum eşliğinde artvin dağlarından yine yusuf'un cenazesinin taşınması.

(bkz: sonbahar filmi)
-çoçuk neden sakat abi ..

(bkz: anlayan anladı)
un coeur en hiver'in son sahnesi, camille'in elindeki bavulu maxime'e verişi...
transformers 1 de megatron'un jazz'ı yakaladığı ve akabinin de jazz'ın, megatron'a "do you want a piece of me, do you want a piece of me?" çığlıkları ve ardından megatron'un onu ikiye bölerek,"Noooouuuuuu! I want two pieces." demesi.
(bkz: little miss sunshine) olive'in dans ettiği sahne hafızalara kazınmıştır.
old boy' da adamın dilini kestiği sahne -aman tanrım- canım hep tuzlu, limonlu dil çekiyor, unutamıyorum.