bugün

Boşuna beklemeyin gelmez.
eğer öyle bir şey olursa, güzel olan sevgili mi, yoksa umudun kendisini bekleyip, o umudun gerçekleşmesi midir, diye düşündüğüm durum. sevmek, aşk, sevgili, tutku, sevginin ta kendisi çok güzel şeyler ama umutlu bekleyişler de bir o kadar güzel bence. bu şey değil ama yanlış anlaşılmasın. yani, elde edilince tadı kaçması, eskisi gibi sevememek, bir şeyi elde edince, kavuşunca, oldum sanmak vs değil. daha da sarılmak, bağlanmak, değerini bilmek. sana verilen iyi hayatın değerini bilmek gibi. sevgili bulunur, yitirilir. yaşanır, kaybedilir. önemli olan o umudun dirildiğini görmek. en önemli ihtiyacın sevgi olduğunu büyüdükçe anlıyor insan. sevdiği biri olmayınca, bir yanı eksik gibi hissedebiliyor. hani şöyle düşünün mesela. futbol tutkusu olan bir insanın, hiç maça gitmemesi gibi, her insanın kalbinde ki sevgi duygusu var ama birini sevememiş olmasının tezahürü gibi yorumluyorum ben bunu. sevgili çok güzel şeydir, ama o umudu diri tutmak daha güzeldir. sevgiyle ve güzel kalın dostlar.
Abi şunu anlamıyorum tamam birinin hayatınıza girmesi güzel ama o geldi diye umut geri geldi veya gitti diye umudum bitti tripleri beni mahvediyor. Birinin hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin
böyle bir şey mümkün müdür?

kimlerin başına geliyor bu son anda yanında olup elinden tutan sevgili/dost?

şahsen bana hayatım boyunca bu sevgili hiç uğramamıştır. dost da aniden hayatıma girmemiştir, yalnızca gerektiği kadar yanımda olmuştur.
hayatımıza son anda girenlere her an kapımız açıktır. iyi ki varlar.
Umudumu yitirdiğim an dost oldu sonra sevgili hayata bağladı şimdi olmasada ona çok şey borçluyum.
ayakları öpülesidir yeniden doğmuş gibi hissettiren sevgilidir. var başımda bir tanesi allah eksik etmesin.
Biraz öyle olmuştu sanırım sahiden vazgeçmiştim her şeyden işimden okulumdan ailemden hastalığımda kötüleşiyordu gitgide sonra o geldi bir kaç saat oturduk konuştuk sonra ardı arkası kesilmedi konuşmalarımızın ben toparladım onunla iken kendimi tanıyamaz hale geldim ama değiştirdi beni sonra terk etti ne yapabilirdim ki yine dağıttım sonra neden gittiğini anladım işte o andan beri kazanamayacağım hiç bir şey yokmuş gibi teşekürler ediyorum kendisine buradan iyiki de defolup gittin ama güzel gelmiştin.
Üzgünüm millet kimsenin elinde sihirli değnek yok. Daha çok sürüneceğiz.
Siz siz olun, boyle caresiz oldugunuz zamanlarda kimseyi sokmayin hayatiniza. Bir darbe de onlar vurup girdikleri gibi geri cikiyorlar cunki hayatinizdan, sizi, oncekinden de daha berbat bir durumda birakarak.
“Umutsuz olduğu bir anda sevmek, ister her insan
Birazcık şanslıysan neden olmasın.”
içilen suyun, yenilen yemeğin dahi tadı olmayan bir bölümünü yaşadığın şu hayatta tutunacak dalının kalmadığı bir zaman diliminde her şey sarpa sararken karşına çıkan sevgili yeniden doğmak gibidir. yediğin yemeğinde içtiğin suyunda tadını alırsın. açan çiçeklere daha farklı bakarsın, en iyisi de asla umudun yitirilmemesi gerektiğini o zaman anlarsın.
Hey yavrum hey sevgilidir. Umudunuzu hayatınıza girip çıkan insanlara bağlarsanız, insanoğlu denilen fırsatçı yaratık kalbinizde gide gele ruhunuza tecavüz eder.
Bir kaç haftaya kalmaz hayatınızı siker ve gider...

Kafanız toplu değilken gelen sevgiliden hiç bi bok olmaz arkadaşlar...
hayatınıza girmişse onu elde etmek için çabalamışsınız demektir, çabalayan bir insana da umudunu yitirmiş denmez açık ve net.
(bkz: hata)
Ütopyaların vazgeçilmez ödülü olan sevgili. Rivayettir ki yalnız geçen her saat, dökülen her gözyaşı, imrenilen her sinema tiyatro aktivitesi bu uğurda çekilen çilelerdir; mükafatı elbette ki olacaktır: bir anda süper biri çıkacak karşınıza. Güya. (bkz: yersen)

Düşünsene. Her şeyin süper gittiği bir anda çıkmaz da körün taşı gibi hayatınız baş aşağı yuvarlanırken ve siz bir şey yapamazken giriverir hayatınıza. Her koşul idealken olmaz da böyle acayip bir vakitte çalıverir kapınızı.

Hadi be ordan yalancılar sizi. Yok öyle bir şey.

Yalnız adam yalnızdır nokta.
çok hassas ve tehlikeli zamanlar olduğundan ikinci bir darbede bu sevgiliden yenebilir tam yaramı örttü derken neşterle daha da açabilir aman dikkat.
Umudun yitirildiği anda girmesi tesadüf mü bilinmez. Ama bence umutsuz aşığın ondan başkasına bağlanma çabasıdır.
O giren sevgili değildir sevgili olsa duramazsın.
kesin yaşanır bu.
hayata bağlanma umudunu size aşılayansa, size acımamı sağlayan olaya vesile olan sevgilidir.
Nur yüzlü hanımdır, nur yüzlü gelinim olasıdır.
Gel yar umudum ol benim denilesidir.
hülasa; geldiği gibi aniden gidivermeyecekse iyidir.

ah paşam ah...

https://www.youtube.com/watch?v=MGLSwxA8K5I
Girecekse girsindir yoksa kapatacam kapıyı cereyan yapıyor.