bugün

ezanı erken okutması milleti gülmekten hastanelik etmiştir.
türk dizi sektörünün en iyi yan karakterinden birisi.
lisede vardı bu isimli bir arkadaşım.. eski türk filmlerindeki jönler gibi konuşmaya çalışıp aynı zamanda feminen hareketler yapıyordu. bir keresinde böyle garip mahalle abilerinin takıldığı bir cafede düzenlenen, garip bir okul arkadaşımızın kırmamak için gittiğimiz doğum gününde shakira dansı yaparak bizi bir şoktan çıkarıp başka bir figürle bir daha şoka sokmuştu. tabi iş dans olunca her çeşit figür barındırıyor içinde. ve biz her gelen yeni figürde kendimizi kaybedip hayatı sorgulama moduna giriyorduk. dumur olmuştuk. hareket bile edemedik uzunca bir süre, donduk kaldık. bir keresinde de yaz tatilinde saçını pembeye boyadı. "ulvi normal bir kenar mahallede zorluklar içerisinde yaşayan dört çocuklu bir ailenin yine zorluklar içerisinde okuyan bir çocuğusun. bu tip ne!?" dedik. (burada kenar mahalle diyerek orada oturan insanları yermek değil anlatmak istediğim. yaşadığı ortamın bunu kaldıramayacağını anlatmak istemiştik..) "tamam haklısınız hemen gidip başka renk yapacağım." deyip bu seferde maviye boyayarak gelmişti saçını. başkaları ezmeye çalışırdı dalga geçerlerdi hep. biz de korumak isterdik o yüzden biraz tahammül ettik ezdirmemek için.. bu saç olayından sonra "amacı ne acaba bu çocuğun?" diyene kadar zaten seneler geçti. yıllar sonra üniversiteye gitmek için ayrıldık tabi. 1-2 sene sonra görüşelim dedik. toplaştık 3-4 kişi. gördük ki hala değişmemiş. sonradan öğrendik ki bir arkadaşımıza "üniversitede kızlar beni kaçırdı. 5-6 kişilerdi. bana bir şeyler içirip bayılttılar. sonra sandalyeye bağladılar, ben sandalyede ayıldım ve bana tecavüz ettiler." demiş. şaşırdık mı? elbette hayır. sahip olmadığı hayatlara, insanlara ve hatta tiplere özenirdi bu arkadaş.. onlar hakkında kafasında kurduğu ve öyle olduğuna inandığı hayatları yaşamak isterdi. telefona yüklenen garip fotoğraf düzenleme programları ile suratını kapatır gibi yapıp çektiği fotoğraflarına, yine bu programlar ile sahte time dergisi kapağı yapardı dergiye manşet olmuş gibi görünmek için. velhasılkelam gerek bu sebeplerden, gerek başka sebeplerden okulu bitiremeyen arkadaşımız, şimdilerde satış elemanı olarak çalışıyormuş bir mağazada. yine de bazen aklıma gelir hüzünlenirim bu arkadaşım için. yazık yani ne bileyim. ah ulvi ah.
Ulvi kimdir ulvi nedir yahut ne için vardır bilinmez ama
ben burda yazarlığım açılsın diye saçmalıyorum ?
insanları neden bu saçma durumda bırakıyorsunuz .
Probleminiz nedir dostum.
Burda karı kız ortamı niye bu kadar fazla ?
"demek adın çağla zaten 3 araba daha dolaş olgunlaşıp kayısı olursun"
Geniş ailedeki bi karakter .

izlemek isteyen şimdi kanal d den izleyebilir .
az ulvi
öz ulvi
dere tepe düz ulvi.
(bkz: yetersiz ulvi).
Geniş aileden akla kazınan isim.
Rafadan ulvi
Arta kalan ulvi
Dışa bağlı ulvi
Şöförle konuşan ulvi
Gibi zamanında bizi Güldüren replikler sahibi kişi.
(bkz: açıkta satılan ulvi)
(bkz: yüzde 99 u su ulvi)
(bkz: 3 puanı haketmeyen ulvi)

özlenen geniş aile karakteri.
nasıl unutuldun ulvi.
geniş ailenin özlenen karakteridir.
http://www.youtube.com/watch?v=knXmtzw2vOI
yetersiz ulvi , az ulvi , yetişmemiş ulvi.
-----------
Eeevet, play, play, play, play..... Yavaş basiyim da fair Play olsun hacı......
-----------
camiden ayakkabı çalıp külkedisinin ayağına giydiren ulvi.
abdesti bozulduğunda müftülüğe sığınan ulvi.
(bkz: cuma namazına cumartesi günü giden ulvi)
eskiden hakkında espri yapıp güldüren ve beğendiren sayfaların teşekkür etmesi gereken karakter.
ismail abi ile birlikte en çok sevdiğim yan rol olan karakter. kendisi mamanadır.
türk televizyon tarihinin en zeki salak karakteridir. zekidir fakat zekasını saçma sapan ortamlarda ortaya çıkarmaktadır. misal hapis kaçkını katip'e nasihat verirken şöyle bir tespitte bulunmuştur:

- dikkat et katip, rus yazarlar niye hep erkek? çünkü rus'a gitmişler para bitmiş, vermişler kendilerini şiire gazele.
televizyon tarihinin en garip komedi karakterlerinden birisiydi. güldürürdü her daim.
http://www.youtube.com/watch?v=qc2a0npwrzy
özlemle anılan geniş aile karakteri.

özledik lan.

spoiler

cevahirle ulvi kahve de poğaça dağıtmaktadır.

ulvi: -yavşak sırıtışla- vaay zeki abim benim be! poğaçayı kes ya. aynı senin avrada benziyo ha. herkes de yiyo hacı. zeki abi sen de ye. geri durma.

zeki abi:ne diyon lan sen? kırarım azını yüzünü ha!

cevahir: zeki abi valla öyle bir şey demiyo. ateşli hastalık geçiriyo yav. sen ona ne bakıyon ya.

spoiler

ccc ulvi reyiz ccc
(bkz: mürşidine aduket çeken ulvi)
--spoiler--
alman usulü akbil basan ulvi , balkondan aşağı tüküren ulvi , kuyrukta önüne geçen adama ses etmeyen ulvi, paslı çiviyle oynayıp tetanoz olan ulvi , aya yüzcem deyip yakamoz olan ulvi , belediyenin verdiği yetkiye dayanamayan ulvi
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar